ano je pravda, ze enduristi a maratonci maju par spolocnych usekov, no useky mimo maratonu su vyrazne "ostrejsie" ako spolocne. hlavny rozdiel je vo forme a rychlosti prejazdu. preto je pre enduro povinna "plna zbroj" pre maraton robí vysledok +- 6 hodin bicyklovania, kde enduro useky tvoria par minut. pre enduristov su merane rs jedinym parametrom vysledku, cize prejazd enduristov je uplne inom nasadeni ako prejazd maratoncov.

Len bohuzial podmienkami nedáva Enduro priestor aj pre ostatných bikerov. Pre DHkov je to moc do kopca a pre Endurakov co by aj chceli íst odrádza, že musia nosit so sebou tolko ochranných prvkov. Viem že bezpečnost je na prvom mieste ale na niekotrých pretekoch nemaju skoro nic a na druhych všetko. vo volnom case aj tak vsetci jazdia bez chranicov resp max kolenacky.
16.06.2015 - 15:36:23
00
Celu Enduroserie v CR mozes ist bez integraly ked ides kategoriu hobby. Myslim, ze ani v Polsku nie je integrala povinna. Takze priestoru je viac ako dost ;)

Co sa tyka chranicov chrbtice - tu si povedzme pravdu, za 3 roky jazdenia po europskych pretekoch som ani raz nezazil, ze by niekto realne kontroloval ci mas chranic, alebo len klasicky ruksak. Ruksak s protektorom nosim kvoli sebe a nie kvoli pravidlam. A integralu tiez. Pritom ked jazdim "vo volnom case" nenosim ani kolenacky... Zvyknut sa da na vsetko a aj ked sa mi zo zaciatku tiez nepacilo vlacit so sebou tolko veci teraz uznavam, ze v niektorych seriach ta povinna plna vyzbroj nie je len tak zo srandy.

Ine je, ked si to clovek chce iba vyskusat, alebo absolvovat 2 preteky rocne a nechce do toho vrazat prachy. V takom pripade asi nezostava nic ine, len si vybrat uplne lahke preteky ako na Bikefeste v Kalnici, alebo tie hobby kategorie v seriach, ktore to umoznuju (tam sa ale vacsinou vynechavaju technicky najtazsie/najzaujimavejsie RS).
16.06.2015 - 17:51:39
00
Pre priaznivcov endura davam do pozornosti, ze Carbonkiller je po dnesku prejazdny. Od dolnej zvaznice ku studnicke nas este nejake cistenie caka, ale ta horna klucova cast je precistena. Treba prist jazdit !


Chcem sa opytat na stav zelenej značky od sedla Smrekovica po Lačnovské sedlo, je to zjazdné, v zmysle bez popadaných stromov? Či ste náhodou nešli aj tadiaľ. Diky
02.07.2015 - 18:45:24
00
hmmm vidím, že o enduro preteky je na Slovensku "eminentný" záujem...či už sú všetci na dovolenkách?

http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/1534?rid=1780&eventid=1&genderid=1
03.07.2015 - 07:49:05
00
a to si este spocitaj, kolki z toho ,,davu,, boli slovaci.... ako hovoria zastupcovia specializedu, sme specificki trh. vsade sa predava camber a stumpjumper, u nas epic... sme proste konzervatini maratonsky narod.
este par faktorov:
- povinny chranic chrbtice a integrala odradili nejedneho zaujemcu, ktory nevlastni tieto ochranne prostriedky(najlepsie je, ze na fotkach si mozes vsimnut tipka v xc prilbe v RS)
- boli 2 DH preteky v ten vikend a specialized enduro serie v cesku
- udajne bola velka grupa amenakov v morzine, na strave som videl par zaznamov odtial, takze moze byt
- predpoved pocasia predznamenavala velke dazde, skoro odradila aj kamosov, nakoniec to riskli a zmokli:)
- mnohi chlapci maju velke ego a bali sa vyskusat taketo preteky, ze skoncia na chvoste - pri tom, ako keby o nieco islo... predsalen v maratone sa lepsie v dave strati:)
- downhilistom sa asi nechce slapat do kopca:)
- ja som bol na tyzdnovej turistike
03.07.2015 - 08:22:40
02
onduro presne moje slova. Kalnica nebola obmedzena a bolo nas skoro 200. Podla mna staci ubrat z podmienok a mozno dat menej narocnejsi teren. Chcem ist na enduro do Granč Petrovies no ked mi organizator povie že treba Integralu a chranic chrbtice tak to zrejme necham tak a pojdem len maraton v sobotu.
03.07.2015 - 09:39:42
00
onduro presne moje slova. Kalnica nebola obmedzena a bolo nas skoro 200. Podla mna staci ubrat z podmienok a mozno dat menej narocnejsi teren. Chcem ist na enduro do Granč Petrovies no ked mi organizator povie že treba Integralu a chranic chrbtice tak to zrejme necham tak a pojdem len maraton v sobotu.


- mnohi chlapci maju velke ego a bali sa vyskusat taketo preteky, ze skoncia na chvoste - pri tom, ako keby o nieco islo... predsalen v maratone sa lepsie v dave strati:)
03.07.2015 - 12:12:19
00
Chcem sa opytat na stav zelenej značky od sedla Smrekovica po Lačnovské sedlo, je to zjazdné, v zmysle bez popadaných stromov? Či ste náhodou nešli aj tadiaľ. Diky


je to prejazdne, par stromov sa najde ale bez problemov
06.07.2015 - 14:17:00
00
Ak idete cez staru cestu cez Branisko, mozte zvesit svoje enduro kone a dat si cvicne RZ6:
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zAAr2xoxPgxU.kPwG786t9810&usp=sharing
Vyleziete ku pamatniku, a potom kusok po zltej, a dalej vas povedu sipky az do konca.
Potom cca 80 metrov dolava hore na okraji lesa, a potom po zvaznici az hore.
Enjoy!
06.07.2015 - 14:19:51
00
Jsou narocny a i hodne narocny zavody, ale kdyz stojis v Teplici nad Metuji v parku, tak vis ze bude opravdu zle.
Jiri Fikejz

https://www.flickr.com/photos/68890358@N08/sets/72157653193966344
07.07.2015 - 16:49:44
02
Carbonkiller bude tiež RSka?
09.07.2015 - 13:33:18
00
čaute ENDURISTI, prihlasovanie na KRÁĽOVSKÉ enduroXrace je spustené. ano aj Carbonkiller bude RS, čaká Vás 7 RS, Preteká sa v nedeľu 23.8.2015 ciže, už nebude dochádzať ku kolíziám s maratóncami. tešíme sa na Vás.
10.07.2015 - 07:43:57
04
http://enduro-mtb.com/en/news-tragedy-in-crested-butte/ Smutna sprava z EWS. By ma zaujimalo co sa presne stalo
02.08.2015 - 11:13:09
00
:)

Prílohy:

FB_IMG_1439273472088.jpg
FB_IMG_1439273472088.jpg 18.22 KiB thumb_up0thumb_down

11.08.2015 - 08:12:08
04
Idem si robiť pukance, tento obrázok je kandidát na dlhý OT o tom čo je a nie je enduro :-)
11.08.2015 - 08:30:57
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up