Novodubnický maratón

29.08.2015
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Zúčastnených bikerov (46)
18luboss18ace123AlexiusanarchistaandrejxcxbobcomBorislavbubakciceroDomestikfabkoFehanFilip_95frenkyyyygacopeterHazardjelo520johny29joziCCKarolikkochhyLajcy_XCmali6MarcelOvsakMatejBacoMatho2matto88minco87MoccaObruckPavlopeco999peter22Robo87robo96SimonSvksiso33slavomilSpeedyGonzalesSTULObikerTakeUrPillsUrsusyankoozbynekpapZdejakzihadlo 5
Kde bol ten zjazd? Na kolkom km?
30.08.2015 - 12:19:34
00
Kilometer neviem keďže nenosím computer ale bolo to niekde v druhej časti po Baske.
30.08.2015 - 12:24:54
00
Už som si spomenul ! Ale nie je až tak hrozný, lebo väčšina kameňov je po minulých ročníkoch už vybrzdená .Nemôžeš v ňom zastaviť .Je to riadený pád. Vždy tam niekoho predbieham.
30.08.2015 - 12:32:24
00
Peco - jazdenie po zvaznicach a asfaltach je prave to najhorsie... Ale pravda ze jazda po singlach vyziaduje si trening, techniku a kondicku ktora neprichadza raz-dva....
Ohladom "poslednej doby" mam presne opacny dojem, cim dialej su lahsie a viac strkovo-dialnicne... Na statstie kazdy si moze vybrat, je ich dostatocne vela
30.08.2015 - 12:35:18
01
Lechu-Pre mňa nie teda asfalt neoblubujem...inak gratulujem k víťazstvu.
30.08.2015 - 12:39:37
00
Tak ja som sa vcera na Harde znacne trapil.To teplo a ranny stresik, ked som doletel na start 15 sekund pred odmavnutim, asi urobilo svoje.Trochu pomohlo, ked som slapal s niekym a dalo sa pokecat.
Pri stupani na Baske som pouzival take prevody ako este nikdy(take lahke), aspon, ze ten pozmeneny zaver isiel lesom v tieni.
A dalsie kriticke miesto pre mna boli luky pod Slopskym vrchom,som ledva krutil nozkami:-)
Az od poslednej obcerstvovacky mi "bouchly saze", som si ten zaver uzil.
Bol som svedkom aj neprijemnej prihody, ked som na Langacskej ceste dobehol bajkera, ktory sa dovtedy stabilne drzal predo mnou. Ako som sa dostal na jeho uroven tak mi vravi, ze spadol a asi ma zlomenu klucnu kost. Kua.
Potom uz nepokracoval po trase a spustil sa po ceste do Kolacina.A ine dievca niekde v tych miestach asi z vysilenia odpadlo.
Ale videl som aj ako beru niektori tie vystrahy o nebezpecnych usekoch na lahku vahu.To dievca-regulovcik co stalo na odbocke k serpentinam pred prvou obcerstvovackou tam kazdeho upozornovalo,ze nasleduje nebezpecny zjazd a len za ten cas,co som tade presiel,tam leteli dvaja manici cez riadidla.
Z mojho pohladu som s maratonom spokojny, zasobovanie vodou bolo ok, v cieli som sa fajn najedol a napil,iba ten priestor dojazdu je trochu chaoticky vyrieseny,krizuju sa tam prichadzaju pretekari a ludia v priestore ciela.
Takze nabuduce sa urcite zucastnim znova.
30.08.2015 - 14:15:06
00
Hlavne chcem podakovať organizátorom za pekný maratón. Hoci to bola pre mňa premiéra, so značením som nemal najmenší problém. Trať bola fajn (šiel som Klasik), jedine to nekonečné tlačenie popod Omšenskú Babu ma fakt nebavilo. Za to, na zjazd z Kamenných som sa tešil, akorát ma prekvapilo čo tam niektorý stvárali. Škoda ,nebyť technických problémov po menšom páde, užil by som si to viacej, ale aj tak bolo fajn a o rok si dám pravdepodobne repete.
30.08.2015 - 15:07:20
00
Kto z vás dal ten zjazd po tých šutroch až dole pri záchranárov? Mne sa podarilo úspešne vyskočiť z biku a zbehnut to dole. Biker za mnou skončil dole hlavou medzi stromami a videl som ako jedného dole osetrovali. Za mňa super trať len trochu ťažká na moju kondičku. Išiel som Hard ale bolo to o dosť ťažšie ako Horal oba cca rovnakej dĺžky. Guláš v cieli super.

ja som si ten zjazd užíval... hore som zakričal, nech idu tlačiaci v jednom rade a pekne som tam 10tich obehol... Zachranári ešte zatlieskali :D
za mna výrazné zlepšenie trate.. moc ma to bavilo.. serpentinky opatovske boli čerešnička, dali sa pekne aj 29 kamione bez zosadania...
záver z kamenných bolo super nahánačka s jedný 26ht... ja som sa viezol, on šiel hranu :D
za mna fajn aj značenie ak ked ao domáci som nestiihol odbočku za trubárkou na zelenu.. 200m som ju preletel, v tom svele to vôbec nebolo vidieť...
trochu mrzelo ráno všetko pozatvarané.. ani nebolo kde vodu a jontak nabrať... stanok s nutrendom či v cieli s iným jedlom ako gulaš či sucha bageta....
išiel som Hard.. singel za krížom bol super.... fajn tže ste vypustili hornu porubu a nudný 20km záver
PS: len si neviem predstaviť čo to bude keď ba náhodou zapršalo :D
30.08.2015 - 15:27:24
01
Zihadlo, a kde si bol ked losovali tombolu? Mohol si mat novu prilbu:-)
30.08.2015 - 15:33:13
00
už doma , na ceste do Ondreja :) prilbu mám pomerne novú..... nechal som iným....
30.08.2015 - 15:35:35
00
bol som prvy krat na dubnickom, konkretne klasik. Organizacia, znacenie, gulas v cieli super. Trat sa mi ale az tak nepacila. Zjazdy celkom fajn, ale tolko co sme tlacili hore kopcom.. Neviem ci je fakt nutne nahanat vyskove metre takymito stojkami co vacsina ludi na kratkej trati tlaci. A to som povodne chcel ist hard. Niekomu to mozno vyhovuje ale osobne mam radsej trochu viac jazdivejsie trate.
30.08.2015 - 16:27:28
02
Klobuk dole Kristina, dnes v tom teple 9hodin.....

Ďakujem :) Po pravde, trochu ma to zaskočilo. Nečakala som, že to bude také časovo náročné. To teplo lúkach bolo fakt brutálne. Počas pretekov som mala našťastie iba jednu krízu. Chytila ma cca na 20tom km. Našťastie cca na 104km ma opustila :) Na trati bolo len veľmi málo miest, kde "to ubiehalo". Chýbali mi nejaké pekné a jazdivé technické singlíky dole kopcom. Keď už sme sa vydriapali na nejaký vrchol tak bola trasa opäť vedená priamo dole. Príroda a okolie veľmi krásne a verím tomu, že možností by bolo. Technicky to nebolo až také brutálne ako niektorí píšu. Všetky zjazdy sa dali v pohode jazdiť aj na HT. Len treba trochu potrénovať aj techniku ;) Ja sa na "staré kolená" učím bunny hopy, strmé dropy a skoky, pretože bez toho sa tu v ČR ani na dedinskom XC žiadny bajker nezaobíde :)
Trochu nechápem miestnych dubnických vtipkárov, ktorím sa nelenilo a preznačili niektoré križovatky takže sa trochu aj blúdilo. Ale asi to niekomu robí dobre snažiť sa pokaziť dlho pripravovanú skvelú akciu a úžasnú snahu organizátorov usporiadať a zabezpečiť jednu z najkvalitnejších MTB MX akcií na SVK.
30.08.2015 - 18:34:43
00
Bol to môj prvý maratón "dubničak klasik" išiel som naň s tým že sa aspoň povozim teda niečo iné ako som zvyknutý v mojom okolí. No s traťou som bol vopred vysporiadaní že to nebude klasická bajkovačka. Možem povedať že som si super zajazdil aj zazjazdoval ale aj potlačil - aspoň si oddýchol chrbát a nohy organizácia bola ok až na pár označení v lese ale potom som už dopredu pozeral a dalo sa. Trochu má zmiatlo stretnutie s deťmi a ostanými z basicu... Inak super závod a trať som si užil až do konca inak klobúk dole všetkým čo to dali a obzvlášť hard a king o rok idem znova...
30.08.2015 - 20:12:28
00
Ja som bol tiez klasik tento rok, predtym 5x basic. Nove trate som teda uvital, ale suhlasim s tym, ze toho tlacenia bolo vela, este teraz ma boli chrbat :p mozno to inak neslo vystavat,alebo to bol zamer, ked to ma byt najtazsi mtb maraton, to prevysenie vsak mohlo vela ludi odradit...Cas pod 3,5 hod, takze celkom spokojnost. Snad sa vidime buduci rok znova ;)
30.08.2015 - 20:20:10
00
Zihadlo, a kde si bol ked losovali tombolu? Mohol si mat novu prilbu:-)
... no...my, co si trat vychutnavame a stihame tombolu LTT, mame v tomto vyhodu, ale myslim si, ze s velkostou M 52-58 a urcenim pouzitia, by si Zihadlo moc neuzilo...

Prílohy:

image.jpg
image.jpg 10.57 KiB thumb_up0thumb_down

30.08.2015 - 23:31:17
00
keyboard_arrow_up