Ahoj! Mál som kolíziu s osobným autom. Nedal mi prednosť a došlo z môjho pohľadu, k čelnému nárazu bajku do boku auta. Navonok síce vyzerá všetko v poriadku, ale kedže sa nejedná o lacný diel (Fox 32 Talas CTD), rád by som si overil, či nedošlo k jej poškodeniu, aby som si mohol uplatniť náhradu škody u vinníka nehody. Viete mi poradiť ako, alebo kto, by mi mohol s tým pomôcť?
08.08.2015 - 06:29:29
00
Ja by som ju hodil do servisu. Ak mas na vodica velmi tazke srdce aspon ti zaplati premazanie.
08.08.2015 - 08:34:20
00
vypusti vzduch a poprepruzuj az na doraz. pokial su ohnute nohy, bude drhnut. preverit krk a korunku jedine tak ze zhodis vidlu a pozries, pomeras.
08.08.2015 - 10:13:09
00
Ja by som napríklad vsunul do hlavovej trubky nejakú vhodnú a hlavne rovnú lištu tak, aby siahala až medzi nohy, aby som vedel skontrolovať, či je hlavová trubka rovnobežná s nohami. Proste, či nedošlo k ohnutiu v korunke.
08.08.2015 - 11:53:40
00
toto asi nepomôže,krk vidlice nie je rovnobežný z nohami vidlice
08.08.2015 - 12:36:30
01
Uf, dal som tip len tak od stola. Nikdy som to neriešil. Tak potom len získať geometriu (napríklad od výrobcu) a skontrolovať odklon. Tu som našiel výkresy:
http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&listall=specsheets
http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&id=584
Ja by som povedal, že je to rovnobežné. Ale nie je to dôležité, lebo z výkresu je jasné o koľko je predsadená os kolesa oproti osi hlavovej trubky a to skontrolovať pôjde.
08.08.2015 - 13:27:37
00
Uf, dal som tip len tak od stola. Nikdy som to neriešil. Tak potom len získať geometriu (napríklad od výrobcu) a skontrolovať odklon. Tu som našiel výkresy:
http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&listall=specsheets
http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&id=584
Ja by som povedal, že je to rovnobežné. Ale nie je to dôležité, lebo z výkresu je jasné o koľko je predsadená os kolesa oproti osi hlavovej trubky a to skontrolovať pôjde.

OK ... este tak vediet, ako to doma odmeram ... to predsadenie ... :( Ale inak vdaka za tip :)
08.08.2015 - 17:46:17
00
No tak zmerať vzdialenosť dvoch osí by nemal byť až taký problém. Os hlavovej trubky by som si predĺžil vloženou lištou, ako som už spomínal vyššie. No a namiesto osi kolesa tiež niečo vložíš, prípadne len natiahneš niť.
Ja takéto veci riešim tak, že vojdem do dielne, začnem robiť, rozhliadam sa, čo mám po ruke a vymýšľam ako na to...
08.08.2015 - 19:12:17
00
Tak som sa teraz nad tým v dielni zamyslel a meral by som to trochu inak, jednoduhšie.
Vybral som koleso, riaditka otočil o 180° a o hlavovu trubku ramu som oprel (prichytil svierkou) hliníkovú lištu. Potom stačí na vidlicu priložiť nejaké pravítko a merať od stredu k lište. Tak zmeriaš osové vzdialenosti, samozrejme treba odpočítať polomery jednak hlavovej trubky a potom polomer vidly v mieste priloženého pravítka.
Na mojej vidle sú nohy rovnobežné s osou otáčania.
Predsadenie osi kolesa takto zmeriaš tiež ľahko.
Dal som si tú robotu a urobil som pre názornosť fotky, lebo neviem, či som to dosť jasne povedal.

Prílohy:

CIMG6795.JPG
CIMG6795.JPG 1.59 MiB thumb_up0thumb_down

CIMG6796.JPG
CIMG6796.JPG 1.67 MiB thumb_up0thumb_down

09.08.2015 - 20:08:39
00
Vdaka za navod ... dalo by sa to podla neho zmerat, ale nie v mojom pripade. Mam tiez Haibike, ale vidlica je tapered. :( Ale jeden znamy ma ubezpecoval, ze keby boli nohy co len trosku ohnute, uz by to pri chode vidlice drhlo. Takze este raz vdaka za snahu.
09.08.2015 - 21:26:58
00
Ja som týmto chcel skontrolovať, či nedošlo k ohnutiu korunky, respektíve vykriveniu upevnenia nôh, alebo hlavovej trubky v korunke.
Hm, pri tapered prevedení by bolo treba užšiu stranu podložiť. Všetko sa dá, len sa to komplikuje a treba pracovať presne, aby si nenameral blbosti...
09.08.2015 - 21:57:00
00
Moja rada: vloz tu vidlu medzi tycky v plote a poriadne sa zapri...
A daj si z jeho poistky zaplatit novu. Ohnute to mozno nebude, ale kludne moze byt oslabene alebo cokolvek ine vratane tazko zmeratelneho ohnutia. A co urobis, ked ti o 2 mesiace zoskrabe vnutorne nohy od stvrtmilimetrovej odchylky alebo odide nacaty uchyt kolesa aj s kolesom pri zjazde?
10.08.2015 - 09:33:29
02
veru.... urcite by som to riesil cez poistku a pytal by som novu vidlu .... a koleso mas OK?
10.08.2015 - 15:26:45
00
presne ako pise Axel...a umy si bike,isto najdes nejaku prasklinu :D treba to nestastie vyuzit v tvoj prospech :D
10.08.2015 - 16:16:55
00
veru.... urcite by som to riesil cez poistku a pytal by som novu vidlu .... a koleso mas OK?

Koleso vyzera byt OK ... slo o temer priamy naraz. Zda sa, ze to vydrzalo. Dnes som videl fotky z auta ... su tam celkom slusne preliacene plechy na blatniku a veku kufra. Policajt, co to ma na starosti mi povedal, ze prizve aj znalca na ohodnotenie skody na bajku. Uvidime, co z toho bude ...
10.08.2015 - 16:33:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Vidlice a tlmiče / Odpružené vidlice)
keyboard_arrow_up