nemesishard : ides na to dobre. treba si to s ludmi vydiskutovat lenze vacsina je makka ti nieco povedat do oci radsej napisu oznam. z principu ti to zakazat asi nemozu ale bude lepsie si to vyriesit podobrom najma kvoli detom a manzelke. ja idem tento tyzden po susedoch kvoli povoleni klimatizacie na strechu tak som zvedavy na tie dristy.. ludia su rozny - povacsinou hoveda..
18.08.2015 - 09:59:33
00
si takisto vlastnik a mozes ist na rokovanie a tam to s nimi prediskutovat... skorej sa ti ludia priznaju ked su v spolocnosti, lebo si myslia, ze ich ostatni podporia a za chvilku sa budu vsetci prekrikovat, ze kto to nenavidi najviac... cista davova psychoza... no a toto ti zakazat mozu, ale nemozu ta nijak pokutovat, len ti zneprijemnovat zivot... my tiez byvame na 7. posch. a musime nosit bajky, lebo do vytahu nevojde ani 26" nie to este 29"... inak minule starsia pani suseda mi podrzala dvere od vytahu, ked som zmoknuty jak kura a zasraty od blata vtrepal do vchodu a este sa ma opytala, ze ci idem hore... zlata :)
18.08.2015 - 14:53:35
00
nie, toto mu zakázať naozaj nemôžu, hoci je pravda, že slopač (a nielen slopač) by si chcela kadečo dovoliť, čo ma síce pri vedomí hnedočiernych tradícií t.č. zhmotnených v hnutí kotletovej kotrby a kadejakých katolibanských reverend absolútne neprekvapuje
ach jo, slovenské právne povedomie-bezvedomie - nože mi skús uviesť právny predpis, na základe ktorého by mu to zakázať mohli
nenávisť piatich dôchodcov nie je verejný záujem a zákon kvôli nej, obmedzujúci výkon jeho vlastníckych práv, t.j. aj užívania výťahu, asi NR nevydá :D
18.08.2015 - 15:06:19
02
Treba podotknut, ze za vytah si plati v SIPO (jeho udrzbu). Cize ma narok ho pouzivat.
18.08.2015 - 17:38:07
00
Ignorovat a vozit sa vytahom dalej. Nemyslim si ze akakolvek debata s takymito ludmi by mala vyznam.

Moc pozeraju na telku ;)
18.08.2015 - 18:35:19
02
Ludia su svine. Dalsi dokaz tu:
https://dennikn.sk/minuta/216630/
19.08.2015 - 07:28:40
00
Nemyslim ze svine, skor egoisti.
Tie plechove kolajnice maju urcite ten klasicky hrbolaty "protismykovy" povrch takze musi to poriadne zahrmiet ked po tom hocico prejde. Chcelo by to priplatit si a vybetonovat to.
19.08.2015 - 07:43:36
00
no len táto rampa nie je úplne čistá bohužial.. nie je tam tak úplne legálne.. čo teda rozhodne neospravedlňuje vzhľadom na okolnosti návrh na zbúranie, ale tak poriadok by mal byť vždy..
a druhý fakt je že to je fakt opacha, taká rampa sa dá spraviť elegantnejšie a krajšie..
rampu tam teda treba, otázka je akým spôsobom sa k nej dostať
19.08.2015 - 07:57:10
00
Lenze ked je plna, tak sa o nu musi v zime ked snezi niekto starat a mas tam zvysene riziko posmyknutia a uz si v jednom kolobehu.

Nema ten vas vytah nahodou nejaky navod na obsluhu? Ja si pamatam z detstva, ze nas tam nejako spominal bicykle a kociky, aj ked uz neviem ze presne ako...
19.08.2015 - 16:10:19
00
... Obcas vybehnem aj po schodoch na 5 p. ale to ma tiez nevyhody kedze ludia maju na medziposchodiach a pri dverach vseliake haraburdy takze obcas nieco sundam. :) ...

mam rovnaky problem - a skor sa bojim toho, ze mi zakazu bajk nosit po schodoch :)
nosim ho kvoli tomu, ze sa nezmesti do vytahu ...
19.08.2015 - 17:03:24
00
Domovník vyvesil oznam, že budú rokovať o zákaze prepravy bicykla výťahom nakoľko sa susedia ( po jednom si ich plánujem odchytávať a zistiť komu to prekáža) domnievajú, že to robí neporiadok a nesúhlasia s tým aby sa bajky prepravovali výťahom.

Zucastni sa tej schodze a pred hlasovanim zucastnenym oznam, ze bicykel je len jedna z foriem batoziny / nakladu nicim sa nelisiaca od inych foriem batoziny / nakladu, a ze pokial budu hlasovat za zakaz, tak logicky zakazu aj ostatne formy nakladu, teda nakupne tasky, kufre, skatule pri stahovani a pod. Ich preprava tiez moze sposobovat neporiadok a nech dokazu opak.

Toto odporucanie vyssie plati len ak sa chces pobavit a rozvirit burlivu diskusiu. :) Samozrejme, ze Ti nemozu zakazat uzivat vytah na prepravu bicykla. Tvojou povinnostou je len vytah neznecistit a neposkodit, ale to sa vztahuje na vsetky spolocne priestory vseobecne, nielen na vytah. A ak nejaky spolocny priestor znecistis, vytah nevynimajuc, si povinny ho upratat, aby si nadmernou spinou neobtazoval susedov a neobmedzoval tym ich pravo na uzivanie spolocnych casti a zariadeni domu. Spina je v podstate to jedine, na co sa mozu realne stazovat, takze pokial nic v dome nenechas zasrane od blata, tak nemozu ani len pipnut.
19.08.2015 - 17:52:31
01
Je mi to jasné. Mám dojem ako by tí moji susedia čítali mtbiker lebo žiadneho sa mi nedarí stretnúť :D
19.08.2015 - 19:40:12
01
Je mi to jasné. Mám dojem ako by tí moji susedia čítali mtbiker lebo žiadneho sa mi nedarí stretnúť :D

S vyrazom vraha pockaj pred ich bytom
19.08.2015 - 21:47:30
00
Toto je klasika. Schvalne chodte do stiavnickych vrchov k dakemu jazeru s domacim psom. Na kzadom strome je tabula zakaz kupat psa. Nejaky luzer si dal tu namahu. Na zaklade coho? A co lesna zver sa moze kupat? Smradlavy jonatan sa moze? Vtak moze? Kde cura kazdy okupanec? Jednoducho ak niekomu nieco moze vadit - vadi mu to. Ak moze buzerovat inych, skusi to. Ja podobne z prsta cucane iniciativy silno a kruto ignorujem. Raz mi kvoli zakazu nosit si bicykel do ubytovne hrozil prieser u riaditela. Sef ubytovne ma presvidcal, ze si urobim strasne problemy, ak ho neposluchnem. Stazoval sa najvyssie a odvtedy som mal svaty pokoj. Samozrejme riaditel poslal prevadzkara do riti s celym jeho o bicykel mensim mozgom.
19.08.2015 - 22:18:50
02
mňa dojíma, že na intráku máme možnosť uloženia bicykla v miestnosti na to určenej (kľúče od nej sa pýtajú na vrátnici, prístup tam teda má ktokoľvek z bloku), ale ak si ho chceme uskladňovať v izbe, je za to príplatok 150kč/mesiac
príde mi to ako riadna ***** ten bike mi zavadzia v mojej, i tak malej izbe, za prenájom ktorej si tak či tak platím, zodpovedám si za inventár a poriadok v nej, ale mám si za to priplácať
pýtal som sa na dôvod toho poplatku riaditeľky kolejí a menz na verejnom zasadaní, odpoveď bola vyhýbavá a nič neozrejmujúca...
ale nepomôžem si asi nijak, pretože mám ten poplatok zmienený priamo v ubytovacej zmluve
(teda, už som si pomáhal tak, že som si požičal kľúč od "kolárny", bike som zaniesol k sebe a kľúč vrátil, ale nebaví ma to)
21.08.2015 - 22:52:05
00
keyboard_arrow_up