PatrikL
hodil si tam rotwilda...mám jeho brata len pod inou značkou a jazdí výborne
http://www.bulls.de/bikes/show/e-stream-fs-enduro/

Hej, už dávnejšie som si to všimol :) Je fajn, že sa približuje tomu, na čo sme zvyknutí. Ak je zadná stavba skutočne dlhá približne 445mm, tak je to super hodnota.
25.08.2015 - 17:02:03
00
Ak by som mal parafrázovať Winstona Churchila, tak potom verím iba sklonu v %, ktorý nameral geodet.

Nech sa páči, veloroutes.org myslíš, že kto píše do tej mapy v akej polohe a výške je tá cesta? ;) (kartografia a geodézia je jeden a ten istý inštitút ;) )
25.08.2015 - 17:05:12
00
A ak ma nakakáte, tak to dám na eco /!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :muscle: :muscle: :muscle:

Asi nie, lebo na Skalnatu po TZ nevyjde ani motorka :lol: .. preto som napisal, ze by som si pozrel, ako tam idete :D
25.08.2015 - 17:41:24
00
Asi nie, lebo na Skalnatu po TZ nevyjde ani motorka :lol: .. preto som napisal, ze by som si pozrel, ako tam idete :D

No motorka by aj vyšla, ale bol by to strašný rachot, ja som vyšiel, ale nešiel som po TZ a je pravda, že som aj tlačil.......... :muscle: :muscle: :muscle:
25.08.2015 - 17:58:57
00
Ale lto nehovori o Skalnatej chate, ale o kopci v Malych Karpatoch. Hlavne sa nedotahujte ako male deti. :)

Inak kadial si siel na tu Skalnatu chatu ked nie po zelenej TZ? Tadialto alebo tou druhou vetvou severne od zelenej? Lebo nemam pocit, ze by bola niektora cesta hore zjazdna.
25.08.2015 - 18:19:36
00
Ja ešte k tým stúpaniam v percentách. Už som tu vo fóre písal, že sa s tými percentami často narába od buka do buka. Vyrábam mapy pre MTB maratóny už nejakých 12 rokov a mám predstavu čo je napr. 20%-né stúpanie a čo je 34%-né. Viem čo je vyšlapateľné a čo už nie.

Iba pre ilustráciu toho "od buka do buka":
Tu niekto uviedol príklad deklarovaného 17%-ného stúpania:
........
........
17%: https://goo.gl/maps/K1Tpc

... A nehľadal som to veľa, len som nahádzal prvé, čo ma napadlo. V takých Tatrách a Fatrách to bude ešte naklonenejšie.
Pravda, bežné to nie je na diaľnici a cestách prvej triedy. Ale na ostatných asfaltkách to je veľmi bežné. ...


No a mne tých deklarovaných 17% vychádza ani nie 10%. TAKŽE ASI TAK. Použil som najnovšie výškové SRTM dáta o hustote siete 1 arcsec (jedna zemepisná sekunda nech je cca 30 m). Obrázky ako dôkaz sú v prílohe.

Však aj tak je táto téma cca na 90% OT. :lol:

Prílohy:

vraj17percent.JPG
vraj17percent.JPG 127.26 KiB thumb_up0thumb_down

17.JPG
17.JPG 229.43 KiB thumb_up0thumb_down

Výstřižekkkkk.JPG
Výstřižekkkkk.JPG 92.31 KiB thumb_up0thumb_down

25.08.2015 - 18:22:09
03
Ale lto nehovori o Skalnatej chate, ale o kopci v Malych Karpatoch. Hlavne sa nedotahujte ako male deti. :)

Inak kadial si siel na tu Skalnatu chatu ked nie po zelenej TZ? Tadialto alebo tou druhou vetvou severne od zelenej? Lebo nemam pocit, ze by bola niektora cesta hore zjazdna.

Išiel som presne pod sedačkovou lanovkou. 8) Lebo ako by som prešiel kosodrevinou hm ? ^_^ ^_^
25.08.2015 - 18:30:26
00
ani nevieš ako ti strašne prajem aby ťa pri takomto budúcom výlete načapal niekto kompetentny s poriadne tučnou pokutou.
25.08.2015 - 18:50:35
00
Kompetentný som ja, lebo pred pár rokmi som robil horského vodcu, takže pokutka nehrozí. :!: :!: :!:
25.08.2015 - 18:52:08
00
Pridam daco aj ja. Nedaleko Hallstattu - Salzkammergut.
Az ma prestanete obdivovat priznam, ze som to tlacil a nasadol az k tomu foteniu ... :-)

Prílohy:

DSC_0462.JPG
DSC_0462.JPG 161.75 KiB thumb_up0thumb_down

25.08.2015 - 19:11:47
01
[quote=""]Ja ešte k tým stúpaniam v percentách. Už som tu vo fóre písal, že sa s tými percentami často narába od buka do buka. Vyrábam mapy pre MTB maratóny už nejakých 12 rokov a mám predstavu čo je napr. 20%-né stúpanie a čo je 34%-né. Viem čo je vyšlapateľné a čo už nie.

páči sa mi, keď niekto (laco ) vie, o čom hovorí a dokonca to vie aj doložiť a vysvetliť, to je vyššia úroveň diskusie.
25.08.2015 - 19:14:07
00
pista, do 22% má napríklad časť zjazdovky pod Kojšovskou hoľou v úseku od sedačkovej lanovky po starú čajovňu Katka, medzi košičanmi známa ako Golgota. To iba pre porovnanie.


Naposledy upravil laco dňa 25.08.2015 - 19:19:59, celkovo upravené 1 krát.

25.08.2015 - 19:19:23
00
Použil som najnovšie výškové SRTM dáta o hustote siete 1 arcsec (jedna zemepisná sekunda nech je cca 30 m). Obrázky ako dôkaz sú v prílohe.

Pouzijes 30m rozptyl vyskovych bodov ako dokaz ? To nemyslis dufam vazne :) Na tej fotke je krasne vidno ake dlhe to stupanie je .. nema ani 30m .. a stredny rozptyl je na slusnu mapu ohromna odchylka ..
25.08.2015 - 21:09:18
00
Pridam daco aj ja. Nedaleko Hallstattu - Salzkammergut.
Az ma prestanete obdivovat priznam, ze som to tlacil a nasadol az k tomu foteniu ... :-)

Ked pozeram na tie nohy, tak ebike este dlho potrebovat nebudes. Druha vec je srdce, to je fakt .. ale pekne :)

A inak celkovo moze byt aj 30% stupanie, ale ked je 20-30m, to clovek ked je rozbehnuty ani velmi nezbada. Nieco ine je, ak v Alpach ide priemerne 17% par kilometrov :D .. ale to uz tu ten kontext bol spomenuty.
25.08.2015 - 21:10:18
00
Dobre ste sa rozsupli ;))) fakt jak male deti. Miso, ujasni si pojmy a dojmy. ;))

Iron, mozes si len tak treningovo skusit z Ahoju tu cesticku pokracujucu z asfaltky, taka skratka kratka, aby si to nemusel obchadzat.

Jasne ze najdes milion turistickych chodnickov, kde nemas sancu, ma to iba zlomok vykonu enduro motorky. Naivne som si napr. myslel, ze vylezem na Prasivu od Kozieho chrbatu (ale uz som bol kusok od kosodreviny, dogabany ako svet, bo som to tlacil zaverom), budem to musiet skusit od chopku, to by malo ist.
26.08.2015 - 03:07:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle / Horské)
keyboard_arrow_up