Nová sada, potom poreferujem, ako jazdia.

Prílohy:

DSC_000001.JPG
DSC_000001.JPG 179.42 KiB thumb_up0thumb_down

04.09.2015 - 09:20:26
04
to je taky nezmysel. s dusami som mal asi 5 defektov za 2 tyzdne az ma to prestalo bavit. od vtedy jazdim bezduse, ANI JEDEN defekt. a kamosi co maju duse furt defekty ...
inac bocnice chalani, odfotim doma a pastnem tu :P vase su ako nove hah a sa strachujete
Continental RaceSport verziu nikdy nekupim ani nebudem jazdit, je to papier. ak Conti tak ProTection ...


Ja som nemal tento rok defekt s dušami ani bez duší...mám asi 1200 km a jazdil som tak približne na polovicu - jedno aj druhé.Váhová úspora tam bola zanedbateľná až žiadna. Akurát ma štve na komplet zaschnutý tmel v pneu. Viem, mal by som doliať....
04.09.2015 - 09:27:31
00
keď som menil plášť tak som narátal 28 presakov tmelu na behúni a v 13tich miestach toho presaku boli stále zapichnuté nejaké tŕne, črepiny skla a aj špónu sa mi podarilo nabrať :D
takže o 13 istých defektov tento rok menej a čisto teoreticky ich mohlo byť aj tých 28... a to nerácem koľko krát mi zazvonil ráfik, takže nejaké seknutia by tiež pribudli :) spočiatku som tiež na bezduše šomral lebo s tým bolo viacej kapania ako úžitku ale teraz by som ich veru už naspäť nedal :D
04.09.2015 - 13:20:48
00
kupiš papierové plašte určené na dušu a narveš tam tmel, tak nevyplakávaj že ti to presakuje! ak ti nejde o váhu prečo si nekupiš TR plašť ktorý je na to určený....a máš pokoj...

čooo? komu čo presakuje?kto má ma pierové plášte??Ja mám Protection verzie oba TLR nie najlahšie a žiaden papier! dačo moceš kamarát :D
kto tu plače? ja som len dal foto miernej praskliny,nič nepresakuje a drži to perfektne niečo si zle prečítal alebo nepochopil
04.09.2015 - 13:56:00
00
TLR nieje UST... je to len hrubšia patka.. protekcia je len bežne hrubá bočnica u iných plašťov, ..... neprotection je papier :P
04.09.2015 - 15:17:47
00
Tie protekšn maju tiez papierovu hrubku, ale je tam vela vrstiev tej tkaniny takze je to trvde ako svina a ostre predmety len sklznu po bocnici a neprerezu ju. Ale inak sú tie boky ako cedník, samá diera, bez tmelu su tie plaste za pár min prázdne. A tie patky sú tiež dosť slabé, úzke, bez nejakého extra tvaru.. Prídu mi rovnaké ako aj na obyč plášťoch, je tam len taká miniatúrna linka ktorá asi slúži ako tesnenie..
UST plášte čo som mal dávnejšie mali hranaté pätky, ktoré presne zapadali do profilu UST ráfiku, a bočnice boli asi 2x hrubšie ako Protection.
04.09.2015 - 15:53:52
00
TLR nieje UST... je to len hrubšia patka.. protekcia je len bežne hrubá bočnica u iných plašťov, ..... neprotection je papier :P

aj tak nechápem tvoju reakciu :D ja som písal o niečom úplne inom...a ak je protection papier tak už neviem, je to možno tenké ale je to ako blacha ak si to ešte nemal v rukách, jaj ale najlepšie sú asi tie čo máš teraz že? :D
04.09.2015 - 17:38:28
00
:x :coffee: :?: mno palo to presne popísal
04.09.2015 - 20:34:37
00
ok ale každý o niečom inom si ideme :D
04.09.2015 - 20:36:40
01
UST plášte čo som mal dávnejšie mali hranaté pätky, ktoré presne zapadali do profilu UST ráfiku, a bočnice boli asi 2x hrubšie ako Protection.

no a samozrejme aj boli o dost tazsie, ako ne UST verzie , preto asi nesli na dracku tak ako papierove a u mnohych znaciek sa nedockali nastupcov na vacsich kolesach
04.09.2015 - 20:59:50
00
andrej25 kokos na vacsich kolesach ked pozeram tie vahy tak aj pri papierovych sa mi toci hlava... Vies co mali nieco cez 700gr, co ma v podstate aj Trail King ktory mam teraz.. Ale drzali o dost horsie.. Proste bolo citit ze to vela ludi ajtak nekupuje tak sa nehrali na marketing so zmesami a dali tam coho bolo najviac. Konstrukcia to zial nezachranila. Radsej budem vozit TLR ktore podrzia ako UST na ktorych sa zabijem :)
04.09.2015 - 21:05:46
00
26ku mam uz vyriesenu, vyskusanu.... z mojho pohladu tam uz nebudem nic menit
29 som uz 2 x vyzul patky predneho plasta, takze tam este musim co to polaborovat - styl jazdy, nieco s tlakom (lebo niekedy sa pristihnem ze ten tlak tam mam ozaj nizky, napr. pri brzdeni v zakrute), alebo potom iny plast :)
04.09.2015 - 21:52:59
00
Minion DHF alebo DHR. No problem je ich zohnat v dobrej verzii. Cz-Sk nehrozi. Asi vezmem zo zahranicia ked sa inak neda.


Čo prosím znamená "dobrá verzia"? Ja sa v plášťoch vôbec neorientujem, ale budem musieť riešiť nové, po 3000 km mám v zadu v strede menej ako 1mm, do 1. snehu to ešte vydrží, ale potom by to už bolo nepoužiteľné.
Viem že univerzálne plášte neexistujú, ale hentie miniony sa mi páčia, vyzerajú že si poriadia aj s mäkším terénom. No dosť často jazdím aj asfalt resp. kamienky/šotolinu/piesok, tak neviem, či by to bola najšťastnejšia voľba..
Do teraz som mal Schwalbe Racing Ralph Performance 29x2,25.
05.09.2015 - 11:27:37
00
No pre teba teda budu asi privela. Pozri teda skor Maxxis Ardent alebo Advantage.
05.09.2015 - 15:31:07
00
caute potreboval by som poradit jazdim nobby nic 26x 2.25 v predu aj vzadu a chcel by som preist na predok Maxxis high roller 2.35/Schwalbe Hans Dampf Performance 2.35 a dozadu maxxis aspen 2.25?nobby nic sa mi zdaju moc makke.cena okolo dvacky za jednu.dikes
05.09.2015 - 15:34:56
00
keyboard_arrow_up