Ako tak jazdím, stále viac a viac ma to ťahá jazdiť do kopca postojačky. Zdá sa mi, že to má len samé výhody:
- menej štípu kolená (možno naozaj aj menšia záťaž)
- väčšinu tela využívam na šliapanie
- menej dostávajú zabrať pľúca

No aj tak profi cyklisti snáď okrem Contadora jazdia väčšinu kopca posediačky. Tak niečo zásadné prehliadam?
31.07.2015 - 20:40:48
00
Proste nevydržia stáť celý čas. Nohy sú viac zaťažené ako keď sedíš pretože musia niesť celé telo. No ak ťa bolia kolená počas jazdy v sede pravdepodobne nemáš správne nastavenú výšku sedla.
31.07.2015 - 21:03:16
01
Rozumiem. Len keď to dokáže Contador, ostatní nie? :D
Kolená nebolia. Vlastne som sa zle vyjadril. To stehná. Od námahy, tak, ako je to bežné.
04.08.2015 - 22:12:06
00
A skúšal si si aj porovnávať rýchlosti? V stoji musíš ísť o jeden, dva stupne vačší prevod, aby si šiel rovnako rýchlo ako v sede, potom začnú štípať aj tie stehná :D Ak v sede neťaháš nejaké extra ťaźké prevody, ale jazdíš viac frekvenčne, tak je to určite menšia záťaž na kolená ako keď na ne tlačíš celou váhou.
05.08.2015 - 18:44:27
01
pri jazde v stoji:
- hýbeš viacerými svalmi, takže míňaš viac energie (na parazitné pohyby)
- máš vyššiu TF
- dupeš (dá sa aj kruhovo šlapať, ale to chce dobrú koordináciu pohybov a sústredenie), takže viac energie mrháš na prepružovanie bicykla, kolies a oleja v tlmičoch
- súperom tým signalizuješ únavu
05.08.2015 - 21:36:41
01
no na cesťáku k prepružovaniu v tlmičoch moc nedochádza :D
06.08.2015 - 08:00:42
08
aesel - to neviem ci signalizuje unavu. to asi nie, kazdy ma proste iny styl.
obdivujem ludi, co sa aj vo velkej namahe dokazu postavit a slapat v stoji. ja to zatial nedokazem, v stoji viem slapat iba na zaciatku kopca, a po chvilke si uz musim sadnut a uz sa viac nepostavim.
06.08.2015 - 16:27:18
01
ale dokazes. to len mozok si mysli ze nie. najlepsi test na toto je ked ti uprostred 8km kopca vybehne nejaky agresivnejsi psik. potom v sebe najdes vselijake rezervy o ktorych si netusil a potom ich zacnes sam vyhladavat :)
06.08.2015 - 22:42:47
01
kolko vazis? :) vseobecne mensi/lahsi ludia maju viac vyhod pri slapani v stoji oproti vyssim a tazsim, asi kvoli tomu ze minaju menej energie na pohyb samotneho tela. Taky C. Horner ked vyhral Vueltu tak skoro kazdy kopec isiel cely cas v stoji, to uz bol uplny extrem :)
v podstate jazdi tak ako ti je to dobre hehe, alebo si kup wattmeter zaplat trenera a potom mozes analyzovat co je lepsie a co nie :) inak je to asi jedno
07.08.2015 - 12:10:00
01
zacal som viac trenovat slapanie v stoji, chcel by som hlavne znizit tepovu frekvenciu ktoru mam pri stoji vacsiu ale po case zistim ze ma zacnu boliet ramena z toho co som navazeny na korman (cestak) kvoli tomu premyslam zacat trenovat kliky alebo nieco co spevni ramena
30.06.2020 - 09:59:19
00
Spevnenie vršku môže priniesť určitý profit... Ale určite treba výrazne spevniť aj chrbát, latissimus dokáže pobrať veľa záťaže... Mne sa najviac ale osvedčilo posunutie ťažiska o pár cm smerom dozadu (vystrčiť prdel), čo mi výrazne odľahčilo záťaž na ruky... U každého to ale môže byť striktne osobité...
30.06.2020 - 10:21:36
00
keyboard_arrow_up