to ma tiez zaujma,tiez rozmyslam nad upgradeom,ale za Juicy 7 popripade Ultimate...myslite ze zvladnu AM ci sa na to vykaslat a kupit len vacsi kotuc dopredu? :roll:
Inac jeden testik pre toho kto vie Nemecky,ale bohuzial 2005,od vtedy urcite vychytali nejake muchy...
http://www.mountainbike-magazin.de/sixc ... estbrief05
26.09.2007 - 08:30:31
00
takze Julie vs. HFX9 ... ma niekto skusenosti?


nevahal by som ani sekundu... (mercedes vs. trabant :shock: )

2warzone: pises aj v inej teme o AVID - to nie je o zlom kuse, ked mi kvilili platnicky aj na suchu a ohol som oba kotuce a prehrial brzdy...
ak kupis AVIDy, vymen kotuc aj platnicky, len vtedy to ma zmysel...

urobil som to a dosiahol vyrazny rozdiel, ale to uz nie je AVID

PS
dik za link, ten test hovori za vsetko... :cry:
26.09.2007 - 08:37:19
00
s prehrievanim som si zatial nic zle nevsimol ani na mojich HFX9 a kotuce som tiez zatial neohol,ale draha ma Juicy 3 a kvilia jej od nova,mne nekvilili,ale posledne zacali aj moje,myslim,ze ked sa trochu zodru platnicky,tak proste kvilia kazde hydry a ma v predu(sice len o 2mm) vacsi kotuc.Ja len rozmyslam,ci to ma zmysel ist do tych Ultimate,teda koli vahe a ucinok cakam aspon taky ako na mojich terajsich,ale s vacsim kotucom musi byt lepsi...
26.09.2007 - 08:48:48
00
Ja len rozmyslam,ci to ma zmysel ist do tych Ultimate,teda koli vahe a ucinok cakam aspon taky ako na mojich terajsich,ale s vacsim kotucom musi byt lepsi...


vdaka Petergovi som pochopil:
1/ cim mensie prasiatko, tym lahsie ALE tym rychlejsie zahrievanie...
2/ cim tensi/mensi kotuc, tym lahsie ALE tym rychlejsie zahrievanie a krutenie...

vacsi kotuc urcite pomoze a platnicky odporucam BBB alebo KOOLSTOP, povodne mozes hodit do kosa hned... potom bude mat tvoj "apgrejd" zmysel
26.09.2007 - 09:06:26
00
Mam povodne platnicky na J7-za sucha su tiche, za mokra kvilia, brzdia vyborne...
26.09.2007 - 09:13:44
00
Mam povodne platnicky na J7-za sucha su tiche, za mokra kvilia, brzdia vyborne...


ja to nechcem zovseobecnovat, mozno zalezi aj na sposobe jazdenia, samozrejme, ze napr. na maratony su uplne postacujuce...
26.09.2007 - 09:16:29
00
to ma tiez zaujma,tiez rozmyslam nad upgradeom,ale za Juicy 7 popripade Ultimate...myslite ze zvladnu AM ci sa na to vykaslat a kupit len vacsi kotuc dopredu? :roll:
Inac jeden testik pre toho kto vie Nemecky,ale bohuzial 2005,od vtedy urcite vychytali nejake muchy...
http://www.mountainbike-magazin.de/sixc ... estbrief05


To je z kaluze do blata:) Ostan pri hfx a daj tam 203mm kotuc rovno, jazdim to uz dlho aj DH aj FR aj EN aj XC a drzia...jasne ze by mohli byt lepsie, ale za to minimum penazi co stali...predok 203mm vzadu 160mm.

Ak chces nieco lepsie tak Louise FR alebo z lacnejsich Sainty, Formuly 18tky atp.
26.09.2007 - 12:29:46
00
ja ako potencionalny kupca novych brzd som z tychto rad vacsi jelen, ako som doteraz bol :)
26.09.2007 - 13:18:41
00
diky Dijck,trochu som chcel aj odlahcit,nakolko uz to mam o nejake kileco viac nez novy bike a trochu je to citit a z tymi co si napisal by som si asi moc neprilepsil...najskor sa popozeram po tom 200mm kotuci,no potom zase zhanat adapter... :roll:
26.09.2007 - 17:55:25
00
diky Dijck,trochu som chcel aj odlahcit,nakolko uz to mam o nejake kileco viac nez novy bike a trochu je to citit a z tymi co si napisal by som si asi moc neprilepsil...najskor sa popozeram po tom 200mm kotuci,no potom zase zhanat adapter... :roll:


Formuly a sainty su pomerne lahke. Inak este so nevidel lahucke kotucovky co by vydrzali dlhsie zjazdy. Na brzdach sa neoplati gramarit.
26.09.2007 - 19:32:19
00
dijck:lahká brzda a dobrá brzda sila =gustav m :D :D
26.09.2007 - 20:04:36
00
Mam povodne platnicky na J7-za sucha su tiche, za mokra kvilia, brzdia vyborne...


ja to nechcem zovseobecnovat, mozno zalezi aj na sposobe jazdenia, samozrejme, ze napr. na maratony su uplne postacujuce...


Skusim ich este na zjazdovke, kam chodim na lyze a dam vediet, ako dopadnu...Ale na to, ze su to 2-piestikove brzdy u mna zvladnu naozaj dost razantny styl jazdy. Asi bude zalezat aj od toho ako kvalitne su odvzdusnene, vzdy tam nejaky vzduch zostane - cim je ho tam viac, tym pravdepodobne skorej maknu...Zatial som ich neodvzdusnoval, takze slapu od vyroby...cca 1500km
27.09.2007 - 08:40:02
00
ok. vratme sa k teme.

Magura Julie vs. Avid Juicy 7

mam teraz aj tie Julie a rozmyslam ci ich nevymenim za Juicy7-ky, lebo sa mi hrozne nepaci paka brzdy.
ja neviem kde mal dizajner oci, ale zabudol tam nejaku praobrovsku nadrzku trcat smerom hore! :shock:

tak co? ist do 7-ciek? tot moja dilema.
02.10.2007 - 17:56:23
00
ok. vratme sa k teme.

Magura Julie vs. Avid Juicy 7

mam teraz aj tie Julie a rozmyslam ci ich nevymenim za Juicy7-ky, lebo sa mi hrozne nepaci paka brzdy.
ja neviem kde mal dizajner oci, ale zabudol tam nejaku praobrovsku nadrzku trcat smerom hore! :shock:

tak co? ist do 7-ciek? tot moja dilema.


ehm ked ti vadi len dizajn tak to je zbytocnost podla mna....ale ak ti vadi to ze na julinach sa ti lahko moze ta paka poskodit tak nad nimi mozes porozmyslat :roll:
03.10.2007 - 09:03:12
00
tak, ja som sa nakoniec rozhodol pre michalkove magury julie...tesim sa a dufam, ze budem spokojny :)
06.10.2007 - 11:25:10
00
keyboard_arrow_up