Ahojte.Mám hlavko Fsa overdrive2 ( na tapared krk). Mám taký problém že sa mi si hýbe ( predpokladám že o bude hlavko lebo vidlu som dal servisovať takže tá by vakel nemala mat ), akoby sa hýbala vidla aj z kolesom dopredu a do zadu a pri tomto vydáva ešte aj zvuk. Keď som dával dole vidlu tak som si všimol že misky (semi integrované hl. zložene) kde sú uložené ložiská sú je na tej hrane ako zapadá to ložisko je trocha zodrané. ( neviem čo s tým lebo servis sau nás v meste teraz nerobí a bojím sa že keď to budem jazdiť tak ***** hl. trubku, aeb krk na vide ako sa to hýbe ( híbe sa to ani nie 1 mm to ložisko v miske ) Neviete čo by to mohlo byť alebo či je to bežné už na 3 roky starom freeride biku 180 mm zdvih Ďakujem. Ps zložené by som ho mal mať správne
01.08.2015 - 09:40:36
00
Nemas to len povolene?Skus to s citom dotiahnut.
01.08.2015 - 14:46:17
00
No už som to mal viac krát rozobrané a vždy som to dotiahol ( ak myslíš ježka a predstavec ) aj namazal ale stále to robí. V podstate neviem na 100% či je to hlavko, ale predpokladám že to ložisko ( dolné ) by tam malo sadnúť bez vôle na tesno nie ?
01.08.2015 - 20:28:16
00
A dotahujes to spravne ? Teda najprv povolene skrutky na predstavci, dotiahnes vrchnu skrutku na jezkovi/expanderi cim vymedzis volu hlavoveho zlozenia (dotiahnut tak aby nebol ziaden pohyb v dolnom lozisku hlavoveho zlozenia ked trocha pomykas vidlou, ale zas nesmie ist riadenie moc tuho a zadrhavat), az nakoniec ked zrovnas predstavec dotiahnes jeho skrutky. Lebo som uz videl aj ludi co po nasadeni predstavca na vidlicu najprv dotiahli prave skrutky na nom a az napokon na jezkovi/expanderi, cim samozrejme nemohli spravne vymedzit volu hlavoveho zlozenia.
02.08.2015 - 23:33:54
00
A hlavne, máš medzeru medzi viečkom hlavového zloženia a vrchom stĺpika vidlice? Kamoš nemal a doťahoval dovtedy kým skrutku nestrhol.
03.08.2015 - 06:48:08
01
keyboard_arrow_up