Ked dakto spomali, tak ho obehnete a pokracujete. Ale ja fakt nechapem, preco vam to robi taky problem niekoho oslovit a jednoducho povedat, ze mate problem. On vam necita myslienky. Uplne suhlasim s A.ndrejkom v tomto ohlade.

A nie, necakam, ze ludia mi budu ukazovat prekazky. Pokial sa s clovekom vyslovne nedohodnes, tak od neho nemozes ocakavat nic. To ze ho pozdravis, neznamena, ze ste sa zrazu dohodli o spolupraci...
28.07.2015 - 09:56:03
00
Za mna sa este nikto nikdy nezavesil. Bud jazdim tak pomaly, alebo tak smrdim...co by vysvetlovalo aj to zvysene mnozstvo mrtvych zivocichov co som v poslednom case okolo seba na vyjazdoch zazrel. :D
28.07.2015 - 09:58:31
05
Tito vesiaci zasadne nezdravia. Takze sa s nimi nemam dovod bavit.
28.07.2015 - 09:58:44
00
Mne to nevadi ...ja si rad potiahnem ,ved koli tomu idem na hradzu .
28.07.2015 - 10:14:54
00
Ja osobne rád vyhľadávam podobne rýchleho cyklistu - neznámeho, či už prehodíme alebo neprehodíme slovo, min. si na konci keď sa rozdelíme poďakujeme, stačí mávnuť rukou. Väčšinou chytím žiletkárov, je to veľmi ťažké ale dá sa udržať, a tí ktorým to nevyhovuje, idú zo sedla, prehodia a už ich nevidím. Stáva sa mi však aj to, že ma niekto dobehne a vezie za mnou. Nevadí mi to, skôr ma to motivuje ísť ešte rýchlejšie.
Väčšia sranda je to v kopci, kde ideme na plno.. a nemusíme prehodiť ani slovko alebo pýtať sa, či sa môže voziť za mnou.

A ešte jedna poznámočka, tak ako je to so šoférovaním v aute, sledujem dianie na okolo, to isté platí aj na bajku, sledujem, čo sa deje za mnou.
28.07.2015 - 10:55:15
01
A ešte jedna poznámočka, tak ako je to so šoférovaním v aute, sledujem dianie na okolo, to isté platí aj na bajku, sledujem, čo sa deje za mnou.


Plati to aj pre toto pravidlo?

Vodič je povinný za vozidlom idúcim pred ním dodržiavať takú vzdialenosť, aby mohol včas znížiť rýchlosť jazdy, prípadne zastaviť vozidlo, ak vodič vozidla jazdiaceho pred ním zníži rýchlosť jazdy alebo zastaví.
28.07.2015 - 11:41:00
00
Dobrá poznámka. Skôr si myslím, že je to o komunikácií, ak ti to vadí, tak treba sa ozvať.
28.07.2015 - 11:46:42
00
Ja rád niekoho dobehnem, na chvíľu sa zavesím (na oraz), potom prestriedam s pozdravom a väčšinou to dopadne tak, že chvíľu ideme spolu a pomôžeme si. Ak za mnou len niekto visí, tak nech, nevadí mi to ani ma to o nič neoberá :) Raz sa za mňa takto niekto zavesil cestou do Čuňova, visel asi 7km a na záver (posledných 300m pred otočkou) nastúpil, zašprintoval a tváril sa ako víťaz :D
28.07.2015 - 11:50:57
00
To je stale u nás tak teplo? Niekomu tu slušne baka na hlavu
28.07.2015 - 11:52:30
04
:y:
konečne
prvý poriadny a vecný príspevok ...
28.07.2015 - 12:05:40
00
Plati to aj pre toto pravidlo?

Vodič je povinný za vozidlom idúcim pred ním dodržiavať takú vzdialenosť, aby mohol včas znížiť rýchlosť jazdy, prípadne zastaviť vozidlo, ak vodič vozidla jazdiaceho pred ním zníži rýchlosť jazdy alebo zastaví.


1) Ano, ale nahle a bezdovodne brzdenie je nahla prekazka a v pripade nehody je zodpovedny vodic prveho bicykla/vozidla.

2) Tiez jazdim Cunovo - Petrzalka. Niekedy (malokedy) sa k niekomu pridam. Ak len na chvylu tak sa ani nepytam, ak ti to vadi daj vediet, rad sa odpojim a ospravedlnim sa. Ak na dlhsie, tak sa po chvyli spytam ci nevadi. Na zaver vzdy podakujem.

3) Pokial viem cesty su verejne a ziadny zakon neupravuje ci mozem ist meter, alebo dva za tebou. Musis ma tam jednoducho trpiet. Rovnako aj ja musim trpiet na ceste degesov co im nefunguju smerovky, alebo v autobuse smradlaveho spolucestujuceho. Ak prudko zabrzdis sposobis nahlu prekazku.

Aj tak si myslim ze je to o ludskej slusnosti, tak netreba byt jesitny a treba komunikovat.

Este mala uvaha na temu "kradnutia eneegie":
Chodis sportovat tak by si mal byt rad ked ti niekto "kradne energiu". Mozes ist kratsiu trasu a to ti usetri cas, takze zlodej energie ti vlastne pomohol ;)
28.07.2015 - 12:13:55
00
...ked ma niekto okradne o energiu, mal by ju vratit... trebars vo forme pivka! v tejto teme ide vlastne o pivo!!
28.07.2015 - 12:14:55
03
3) Pokial viem cesty su verejne a ziadny zakon neupravuje ci mozem ist meter, alebo dva za tebou. Musis ma tam jednoducho trpiet. Rovnako aj ja musim trpiet na ceste degesov co im nefunguju smerovky, alebo v autobuse smradlaveho spolucestujuceho. Ak prudko zabrzdis sposobis nahlu prekazku.

§ 17 Vzdialenosť medzi vozidlami

(1) Vodič je povinný za vozidlom idúcim pred ním dodržiavať takú vzdialenosť, aby mohol včas znížiť rýchlosť jazdy, prípadne zastaviť vozidlo, ak vodič vozidla jazdiaceho pred ním zníži rýchlosť jazdy alebo zastaví.

P.S. Ten vpredu moze prudko zabrzdit kvoli vymolu na ceste, alebo napr. aj kvoli chrobakovi. To Ty nemozes vediet, kedze v haku nemas dostatocny rozhlad.
28.07.2015 - 12:29:22
00
Ake kradnutie energie?
Podla testov z wind tunnela predsa jasne vyplyva, ze pri jazde v haku benefituje nielen jazdec v zakryte, ale aj veduci jazdec! Malym percentom, ale predsa. Ked niekoho taham zaveseneho v haku, tak mi ulahcuje. Benefituju obaja.

Inak ja to bytostne nenavidim, ked sa za mna niekto neznamy zavesi. Vadi mi jednoducho pocit, ze niekto za mnou je, koho nepoznam.)
28.07.2015 - 12:49:20
00
§ 17 Vzdialenosť medzi vozidlami

(1) Vodič je povinný za vozidlom idúcim pred ním dodržiavať takú vzdialenosť, aby mohol včas znížiť rýchlosť jazdy, prípadne zastaviť vozidlo, ak vodič vozidla jazdiaceho pred ním zníži rýchlosť jazdy alebo zastaví.

P.S. Ten vpredu moze prudko zabrzdit kvoli vymolu na ceste, alebo napr. aj kvoli chrobakovi. To Ty nemozes vediet, kedze v haku nemas dostatocny rozhlad.


Pisal som meter, dva...Nejazdim nalepeny na kolese bez povolenia, ruka na brzde. Brzdit kvoli chrobakovy to je trochu prehnane, podobne aj vymol (sa obchadza), ostatne prekazky (chodci, auta, atd, vpredu si monitorujem aj sam). Umyselne prudke brzdenie je sposobenie prekazky.
28.07.2015 - 12:49:49
00
keyboard_arrow_up