Ahojte,

Mate niekto skusenost, resp. davali ste si niekto robit dioptricke skla do okuliarov?
Chcel by som si kupil Oakley Racing Jacket, ale potrbeujem dioptrie, aj ked slabe, neviem bez nich dobre zaostrit.

Otazka je, ci poznate optiku, ktora vie vyrobit aj natolko zakrivene sklo ako sa pouziva v racing jacket okuliarov, uplne idealne aj s tym vetranim. Vyraba to samozrme aj priamo Oakley, ale caka sa na to mesiac a jeden par obycajnych dioptrickych skiel stoji cca 250e, co mi pride sakra vela, ked za skla do klasickeho ramu davam 60e. Viete mi prosim poradit?

Ram s vlozkou na dioptricke sklo nie je riesenie, lebo su vacsinou male a ked nevidim aj periferne pri jazde na biku byva mi zle. Vdaka za tipy a rady.
06.08.2015 - 22:50:14
00
Sosovky su lacnejsie riesenie. Podla mna ti to v ziadnej optike nevyrobia.
07.08.2015 - 07:36:47
01
Ja som nieco take videl asi pred rokom v optike v starom Avione. Su okuliare do ktorych nejako v nemecku robia skla ktore maju v sebe dioptrie. Akurat, ze tie okuliare stoja tak 400 EUR, takze boli mimo mojeho.
Ja jazdim teraz so sosovkami ale nie je to idealne. Pri ich cene sa 200-300 EUR do okuliarov za par rokov vrati.
07.08.2015 - 07:48:21
00
Sosovky su lacnejsie riesenie. Podla mna ti to v ziadnej optike nevyrobia.

a ak vyrobia tak to nebude rychlejsie ako ten mesiac :)
07.08.2015 - 07:51:39
00
to by museli okuliare tých pár rokov vydržať.. nepadať z hlavy, nepoškrabať sa atď. + nevýhoda že nevieš meniť sklá (za napr číre alebo žlté)
ja som volakedy šiel radšej cestou klipu (podla toho som hladal aj okuliare) a neskôr šošovky..
07.08.2015 - 07:54:13
01
Tiež nosím šošovky. Periférne videnie je lepšie ako s hociktorými okuliarmi a ako CraObs píše, okuliare tiež nemajú neobmedzenú životnosť.
07.08.2015 - 07:57:41
00
ber šošovky...ja sam mám klip a na bežne jazdenie vpoho ale dole kopcom...cele okuliare behaju....su tažké...
07.08.2015 - 08:06:51
00
Tiez som presiel z dioptrickej vlozky na sosovky. Netreba sa toho bat, aj ked na zaciatku sa to budes musiet naucit vkladat a vyberat.
07.08.2015 - 08:09:00
00
Ja nosím tiež okuliare s klipom a nemám s tm problém. Pri cene Oakley to už bude riadna pálka, niekde tu na fore sa to riešilo a niekto si to dával robiť, no tiež tam bola spomínaná rôzna výsledná kvalita u jednotlivých optík, tak si treba dať na to pozor.
07.08.2015 - 08:13:54
00
a ake používate šošovky....teraz pozerám že su aj štvrtročné
07.08.2015 - 08:31:49
00
Osobne používam tieto na mesačné kontinuálne nosenie. Dám do oka, za mesiac vyberiem, zahodím a dám nový pár. Nikdy som s nimi nemal problém. Pekne prepúšťajú vzduch tak nehrozí ako keď som so šošovkami začínal a zaspal s nimi, že ráno som mal oči ako angorák.

http://www.vasesosovky.sk/biofinity.html
07.08.2015 - 08:55:59
00
Jednoznačne šošovky. Od kedy ich používam tak si ich neviem vynachváliť. Nie je to zas až tak drahé. Ja používam mesačné. Kupujem ich cez internet. Ročne to vychádza okolo 80-120€ so všetkým k tomu (alebo aj viac, ide hlavne o značku a kvalitu šošoviek). Záleží od toho ako často ich nosíš.

Existujú aj šošovky čo môžeš mať na oku mesiac/týždeň vkuse, prípadne jednorázové, takže nie je problém ani na viacdňových cyklovýletoch. Veľká výhoda - pri páde sa nemusíš báť, že si zničíš okuliare/dioptrické sklá za neviem koľko €€€.

za skla do klasickeho ramu davam 60e

Čooo? Za sklá 60€? :o Ja som platil 30€ a už sa mi to zdalo veľa, lebo predtým to bolo len za 25.
07.08.2015 - 09:09:59
00
Chlapi dik za odpovede, sosovky ale fakt nechcem nosit. Pritomnost cudzieho telesa v oku mi je neprijemna.
Viem ze tie skla sa vyrobit daju, priamo od Oakley, ale 250e mi pride fakt hrozne vela par priehladnych dioptrii. Skusim pobehat este dake optiky, ale zatial som nemal uspech.
07.08.2015 - 10:28:16
00
no ja som nieco podobne riesil tiez. a nakoniec som to vyriesil laserovou operaciou. a je to iny rozdiel.
07.08.2015 - 10:39:18
00
Sosovky su najlepsia volba a bat sa, ze budes citit cudzie teleso v oku je neopodstatnena. Ani nebudes vediet, ze ich mas. Ale iba vtedy ak nemes astigmatizmus (cize potrebujes toricke sosovky s cylindrom) co je moj pripad. Sosovka musi by v oku natocena v spravnej pozicii,inac uvidis horsie ako bez nich. Preto ja sosovky nenosim na bike,lebo ak mam suchsiu sosovku a mrknem, tak sa potoci a vidim uplne zle. Preto jazdim bez, kedze aj bez diop.okuliarov vidim relativne dobre (vidim vsetko co na ceste potrebujem vidiet :) )
07.08.2015 - 14:38:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up