Novodubnický maratón

29.08.2015
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Zúčastnených bikerov (46)
18luboss18ace123AlexiusanarchistaandrejxcxbobcomBorislavbubakciceroDomestikfabkoFehanFilip_95frenkyyyygacopeterHazardjelo520johny29joziCCKarolikkochhyLajcy_XCmali6MarcelOvsakMatejBacoMatho2matto88minco87MoccaObruckPavlopeco999peter22Robo87robo96SimonSvksiso33slavomilSpeedyGonzalesSTULObikerTakeUrPillsUrsusyankoozbynekpapZdejakzihadlo 5
No ta prva slucka na Klasiku je peklo :D asi 5 krat sme zabludili a vracali sa s5 na trat. A tie stojky hned na zaciatku pri vjazde do lesa. Kamenne vrata tiez a je jedno ci bude prsat alebo nie lebo ked nepojdete prvy tak si mozete vyliat celu flasu do oci a aj tak tam bude kilo prachu a ked bude prsat tak to si neviem predstavit. Niektore odbocky kompletne zahadzane drevom. No ale sak hadam bude dobre pocasie.
04.08.2015 - 20:08:25
00
Teraz sa tlačí otázka, či tie zmeny sú k lepšiemu...
04.08.2015 - 23:14:17
00
Určite sú k lepšiemu. Z kamenných vrát do Omšenia už je to Kamikadze, museli to odkloniť. Je pravda, že na prvej slučke cez Opatovskú dolinu je zopár stojok, ale všetko sa dá dať v sedle, paradoxne som zosadol len raz a to smerom dole / červená značka k Opatovskej priehrade, kto pozná vie/, s dobrým značením je to veľmi jazdivý okruh. Čvirigovec je trochu tlačenia ale šupa zjazd do Teplíc.
Tu konečne tí, čo nikdy nešli HARD trate môžu okúsiť Pacošské serpentíny. Jeden z naj úsekov! K Omšenskej priehrade po zvážnici je to trochu nuda /zasa HARD no opačne/. Baske je štandard, zjednodušili úsek od Uhliská hore. Ale pozor, nejde sa až na chatu Homôlka, ale tesne pred asi 500m je sedlo Košariská. Od tiaľ po Zelenej do D.Poruby. TOTO JE PROSÍM PEKNE OBR HOVADINA ZJAZD! Z Dolnej Poruby našli takú stojku na zvážnicu čo mali všetky trate, potom klasika po lúkach ku krížiku. Z tohoto miesta už je to v pohode prakticky až do cieľa. Na Kamenné vráta zo štrkovej zvážnice sa dobre šlape /chodník v lese/ a posledná stojka ku Grófovcu ako som pridal na grafe v príspevku.

Treba brať na zreteľ, že sa tu všade v lesoch extrémne ťaží /klčuje/ vo veľkom drevo, pilčíkom sú úplne u zadku nejaké pravidlá a zákony. Som rád, že organizátori sa snažia a nezabalili to.
A tým čo chýba úsek od Iliavky , nie ďakujem, po vypúšťaných žumpách po lese sa voziť nebudem. /drevenice nad ZVS/
06.08.2015 - 10:07:32
00
Mne sa zda ze z 1600 vyskovych metrov Klasiku som nastupal 1300 kym som dosiel do teplic :D ale zasa zjazdy boly paradne az na ten jeden usek cervecej ako je spomenute nadomnou tam to miesto kde sa krizuje cervena z lesnou cestou tak tam to neda na biku asi nikto. Dufam ze tam budu ludia na podanie biku do tej jamy levovej :D lebo inak tam bude riadna zapcha :D
06.08.2015 - 11:45:41
00
No inak je sranda ako to postupne organizátor premenúva, kedysi sa mi chalani z partie smiali že idem Baby trať, ktorá mala vtedy okolo 70km, potom z nej spravili klasik a teraz je to už Hard :) To bolo tuším niekedy v roku 2000, keď sa išiel King 150km. Ale držím palce že to stále funguje a chalani sa neboja inovovať, pre mňa stále jeden z najlepších maratónov na SK. Teším sa na novú trať.
06.08.2015 - 12:48:30
00
[quote=""]Mne sa zda ze z 1600 vyskovych metrov Klasiku som nastupal 1300 kym som dosiel do teplic :D
Má to +/- 840 nastúpaných metrov.
06.08.2015 - 13:45:11
00
Tak to spanom bohom :D ale hlavne je zucastnit sa nie vyhrat. Teda dojst do ciela :D
06.08.2015 - 14:31:54
00
osobne ma zmena trati velmi potesila. Kedze tento mam rok mam najazdene zatial cca 30km nad starym hardom nemozem kondicne ani len uvazovat ale do dubnicaku by som to mohol vytiahnut aspon na 500km co by mi na prezitie klasika mohlo stacit a budem si moc uzit aj pekne useky ktore v minulosti na trase chybali. Takze ak pocasie bude akcii naklone tak si to urcite nenecham ujst :)
06.08.2015 - 14:47:15
00
Nepoznám novú trať . Starú som išiel 2x,, a tých asfalt.úsekov bolo celkom dosť. Tak ma potešila zmena a mal som v pláne aj s 15 r. synom ísť. Ja pre úraz achila pri behu nemôžem, ale uvidím, ako sa syn rozhodne. Zaujala ma info o úseku trate, ktorý je ťažko zjazdný. V akom zmysle- je to rockgarden :-D alebo sú tam korene? Zjazdy /pri enduro/ máme celkom "zmáknuté" a syn ako XC jazdec aj iné špecialitky. Čo už nejde napešo,stále ide na bajku. Ale čo už nejde na bajku /dole kopcom/, tam už len na lane :-D. Nakoľko by mladý išiel sám - síce by som mu aj tak nestíhal , keby som šiel - chcem vedieť, čo ho čaká na trati ;-)
06.08.2015 - 15:16:50
00
Určite sú k lepšiemu.

Marek, podľa mňa je tá trať naprd. Ja nepotrebujem mať vychytané všetky najprudšie úseky v okolí, aby som nastúpal čo najviac metrov. Radšej mám, keď je trať plynulá, hravá a nie X-krat morenie na najľahšom prevode. Ale proti tvojmu gustu žiaden dišputát.
06.08.2015 - 15:55:05
03
Zaujala ma info o úseku trate, ktorý je ťažko zjazdný.


No je to taky dost strmi kopec cesticka z hliny a dost prudke serpentiny. A potom je tam jeden usek kde treba ist vedla biku alebo niekoho poprosit nech poda bike lebo tam je to taky 70 stupnovy kopec asi 1 meter z cesty sa tam vchadza a su tam stromy ze sa tam neda prejd s riditkami. Kamos to zhodnitil tak "Keby som nejaky regulovcik na trati tak chcem ist sem... a s kamerou." :D
06.08.2015 - 16:50:57
01
Ďakujem
06.08.2015 - 17:52:03
00
Marek, podľa mňa je tá trať naprd. Ja nepotrebujem mať vychytané všetky najprudšie úseky v okolí, aby som nastúpal čo najviac metrov. Radšej mám, keď je trať plynulá, hravá a nie X-krat morenie na najľahšom prevode. Ale proti tvojmu gustu žiaden dišputát.


Nepopieram, niektoré úseky sa dali zjednodušiť, ale zas to nie je také hrozné. Na trati máš prakticky všetko.Kadiaľ by si to chcel trasovať, keď sú celé Strážovské zdevastované?
Osobne nechápem obtiažnosť najkratších trás, kadiaľ majú ísť deti..no ale..proste Dubničák.
A naviac, máš najazdené omnoho viac ako ja,tak keď mne nerobí problém to prejsť? A keď je trať naprd, prečo si sa prihlásil?
06.08.2015 - 18:05:07
00
Po tom zjazde do opatovskej doliny by mala stat sanitka. Urcite sa zide. :D
07.08.2015 - 07:47:06
01
A naviac, máš najazdené omnoho viac ako ja,tak keď mne nerobí problém to prejsť?
A keď je trať naprd, prečo si sa prihlásil?

No, ja som myslel, že už máš tento rok aspoň 2k km, keď sa hlásiš na harda :). Ale k veci - tu nejde o to, že koľko mám najazdené ja, ale o to, že aká jazdivá je kvázi najjednoduchšia trať pre hobíkov všeobecne.
A hlásim sa asi zo zvyku, štrnástkykrát v rade. Ale pri takýchto tratiach ma to asi časom prestane baviť. A možno nie len mňa, čo by bolo na škodu veci :(
07.08.2015 - 08:42:21
01
keyboard_arrow_up