ŠKODA STUPAVA TROPHY - 4. kolo

25.07.2015
4. kolo - Škoda Bike Open Tour
6. kolo - Župný pohár
5. kolo - INTERSPORT MARATHON SERIE
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Foto, Výsledky, Reportáže
Č. 3002 jazdí s domestikom?

musi, ked jazdi s takym uchopom riaditok


Naposledy upravil romanx dňa 27.07.2015 - 08:09:06, celkovo upravené 1 krát.

27.07.2015 - 07:54:12
00
Čajte.

Podľa môjho názoru opätovne začínajúceho cyklistu sa organizátorom vec podarila. Ďakujem veľmi pekne...)
27.07.2015 - 07:56:31
00
maratón hodnotím super, aj keď pár kritických postrehov mám:
zázemie - fajn poloha, pohodlné parkovanie, čo sa mi ale nepáčilo (resp na čom by sa mohlo popracovať), že dojazd bol od neho absolútne odtrhnutý/odrezaný stánkami. Skrátka obrazovka je fajn, ale je škoda nevyužiť, že cieľ krásne obchádza celé zázemie a okolo stánkov je v radách kopa ľudí, ktorý zväčša aj tak nemajú čo robiť. A tí, čo čakajú na prichádzajúcich, zväčša rodina musia behať von, alebo za stánky (ale zase tam bol potom kľud). Možno to bolo v čase najväčšieho návalu, dojazd prvej polovice 42 a 25 ináč, no v čase môjho dojazdu (cca 14:20) som mal pocit, či vôbec idem dobre (asi daň za pomalosť).
druhá kritická poznámka je k detskému cyklomaratóniku: tak ako to mali dobre vyšpekulované minulý rok - štartovacie boxy, tak teraz sa vrátili o 1-2 kroky späť. Kopa ľudí zbytočne čakajúcich pri vstupe na detské trate, neustále zisťovanie, že ktorá kategória vlastne ide atď. Polovica sa zakaždým otočila naspäť, keď zistili, že tam zbytočne čakajú a zaberajú miesto ešte dvom-trom kategóriám pred nimi. A keď nás pustia, aby sme aj tak zistili, že väčšina "súperov" už stojí na štarte. Je mi jasné, že to je dané novým zázemím, ale oproti minulému ročníku to bolo ako krok späť. koniec kritického hlásenia.
Na trati celkom potešilo, že sa vypustil na dlhých ten záverečný výšľap z Borinky, hoci po dvoch dňoch od PC, už rozmýšľam či to nemohlo ostať ako taký bonbónik :-)
..a kde bol vlastne ten spomínaný posledný zjazd plný pádov?
27.07.2015 - 07:59:13
00
Maratón bol na 100% a tie singlače nemali chybu... Môj krátky zostrih videa...https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=491030454391772&id=100004544648991&ref=bookmarks časom bude aj celý zostrih .

Pekné video! Dík!
A tie pády boli v poslednom kanáli pred prejazdom potoka. Jeden starší pán tam mal škaredý pád a skončil v nemocnici
27.07.2015 - 08:04:28
00
mal som kameru aj v zadu keď bude viac času tak to skombinujem aj s tou prednou , potom to dám sem...a s tým prejazdom cez vodu mám už aj ja rešpekt a chodím opatrne ... na maratóne 0 ročník klondikebike Bojná som sa skoro zahlušil.../paradox je že bajk a všetko okolo toho som si zamiloval ešte viac/
27.07.2015 - 11:24:13
01
Strucne :
- trasa - "domaca poda" je vyhoda, dobre znacena, pekne upravena
- zazemie - parada 1* , mnozstvo hadic, uschovna bikov aj veci, prehladne usporiadanie stankov, "stolovacia" zona pod stanom, bezproblemove parkovanie /znalost lokality vyhoda/
Poznamka :
Zlievanie kratsich a dlhsich tras sa deje prakticky pri kazdom maratone, to by som nebral ako negativum. Chce to len trochu sikovnosti a etickosti.
Problem je, ze ma obieha jazdec, vobec o nom neviem a on nekrici z ktorej strany ide. Ukazkova reakcia jedneho asi 12rocneho chlapca - volam na neho stranu a on uplne s chladnou hlavou odpoveda "dobre" a bezpecne ho predbehnem.
A ak toto forum citaju aj pomalsi jazdci v zjazdoch, tak mam prosbu na nich - trenujte aj jazdu v zjadzde. Prilis pomalou jazdou, pripadnym zavahanim ohrozuju nielen seba, ale aj ostatnych. V zjazdoch sa totiz dost tazko dodrziava "bezpecna" vzdialenost a brzdna draha moze byt dost dlha.
27.07.2015 - 12:40:47
00
Dal si niekto oprať veci v stánku Whirlpool? Bol som ako divák, a a ni ponožky som nemal na sebe :D... a minule som to videl v čechách a bola to parádna vec.
27.07.2015 - 12:46:51
00
A ak toto forum citaju aj pomalsi jazdci v zjazdoch, tak mam prosbu na nich - trenujte aj jazdu v zjadzde. Prilis pomalou jazdou, pripadnym zavahanim ohrozuju nielen seba, ale aj ostatnych. V zjazdoch sa totiz dost tazko dodrziava "bezpecna" vzdialenost a brzdna draha moze byt dost dlha.


U mna je ten problém ze niektorí idu tak pomaly ze je aj zbytocne kricat. Tak ich obieham radsej mimo idealnu stopu.
Clovek si myslí že ked je na maratone ze ludia sa vedia aj bicyklovat ale opak je pravdou. Ale tak zase teší ma že čoraz viac cyklistov pribúda. Možno by nebolo zle tak ako su letné kempy pre DHkov tak aby niekto zacal robit kempy pre xc jazdcov
27.07.2015 - 13:07:22
03
Strucne :
Poznamka :
Zlievanie kratsich a dlhsich tras sa deje prakticky pri kazdom maratone, to by som nebral ako negativum. Chce to len trochu sikovnosti a etickosti.

ano ak sa zlieva najdlhsia a najkratsia trasa tak to az taky problem na inych maratonoch nebyva. tu sa ale zlievaju 2 najpocetnejsie trasy ktore v tom case niesu vobec potrhane. trochu sikovnosti? nie ze by som chcel precenovat tu svoju alebo tych s ktorymi som sa o tom rozpraval (celo 42km trasy) ale organizator si koleduje o zasadny pruser. aj v zjazde nad marianku aj v poslednom zjazde v tom valove. obiehat male deti ktore su rady ze sa v tych zjazdoch udrzia na bicykloch a nikdy nevies kedy spanikaria, radost pretekat aj ked akokolvek eticky (ano len pripomeniem ze sme boli na pretekoch).
nehovoriac o tom ze som mal moznost chvilu sledovat co sa dialo v zjazde nad marianku kvoli defektu...
27.07.2015 - 13:07:42
01
dnes cestou do práce som si všimol, že stupavský maratón ostáva už tradične tým s najdlhšie vyznačenou traťou :) ... som zvedavý takto o týždeň
27.07.2015 - 13:18:48
01
lapaloma, záleží aj od toho čo majú dané v povoleniach, dokedy treba dať značenie preč. Nie je to rovnaké pre každé podujatie.
Stupava mala preteky aj v nedeľu, takže vtedy sa asi nečistilo.
27.07.2015 - 13:36:46
01
však preto ani nenadávam :) a preto aj som zvedavý o týždeň a nie zajtra ...
27.07.2015 - 13:37:58
01
pre jazdcov v kombinácii bude možno zaujímavá aj bežecká galéria z nedele
http://www.behame.sk/krosove-behy/zahorska-bystrica-run-obrazom#galeria
27.07.2015 - 13:41:10
00
Nechcem nikoho bezdôvodne napadnúť, ale vysvetlí mi niekto túto "anomáliu"?
Aj na oficiálnej výsledkovej listine (.pdf) figuruje tento medzičas.
Príloha:
mtbtrophy.png

Dnes sme kontaktovali dotyčného pretekára, ktorý nám vysvetlil, že neprešiel 76 km trať, ale kvôli problémom šiel 42 km trať. V cieli si to neuvedomil a nenahlásil túto skutočnosť. Výsledky sú už opravené.
D. Richter
27.07.2015 - 14:14:09
02
stax - ale organizator nenesie zodpovednost za bezpecnost, ci technicku zdatnost jazdcov. Kazdy by mal vediet na co ma dovednosti . Mimochodom, tom zlievanie sa dialo na konci tras, takze neviem o akej nepotrhanosti pises. Etickostou som myslel to spominane zakricanie si strany, alebo neobiehanie v kritickych pasazach. Nechcem byt zly, ale Borislav to na svojom videu urobil "ukazkovo", dokonca dvakrat - v zjazde z Kamzika v tej najostrejsej zakrute /je to takmer vracacka/ predbiehal. My co to pozname, vieme, ze je to zle klopene a vo vyjazde stopa fakt iba pre jedneho. Potom v tom poslednom zjazde /mimochodom ho tiez prakticky vynieslo, akurat to ustal/ - neviem ci si bol taky isty sebou, ale obiehat po listi a konaroch, kde mohol byt aj rigol - podla mna za hranicou bezpecnosti - ak by mu smyklo koleso, strhne so sebou dalsich dvoch ludi. Hmm ?
A Double napisal dobre - ak ma niekto ambiciu zucastnovat sa maratonov a nema vo svojom okoli narocnejsi teren /single.../, ktory pravidelne jazdi, nech sa zucastni nejakeho kempu, je to skvela vec. Ale aj tak si myslim, ze by stacilo, keby vikendovi jazdci /asi vacsina 25karov/ obcas zliezli zo znacenej zvaznice a vyskusali nejaky singlac, alebo turisticky chodnik.


Naposledy upravil hellwings dňa 27.07.2015 - 14:37:26, celkovo upravené 1 krát.

27.07.2015 - 14:26:12
03
keyboard_arrow_up