Ja som sa dnes vybral od svateho vrchu po modrej TZ, ze najdem stary trail Medene Hamre, ale trochu som to prepalil a na tych switchbackoch odpalil patku. Takze ma cakalo kolobezkovanie domov na Kramare. Inak ta modra je masaker, najma v takomto suchu. Ked som sa napojil spat na zltu, stretol som dvoch borcov na HTcku, co chceli na Draci hradok ( jeden dokonca bez prilby), tak som ich odhovoril, nech idu radsej po zelenej. Inak to sucho je masaker, Driver8 je na niektorych miestach neubrzditelny a ma totalne vymlete klopenky. Treba brzdit pred zakrutou, nie v nej!
13.08.2015 - 14:40:30
00
Tak brzdením v zákrute za akýchkoľvek podmienok si človek o niečo koleduje :) Inak driver mi už dlhšie pripomína trenažér prejazdu, brzdenia a výberu stopy v breaking bumps (existuje slovenský ekvivalent ?)
13.08.2015 - 15:32:10
02
matvej11 pozeram ze nakoniec ste zvolili cestu smerom hore po asfalte :-) .... kedze ste dosli na vrchol, zjavne ste trafili.... nabuduce sa uz pridam na nocak :-)

Nie, nahor sme sli tak ako si nam povedal - zo zelenej odbocit kolmo hore popri plote, esteze to tam je vychodene. A potom z Geldeka na Jelenec (cez zihlavu a chriastie :) ) a odtial cez oboru a ploty nadol.
Btw z vrcholu jelenca sme dokonca videli aj ten horiaci slovnaft
13.08.2015 - 16:10:52
01
Rosslerov lom je celkom zaujimave miesto, ale je to poriadne spustnute uz - zarastene, plot rozvalany a prehrdzaveny (toho oplotenia je tam celkovo nejako vela), na 1 mieste pkny odkaz pre niekoho. :D Betonka smerujuca do lomu je pred lomom asi do 0,5 m vysky zamurovana poriadnymi sutrami...to nieko vyrobil ako zabranu pre vozidla? Bordelu a smeti kade-tade...inak preco je to vlastne vybetonovana plocha v lome? Su tam aj nejake muriky divne...
13.08.2015 - 22:07:08
00
MageZ Čo máš na mysli tou vybetónovanou plochou? Pamätám si z detstva, že tam bol ešte velikánsky navijak a vysokánska trojuholníková oceľová konštrukcia. Po ceste na lane spúšťali vozíky s vyťaženou žulou. Ten navijak bol veľký skoro ako traktor a bol namontovaný na betónovej ploche. Neskôr bola v lome strelnica, základy boli múriky a na nich boli plechové prístrešky.
Ako deti sme sa tam veľa hrávali, neskôr sme sa tam zaúčali do lezenia. V ľavej stene lomu boli obrovské bloky žuly, za ktorými boli priestory, dalo sa tade preliezať a dostať sa na akýsi balkón. Bohvie, či to tam ešte je.
13.08.2015 - 22:44:04
01
Pali65 Vdaka za info, aj som chvilu patral po Internete a len som nasiel informacie ze sa tam kedysi tazilo. :) Prislo mi divne ze preco je v kamenolome tolko vybetonovanej plochy, tak vdaka za ozrejmenie. Vsetko kovove je uz asi davno prec, zostala tam kusok od vstupu na pravej strane este nejaka zelezobetonova buda, ale aj ta ma uz pretlcene steny. A priroda to cele rychlo pohlcuje. :) Inak cele to okolie (pozemky okolo lomu, Briezky) je vo velkej miere spustnute. Niektore parcely su pekne obriadene, niektore v horsom stave a mnohe totalna dzungla. Som zvedavy o kolko rokov tam zacne nejaka vystavba novej stvrte...
13.08.2015 - 22:57:11
00
Po pravej strane na vstupe do lomu býval pekný služobný dom, spomínam si ešte ako ho nejakí ľudia rozoberali na tehly. Zostali tam iba schodíky medzi terasami. Kúsok odtiaľ bola pod múrikom vyhĺbená v masíve studňa, mala hĺbku najmenej 4 metre. V pravej časti kameňolomu by mal byť ešte stále bunker, tam mal byť sklad streliva. Inak veľa kameňa bolo použitého na spevňovanie dunajských hrádzí, nedávno som pri Bodíkoch obzeral balvan, ktorého pôvod by som naisto zaradil sem.
13.08.2015 - 23:20:29
00
matvej11 Toto by sa malo dat jazdit aj opacne - od "Pod Dračím hrádkom" cez "Svätý vrch", trail "medene hamre" spat na modru TZ ?

Da da, akurat dole pri potoku byva niekedy blato, (teraz asi nebude), pripadne kolaje ked to prejazdia traktorom...
14.08.2015 - 00:21:11
01
no vcera mi siblo v tom teple v lese bolo 33st. a isiel som na bluetrail .kedze je sucho a uz mal byt dokonceny myslel som ze to bude v pohode. horna cast ok. len zapadana listim a konarmi. ale v spodnej casti ako je krizovanie cez byvalu zjazdovku je to zarastene a je tam asi 40cm hlboky rigol ktory nie je vobec vidno tak sa mi tam zapichlo koleso a uz som bol na zemi.vysledok oskrety palec do masa asi o sroub brzdy.


Takto to dopadne, ked jazdis tam, kde sa nesmie...
14.08.2015 - 08:42:20
02
nakolko 4 tisickami prispela na Blue Trail uz aj mestska cast Nove mesto, dufam ze sa to pohne dopredu a stihnu to otvorit este tuto sezonu.
14.08.2015 - 09:35:11
00
BTW: kto stavia vlastne tie to traily? Vsetko su to asi cyklisti dobrovolnici co to robia vo volnom case nie?
14.08.2015 - 10:37:54
00
BTW: kto stavia vlastne tie to traily? Vsetko su to asi cyklisti dobrovolnici co to robia vo volnom case nie?


ak sa bavime o blue traile, ci Driverovi8, tak http://bikeparkkoliba.sk/
14.08.2015 - 11:46:00
00
Dnes rano prvykrat s Karkulkou na Bielom krizi, od zajacov az hore na jednoplacke 34T :) a potom dostala nalozene dolekopec, je to tank :D

Prílohy:

IMG_0164.JPG
IMG_0164.JPG 719.22 KiB thumb_up1thumb_down

14.08.2015 - 12:01:21
06
Všetky oficiálne traily v Malých Karpatoch od Železnej studienky po Biely Kríž robia cyklisti dobrovoľníci a Mestské lesy Bratislava. Stavbu jednotlivých trailov organizujú občianske združenia bajkerov - OZ Pedál, OZ Slobodný Bajker, OZ SloMBA v spolupráci s ML BA.
14.08.2015 - 12:05:48
01
Ta trava na BK je od slnka riadne spalena. Inak vcera podvecer trosku dazd "skropil" Karpaty v okoli Lamaca a Bystrickeho sedla.
14.08.2015 - 12:33:06
00
keyboard_arrow_up