Rozdiel nebude ziadny, pretoze 5 kil ani nezaregistrujem..


:D :D :D :muscle: :y: Jak vravia reperi " si zabil"
23.08.2015 - 21:30:49
02
A nevyjazdenost urcite nie je problem - zober si poslednych 30 ludi na kratkej trase - urcite nemali o nic vacsi skill ako tych 16 ludi na ebajkoch.

traged, a tych 30ludi na chvost podla teba islo v podstate s celom 1ej vlny? Lebo ebike ludia sli...
23.08.2015 - 22:09:01
00
na tých el. bicykloch by mal byť aj rozdiel podla kubatúry.každá baterka je iná a motor asi tiež.
baterky aj motory su na ebikoch, ktore startovali rovnake, bolo to aj v propoziaciach, ze startovat mozu iba tzv. pedelec 25 (250W, 400Wh). To vam tych 16 ludi na ebikoch vadilo tak tak ze to tu uz tyzden riesite?? Boli vo vysledkoch pred vami? neboli, mali vlastnu vysledkovu listinu. Suhlasim ze riesenie by bolo, keby startovali samostatne, ale pri 16tich startujucich??? tu sa neriesi ego ebikera, ktory sa vyziva ked obehieha v kopci, ale ego toho obiehaneho. Ja tiez neriesim po kazdom maratone hobikov ktori sa nastavaju do 1-3 rady a 100m po starte ma takmer vytlacia do jazera (KGBT 2013). Riesim hlavne svoj vykon, nie ostatnych. Hlavne ze odstavena stvorkolka v strede trate pri kacine nikomu nevadila
23.08.2015 - 22:10:00
06
traged, a tych 30ludi na chvost podla teba islo v podstate s celom 1ej vlny? Lebo ebike ludia sli...


nie, ale ti prekazaju prvym ludom z dlhej ked sa tam motaju 3-4 hodiny po trati
23.08.2015 - 22:17:35
00
:D :D :D :muscle: :y: Jak vravia reperi " si zabil"


rec bola o 5 kilach na bajku vs 5 kilach na chrbte, takze nevytrhavaj veci z kontextu
23.08.2015 - 22:29:52
00
daniel.peralight problém nie je s e-bajkermi (technika, predbiehanie, zjazdy, kto je rýchlejší z a do kopca a pod.). Problém je s elektrobajkmi ako takými. Nechápem prečo musíme mať elektrobajky na MTB maratónoch, keď sa nejedná o regulárne bicykle. To už o rok sa pridajú aj kolobežkári a jazdci na koňoch?
23.08.2015 - 22:43:17
00
Napr. na dlhej trati Svatojuskeho maratonu sa celo z dlhej zleje s chvostom kratkej hned pri najazde do 2. kola a dalsich 40km az do ciela je to len "prava, lava, lava...." A nikto si nestazuje. vtedy pre zmenu kazdemu vadi bud studena bageta, alebo dlhy rad na gulas. Nabuduce zas budu dalsiemu chybat mentolove kocky v TOITOIkach... :) Jednoducho vzdy nieco.


Naposledy upravil daniel153 dňa 23.08.2015 - 22:58:42, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2015 - 22:44:21
01
daniel.peralight problém nie je s e-bajkermi (technika, predbiehanie, zjazdy, kto je rýchlejší z a do kopca a pod.). Problém je s elektrobajkmi ako takými. Nechápem prečo musíme mať elektrobajky na MTB maratónoch, keď sa nejedná o regulárne bicykle. To už o rok sa pridajú aj kolobežkári a jazdci na koňoch?


Nie nie su to regularne bicykle, preto mali samostatnu kategoriu. No stale su to bicykle, aj ked s ASISTENCNYM motorom.

Pre mna za mna nech startuju aj kolobezky, ked uz mozu jednokolky na inych maratonoch.
23.08.2015 - 22:57:14
02
Veľmi pekný maratón, veľmi rýchly, tak som si aj poriadne šlapol. Mám nadváhu a skončil som v prvej polovici štartového poľa na 34km trati - pre mňa veľký úspech a skvelo som si to užil.

Priedbiehal som do kopca aj z kopca snáď počas celého závodu. Chcel by som sa tu ospravedlniť jednému bikerovi ktorého som predbiehal v zjazde z Bieleho Kríža. Skoro sme sa zrazili, padli aj nejaké "nešportové slová" pri nezhode na signál "pravá". Moja vina - šiel som dosť nadoraz a adrenalín pracoval - prepáč.
Veľká vďaka borcovi, ktorý mi po "poď, poď" na singláči sám našiel stopu a uhol sa v zákrute - veľké gesto, veľké ďakujem a dúfam, že som si to zaslúžil ;-)

Bol som aj s kolegom a bol jeden z tých, čo zablúdili. Dúfam, že s týmto sa organizátor v budúcnosti popasuje, ako sa len dá. Vie to pokaziť športový zážitok, po ktorý si tam ako hobíci ideme. Mal na to skončiť predomnou a prišiel asi 5-10 minút neskôr. Spomínal, že boli celá skupinka.

Peter
23.08.2015 - 23:33:05
04
Iba tak odveci, nejaké fotky z krátkej ? :)
24.08.2015 - 00:10:47
00
Ja len tolko, pre mna najlepsi maraton zo vsetkych SVK co sa tyka trate a servisu okolo toho a aj startovneho. A ze som ich uz odjazil pozehanene....nehovorim.
24.08.2015 - 00:46:32
00
na Kellys Green Bike Tour sa postavil na štart aj PROefekt team s aktuálnym majstrom Slovenska Tomášom Višňovským. Na 34 km trati sa po prvom kopci utvorila vedúca trojica PROefektu Višňovský, Fačkovec a Karas, ktorá postupne zvyšovala svoj náskok. Z pódiového umiestnenia sa však netešili, keďže v závere niekto preznačil trať a pretek si nie svojou vinou predĺžili o 3km. Organizátor sa k tejto situácii zachoval pasívne so slovami: „Necháme to tak". Treba podotknúť, že trojica nebola jediná. Na maratónoch tejto veľkosti býva zvykom, že pred čelom preteku ide z technických a bezpečnostných dôvodov predjazdec. Nakolko sa nestotožňujeme s riešením danej situácie požiadali sme o odstránenie z výsledkov.
24.08.2015 - 12:45:26
01
A kde to bolo konkrétne preznačené? Ja som nič také nezaznamenal.
24.08.2015 - 12:51:06
00
A ako mali riesit danu situaciu? Uplne chapem ze tomu preznaceniu mali zabranit...a je to smutne ze sa to opakuje...moj partak napr. mal na konci dlhej na tachaci 81km namiesto 75. Ale ked sa to uz stalo..tak ako to mali organizatory vyriesit?
24.08.2015 - 12:53:41
00
Organizator si ma zavolat prvych pretekarov aj tych ktori akoze vyhrali a mala aspon prebehnut vzajomna komunikacia medzi sehou. Samozrejme nieco take sa riesi ked je preznacena trat v druhej polovici dlzky.... a je realne vidno ze vitaz by bol naozaj prvy keby nezabludit.
24.08.2015 - 12:57:50
00
keyboard_arrow_up