vy ste uz niekto normalne mali roztrhnuty clanok na retazi? to musite mat obrovsku paru v nohach.
03.08.2015 - 16:59:25
00
Ak nemam nitovac, tak je mi rychlospojka nanic. Ak mam nitovac, tak je mi rychlospojka nanic. :)

Nemas pravdu ani v jednom bode :)

vy ste uz niekto normalne mali roztrhnuty clanok na retazi? to musite mat obrovsku paru v nohach.

To nema s vykonom/silou nic .. vacsinou sa ti vytrhne z nitu a ohne, takze ho mozes zahodit. Alebo ten nit. A vlastne ano, ja som roztrhnuty clanok videl , na niektorych shimano retaziach sa skutocne trhali a to bolo jazdene clovekom, ktory ledva slapal po rovine. Inak obvykle to nastava pri preradeni, krizeni retaze, kedy mas vyrazne vacsi bocny tlak a ten to urve.
03.08.2015 - 17:06:07
01
vy ste uz niekto normalne mali roztrhnuty clanok na retazi? to musite mat obrovsku paru v nohach.


Mali, mali a bez nitovačky by som domov tlačil :-) Potom som doma vymenil reťaz a samozrejme rýchlospojku odložil k ostatnému základnému vybaveniu.

Prílohy:

Reťaz (2).JPG
Reťaz (2).JPG 301.56 KiB 2 thumb_up0thumb_down

03.08.2015 - 17:13:58
00
Prídem z dovolenky, zoberiem bike a po 20 km. akási vôľa. Doma skúšam dotiahnuť a.... Zlomený závit. Gaibike jeden nevymrlený. :-(


Môj problém expresne vyriešený. U Kubicu mali náhradné oba kusy, tak len nahodil a môžem jazdiť. Díky chalani.
Inak nieje to až tak zle vyriešené. Sú to vlastne dva kusy a v nich naskrutkovaná zavitová tyčka. Z toho kusu kde to trčalo som to vybral, no z druhého to nešlo ani vyvŕtať. Tak len nový kus. Keby to išlo, tak mi stačí len kúsok zavitovej tyčky.
03.08.2015 - 17:39:58
01
to by siom si pozrel :)

Zase nebolo to nič strašné, najprv som rukou čo najviac roztiahol, potom oprel o kameň, druhým trochu zatlačil a bolo.

a keby sa to nestalo za spojkou ale ďalej tak urobíš čo? nitovač je také ťažké voziť? :)

Tak sa spustím dolu do dediny, kde býva kamarát a to opravím. Resp. keby som niekde ďalej,tak zavolám sestre/mame a prídu po mňa, keby bolo treba ;)

Obdivujem takých bajkerov čo chodia naprázdno, lebo im nič netreba. Základ ako rýchlospojka, nitovačka, multikľúč, lepenie, duša a pumpa vážia totižto tonu.

Podarilo sa mi to prvý krát, nitovačku neberiem pokiaľ idem len na blízko ako tomu bolo aj teraz. Jasné,že základnú výbavu ako dušu /keby rozrežem bezdušák/ lepenie, montpáky, nejaké financie,to nosím stále so sebou a pumpa je stále na biku ;) Multikľúč a iné srandy, keď idem až niekam ďalej. Nemyslite si,že som na biku po prvý krát :)
03.08.2015 - 19:50:47
00
Kym nosis nitovacku nic sa nestane. Raz ides len do vedlajsej dediny bez naradia a dostanes aj defekt aj urves retaz. Stale je to tak. :D
03.08.2015 - 21:08:14
010
a najlepšie keď si si istý že ju máš a potom príde ten moment, najprv ideš v batohu po hmate, nič, potom vyberáš náradie, nič, vysýpaš celý batoh, zase nič, zistuješ, že ju nemáš- pitchuješ, hľadáš čím rozbiť ten posledný ohnutý článok, nedarí sa-pitchuješ ešte viac, no a potom ideš domov peši a pitchuješ celú cestu :D
03.08.2015 - 21:24:56
06
Ja som naposledy kolobežkoval ale len preto že sa mi reťaz roztrhla 100m pred záverečným dlhým zjazdom a nechcelo sa mi nitovať v lese :D
03.08.2015 - 21:26:52
00
ja som nitoval reťaz na maratóne vo Svätom Jure jednej kočke. mala asi len dušu a pumpu. medzi rečou spomenula že to bola 10spd XT reťaz a mala asi 40km odjazdené. za minutku som jej to skrátil o článok a fičala ďalej.
03.08.2015 - 23:27:27
02
Podarilo sa mi to prvý krát, nitovačku neberiem pokiaľ idem len na blízko ako tomu bolo aj teraz. Jasné,že základnú výbavu ako dušu /keby rozrežem bezdušák/ lepenie, montpáky, nejaké financie,to nosím stále so sebou a pumpa je stále na biku ;) Multikľúč a iné srandy, keď idem až niekam ďalej. Nemyslite si,že som na biku po prvý krát :)

Náhoda je sviňa- raz sa mi stalo že som zložil z biku podsedlovku "šak do mesta načo, aspoň nebude čo by mi čorkli" a aj to som dostal defekt. Tak som potom domov pekne okolo biku šľpal ako PUK.
04.08.2015 - 00:10:42
00
neviem zabudnúť ako sme raz pri prepadlom v bahne a lejaku odnitovávali článok z mojej reťaze a potom dávali spojku, aby potom čo sme došli cca o km ďalej nebola ani stopa po daždi
04.08.2015 - 08:40:29
03
Rozumiem dobre? Roznitujete a retaz a potom znitujete s tym istym nitom co ste vybrali? Ziadny nahradny spojovaci nit? Ja mam stale spojku len ci sa to tak nudzovo da.
04.08.2015 - 16:17:14
01
Da, ale skratis retazo jeden diel. S rychlospojkou nie. ;)
04.08.2015 - 16:46:42
00
Čo ja viem tak dá sa s tým istým nitom zanitovať, len ho nesmieš vytiahnuť ako ja v lese a už som ho nedal dnu. Musel som dávať nový nit.
Ale ja mám otázku. Došla mi reťaz KMC reťaz X-10-EL aj so spojkou. Tu ale použijem na spojenie tej reťazí . Ako náhradu do lesa môžem použiť aj klasickú spojku shimano na 10 reťaz?
04.08.2015 - 16:46:56
00
Ano. Popravde ja uz ani neviem aku mam teraz spojku ale uz som skusal vsetky mozne ci uz sram kmc shimano a aj nejaku ybn myslim. Najviac sa mi pacila asi kmc... isla dokonca rozpojit rukou..
04.08.2015 - 17:43:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up