Zdravim, mam crossovy bicykel Kenzel Cross Distance 400. A chcem sa spytat ci sa da aj s tymto bicyklom chodit na cesty cca. 50km. Ake su tam nevyhody oproti cestnym bicyklom? A od takej dlhej trate ma na crossovom bicykli nebude boliet chrbat alebo krk? Niekde som to cital... A chcem sa este spytat, ze ten bicykel co mam je trekingovy alebo crossovy? Na jednej stranke je to a na druhej zase ine... A aky je zasadny rozdiel medzi tymito druhmi bicyklov?

DAKUJEM!
16.07.2015 - 00:46:41
00
???
16.07.2015 - 10:35:12
00
Prosim vas chcel by som ist na zachod. Mozem ist alebo by som mal ist radsej na pisoar? Cital som ze pisoar ma rozne nevyhody. Spravil som si zoznam pro a proti podla argumentov ktore pisali v casopise, no neviem sa rozhodnut. Este nejaku recenziu by som potreboval aby mi to utvrdilo nazor. Idelane s doporucenim redakcie. S rozhodovanim mam problemy. Moze niekto rozhodnut zamna?
16.07.2015 - 10:41:50
02
Na väčšinu svojich otázok si môžeš odpovedať aj sám, stačí začať jazdiť. Nikto iný ti predsa nemôže odpovedať či ťa bude niečo bolieť...
inak 50km určite nie je problém
16.07.2015 - 10:44:43
00
A chcem sa este spytat, ze ten bicykel co mam je trekingovy alebo crossovy? Na jednej stranke je to a na druhej zase ine... A aky je zasadny rozdiel medzi tymito druhmi bicyklov?

Andrej25 - takže cca. 50km sa dá v pohode ísť aj na Distance 400?
16.07.2015 - 10:48:17
00
Aj na crossovom bicykli sa dajú robiť dlhé výjazdy po asfalte. Napr. ja mám tiež crossový bajk a bežne robím 50-100km jazdy. Či to zvládneš, to závisí len od tvojej trénovanosti.
To, či ťa bude bolieť chrbát alebo krk, závisí jednak od trénovanosti( telo si na záťaž postupne zvykne), ale aj od technických detailov (správne nastavená výška sedla a riadidiel, kvalita sedla, ale napríklad aj gripov atď) . Veľmi dôležitá je kvalita cyklonohavíc.
Crossový bajk je akýsi hybrid - kolesá má ako cestný bicykel(28-palcové), rám, vidlicu a ostatné komponenty má zase ako horské bicykle. Je stavaný skôr na turistické výjazdy, a tak aby zvládol aj menej náročný terén, aj asfalt. Oproti cesťákom má tie nevýhody, že je ťažší, pomalší, výhodou naopak je, že si naň môžeš namontovať nosič, brašne (ideálne na dlhé výlety), blatníky atď.
Cestný bicykel je špeciál výlučne na asfalt.
16.07.2015 - 10:53:50
00
A ja čo mám bicykel to je crossový alebo trekingový? A vôbec aký je rozdiel medzi týmito dvoma? A kde nájdem také informácie, že do akej výšky nastaviť sedlo a tak...?
16.07.2015 - 10:58:28
00
V podstate je to jedno a to isté. Väčšina výrobcov pod trekingovým označujú krosový s namontovanými blatníkmi a nosičmi.
16.07.2015 - 14:46:12
00
Ja jadzim s cestakom cesty a moj partak jazdi s horsky cesty spolu so mnou... Sam si vyskusaj co chces a co ti sedi viac...
16.07.2015 - 20:10:44
00
A kde nájdem také informácie, že do akej výšky nastaviť sedlo a tak...?

o-hocicom/nastavenie-posedu-t24312.html :)
http://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/vymena-sedla-nastaveni-posedu/
...

V podstate budeš riešiť hlavne polohu sedla počas prvých kilometrov.
Myslieť by si mal aj na kokpit - riadidlá, gripy, rohy a predstavec, či máš skutočne tieto komponenty vhodné na tvoj štýl jazdenia a na dlhšie jazdy zistíš postupne.
Ak by si mal napr. pocit, že si príliš natiahnutý, tak skrátiš predstavec. Ak by si mal pocit, že máš príliš nízko riadidlá, tak môžeš kúpiť zdvihnuté riadidlá "lastovičky" alebo predstavec s iným uhlom (alebo aj aj). Ak by si rád zmenil polohu rúk počas jazdy, alebo ak by si mal nejaké všeobecné požiadavky v oblasti úchopu, tak sa pozri na rohy a iné (aj ergonomické) gripy - možno by si našiel plne vyhovujúce riešenie.

Samozrejme je komponentov a možností kopec, napr. ak zoberieš bicykel s predstavcom, ktorý má nastaviteľný uhol sklonu (daj si do googlu pre predstavu výraz "nastaviteľný predstavec"), tak by si sa mohol s tým uhlom zo začiatku hrať aj počas výjazdu... Tiež môžeš riešiť šírku a zahnutie riadidiel, občas aj usporiadanie radenia a bŕzd na riadidlách alebo iné páčky radenia/bŕzd...
16.07.2015 - 20:38:31
00
a ja by som chcel na tento svoj bicykel si kúpiť cestné riadidlá "barany", cestné brzdové páky si viem kúpiť, ale kam dám na to riadidlo prevodovku? Poraďte prosím...
17.07.2015 - 17:59:01
00
Radenie je na pákach, ale poviem ti len tolko, že vykašli sa na to!
17.07.2015 - 18:43:36
00
Prečo sa mám na to vykašlať? :) Aj na tých 20-30€ je radenie?
17.07.2015 - 19:06:47
00
http://www.koloshop.sk/brzdy-brzdove-paky-104/Force-Aero-brzdove-paky-silnicni.html

Aj na tomto je radenie?
17.07.2015 - 20:29:42
00
nie, na tych nie je...
pises ze sa bojis ze ta bude bolet krk a chrbat pri 50km vyjazde a pritom chces nahodit barany? na hentaky bike? cestak z neho nikdy nespravis
jazdi a neries taketo srandy....
17.07.2015 - 23:33:04
00
keyboard_arrow_up