Dobry den, pred 6 tyzdnami som si roztrhol achilovku. Za 2 tyzdne by som mal zacat s rehabilitaciami. Chcem sa opytat ak ma niekto s tym skusenost ako zacat znovu s bikovanim. Nejake specialne rozcvicenie pred jazdou? Akym cestam sa na zaciatku vyhnut? Dakujem
07.07.2015 - 19:04:48
00
V rámci rehabilitácie po sfercovaní achiilovky sa mi perfektne osvedčilo plávanie. Po každom jednom som cítil ústup stuhnutia. Ako druhé individuálne rehabilitačné cvičenie som mal bicyklovanie.(Lekár mi ho odsúhlasil). Osobne som pri bikovaní (nie náročná cestná cyklistika) nemal žiaden problém. Žiadne špecifické rozcvičovanie som nepoužíval. Lekár vravel, že môžem jazdiť koľko chcem až do času, kedy začnem pociťovať problém (bolesť?) Žiadny problém som však nemal a dával som si denne hodinku ľahkým tempom rovinu. Potom som to natiahol na dve hodiny. Je zaujímavé, že ten spuchnutý členok ma na biku vôbec neobmedzoval. Teda pri chôdzi problém ale na biku všetko OK.
Prajem ti skoré uzdravenie. Po troch, štyroch mesiacoch aj zabudneš, že si niečo s achilkovkou mal.
A pri čom ti rupla? Fotbal, fotbal?
07.07.2015 - 21:35:23
01
To si ma potesil. Bazen mam vedla domu ( aky styl si plaval? ) a najskor skusim trenazer a potom bike. Ja som uz asi 1,5 roka citil ze ju mam stuhnutu pri huristike. A potom jedna dobra akcia a trochu sme sa zabavali ( music 90's+Prodigy- take me to the hospital ma dostali) a nejak som zle doskocil a isiel k zemi :-) Tiez sa bojim chodenia. Mna neoperovali lebo sa mi vytvorila zrazenina, tak to mam len zafixovane. Uvidim co to bude po 8 tyzdnoch. Dakujem
08.07.2015 - 05:19:39
00
Ahojte, ake doplnky vyzivy mam uzivat, ked casto dost citim achilovky a bojim sa ze niektora coskoro pri nejakom nesikovnom pohybe praskne? Zatial mam glukosamin+MSM, ale to je viac na klby a chrupavky.
Vdaka za rady

--
Vlastne podobne ich citim ako pisal Rudi vyssie - mam ich stuhnute, co citim hlavne pri chodzi a hlavne na lavej strane. Na biku v pohode
26.02.2023 - 13:21:11
00
Skor ako web a samoliecbu tabletkami skus doktora...
Ked som bol v spitali s kolenom, bol na izbe maratonec-hobik, ktory zacal mat problem s achilovkami. Mal ich "zvapenatene", teda len povrchovo. V anesteze mu to otvorili, vycistili (vraj povrchovo "oskrabali" ) a o par mesiacov som ho videl vo vysledkoch nejakeho polmaratonu.
26.02.2023 - 16:13:33
10
Neviem ci na to funguju nejake pripravky.
Hlavne nevykonavaj prudke zmeny pohybov, ako napr. pri futbale.
Mne sa roztrhla pri futbale. Rozcviceny, zahriaty a aj tak. Prudke odrazenie a ...
Myslel som, ze mam natiahnute lytko ale po sono, roztrhnuta achilovka.
Operacia.
Hlavne ak sa vam to niekomu stane, tak ked uz bude rekonvalescencia. Denne cvicit.
Sportovci, ako my tu, maju obrovsku vyhodu, nemusia sa do cvicenia nutit. Sice to trva par mesiacov ale budete v pohode.
---
Prevencia. To ti asi najlepsie odpovie nejaky lekar ale
V podstate by malo zrejme pomahat to co som robil pocas rekonvalescencie.
Ako vypony s vlastnou vahou, natahovanie cez gumu atd.
Príloha:


Cize zahriatie, priprava na vykon.
Urcite nie, prudke natiahnutie ako pri odraze.
Pri cviceni vo fitku najprv zahriat, urcite nie hned velke vahy.
Pripadne sa im uplne vyhnut ak pocitujes pri vyponoch nejake divne pocity od achiloviek.

Alebo skus preventivne lekara ako Ti radi JoKo
26.02.2023 - 16:40:58
10
O tych vyponoch s vlastnou vahou som cital aj inde, aj vo videach, a teda mam z toho fakt hrozu, a to mi este nic neprasklo :D
Neviem si predstavit ze by som to robil po uraze :)
Btw ak mam achilovku stuhnutu, to znamena ze je zapalena?
Na biku cely vikend ziadny problem, no pri chodzi je dost dost zle, najma lavacka.
27.02.2023 - 13:07:16
00
Či je zapálená, zistíš rukou... Zapálená je teplejšia
27.02.2023 - 18:32:52
00
Mam ju cely den studenu jak psi cumak :)
Inak dal som si na to dnes parkrat Lioton gel a hned je to lepsie :)
27.02.2023 - 18:37:55
00
Čaute!
Som po operacii už 10tyzden, robil som výpony, naťahovanie, masírovanie, plávanie, stacionárny…
Pred pár dnami ma začala bolieť vrchná časť achilovky… asi som ju presilil(natiahol).
Máte nejaké skúsenosti ako pokračovať?
08.05.2023 - 13:06:57
00
Neviete co to moze byt, ked ma boli achilovka iba pri jazdeni na biku, a pritom peso vobec? Piatok som bol na dost dlhom vyjazde a asi som ju pretazil, sobotu som preto kvoli bolesti siel iba lahky rovinaty vyjazd. Avsak ozaj to boli iba pri jazdeni, a ked som uprostred vyjazdu siel kusok peso, tak ma to pri chodzi nebolelo vobec. A po nasadnuti na bike okamzite znovu :/
Je to divne, lebo pred rokom ma bolela achilovka tiez, avsak skor iba pri chodzi a na biku vobec, proste uplne opacne :facepalm:

Znovu mazem Flectorom, tak ako pred rokom, snad to pomoze. Akurat neviem co dnes, vonku je krasne, treba ist urcite von :/
03.03.2024 - 12:13:22
00
Mas to urcite pretazene.
Miesto oddychu to znova namahas. Klasika.
Aj moj kamarat mal pred mnohymi rokmi taku tezu ked mal pri sportovych aktivitach bolesti a isiel cez ne s heslom:
"To zapečem"

Chlapci, oddych, regeneracia, nezabudajte.
Pokracujte neuvazene a skoncite na vasej nocnej more:
E-biku =)
03.03.2024 - 13:31:40
00
Mas urcite pravdu, ale pauzu od biku budem mat cely nasledovny tyzden. V podstate mam cas jazdit len cez vikendy, a obcas piatky.
Aspon teraz viem, ze dlhsie vyjazdy si musim davat vzdy az nedelu, aby som potom dalsi den netrpel :)
03.03.2024 - 13:37:21
00
stal za zazrak, uz ma to dnes nebolelo. Vysiel som von s tym ze idem opat v bolesti aspon na hradzu, no spravil som dve kolecka okolo domu, a nic :o
tak som okamzite zamieril do Karpat a dal som aj obvyklych 900 vyskovych.
Takze zrejme pomohli dva dni casteho mazania Flectorom
04.03.2024 - 00:06:45
00
Tak ale flector mas proti bolesti 😁 pockaj ked to vyprcha.
04.03.2024 - 08:06:31
00
keyboard_arrow_up