No bude ťažké sa dobre a hlavne správne rozhodnúť aby som nekúpil somarinu :-):-):-) A podľa mňa, neviem ako vy si myslíte, ale značky Kellys, Merida a CTM v rovnakých cenových hladinách + - 50 euro budú na tom kvalitou asi dosť rovnako nie ? Kurňa, čil čo :-( Asi sa tu ešte na túto tému rozpíšem ešte viac :-) Z týchto troch sa mi najviac pozdáva asi ten Kellys Phanatic 30 ale tak nikdy nevieš čo nakoniec kúpiš...Vďaka za radu, pomoc pri výbere.
08.09.2015 - 11:14:48
00
Ako som písal, ten CTM je z môjho pohľadu na tom najlepšie. Čo sa týka kvality značky? Osadenie tam máš prevažne Shimano, to je úplne jedno aká značka je na ráme. Potom ide len o to, aký rám má tá ktorá značka. Ale nečakaj, že niekto z nich má rám vyrobený u nás. Všetko to bude zrejme Thaiwan, potom je len na tej značke, kto im to tam vyrába a akú geometriu im "značka" zadá.

Čo sa týka rozpočtu, rátaj, že pri Meride si priplatíš za značku, to CTM bude za cca rovnaký peniaz lepšie osadené.
08.09.2015 - 12:07:46
00
Napíšte mi sem všetky možné značky ktoré majú krosové bicykle aby som si ich mohol popozerať...samozrejme že značky za niekoľko tisíc euro nie ! Iba tie na ktoré mám rozpočet :-) Ďakujem za pomoc. Merida, Kellys, CTM určite nie sú všetky :-)
08.09.2015 - 12:25:01
00
zacinaju vypredaje...kedze sam poriadne nevies co chces jazdit kup si vo vypredaji 29 bike...a ku nej krosove kolesa abudes ich menit s mtb kolesami podla potreby a mas 2v1 ...vymena ti zabere 5 minut....
08.09.2015 - 13:37:35
00
zacinaju vypredaje...kedze sam poriadne nevies co chces jazdit kup si vo vypredaji 29 bike...a ku nej krosove kolesa abudes ich menit s mtb kolesami podla potreby a mas 2v1 ...vymena ti zabere 5 minut....


Viem čo chcem jazdiť :-) Asfalt rekreačne a kondične...a bicykel 2v1 určite nechcem, načo ? Horský nechcem ! Ja si len neviem vybrať medzi jednotlivými značkami (Merida, Kellys, CTM, Specialized)...:-( Pretože je výber dosť široký aj v danej cenovej relácii cca 599 euro + doplnky k cyklistike.
08.09.2015 - 13:49:31
00
asfalt kondicne..tak naco riesis cross...k tym znackam..tam nemas co riesit vsetky su v pohode tak iba u ktorej sa ti najviac paci model a bikuj...ianc to som hovoril aj ja ze mi staci kross..teraz mam fitness afulla a mal som aj ht takze nikdy nehovor nikdy..len aby si tu za rok nehladal ht bike lebo chces jazdit aj mtb tak len preto som ti navrhol 29 na ktoru mozes dat aj mtb alebo croos kola ..tak az mas stastnu ruku
08.09.2015 - 14:05:53
00
asfalt kondicne..tak naco riesis cross...k tym znackam..tam nemas co riesit vsetky su v pohode tak iba u ktorej sa ti najviac paci model a bikuj...ianc to som hovoril aj ja ze mi staci kross..teraz mam fitness afulla a mal som aj ht takze nikdy nehovor nikdy..len aby si tu za rok nehladal ht bike lebo chces jazdit aj mtb tak len preto som ti navrhol 29 na ktoru mozes dat aj mtb alebo croos kola ..tak az mas stastnu ruku


Tak kondične ako kondične...:-) teraz si netreba predstaviť že budem sedieť na bicykli a bicyklovať každý deň a 100 km denne :-) to určite nie :-)

Tak asi áno, výber bude asi podľa môjho gusta, že ktorý model sa mi zapáči najviacej...pretože výbava je tam takmer rovnaká pri každom z nich ak vôbec nie rovnaká :-) Mne cross stačiť bude ako sa poznám, preháňať to určite nebudem :-)
08.09.2015 - 14:39:56
00
Ako som písal, pri tom CTM je výbava lepšia. A keďže má nefunkčnú vidlicu, ako ostatné, aspoň ju má o cca pol kilogramu ľahšiu.
08.09.2015 - 14:45:27
10
naprhttp://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/trekking-a-urban/cannondale-quick-cx-4-trekingovy-bicykel-model-2015.html.
08.09.2015 - 15:12:40
00
naprhttp://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/trekking-a-urban/cannondale-quick-cx-4-trekingovy-bicykel-model-2015.html.


Trocha už presahuje limit, no to by nevadilo, ale nemá odpruženú vidlicu :-( A ja by som tú odpruženú vidlicu chcel aby bola.
08.09.2015 - 15:22:53
00
nechcem ta odhovarat ..viem ake to je ..tiez som kupoval fitness a vsetci my hovorili ze si mam kupit kalsiku cestne riaditka amam rovne a som spokojny..ale mal som author stratos cross ...a mal som na nom odpruzenu vidlu a chodil som na zamknutej lebo fakt nemala ucinok....ako si spominal ze sem tam jama to s odpruzenim nemalo nic spolocne..by som povedalze ten bike az trpel...a to som chodil vodne dielo zilina ...budatinsky zamok
08.09.2015 - 15:35:25
00
Kellys má predsa len jednu odlišnosť od zvyšných troch :-) a to vedenie bovdenov vrchnou časťou rámu, ostatné ju majú vedenú spodnou časťou a pri možnom styku s vodou z cesty sa hneď zafrkajú prípadne zašpinia :-( ako je to len detail :-)
08.09.2015 - 17:03:37
00
počuj, napadlo mi, že už si vlastne bol pobehať predajne a posadiť sa na dáky bike, že aký máš na ktorom pocit?!?!? lebo ofŕkaný bowden či lanko mi príde oproti pocitovému komfortu dosť nepomer pri tom, čo by malo zavážiť pri výbere .... si chcel vypísať značky, čo robia crossy ... asi skoro všetky väčšie, to by si ani nedokukal weby a napadne sneh. Choď sa posadiť na cca 8 bikov, prejdi pár metrov pred predajňou a to zistíš čo ti sedí viac a čo nie
08.09.2015 - 17:58:01
00
Ako píše kolega vyššie, keďže rady ohľadom vybavenia neriešiš, tak si choď na to sadnúť, odviezť sa a čo Ti sadne a bude sa páčiť, to vyber. Vieš, že chceš odpruženú, ktorá nebude fungovať, iba pridá 1,5 kg (v prípade NEX až takmer 2 kg), vieš, že chceš kotúče, lebo veď kotúče, tak kašli na rady a vyber, čo sa páči.
08.09.2015 - 18:04:49
00
Ja najprv takto popozerám na webe a potom keď budú teraz posezónne akcie niektorý z nich aj kúpim :-) možno bude lepšia cena, nepotrebujem nový model a vyskúšať vyskúšam keď budem kupovať, čo mi nemusí pasovať bude jedine sedadlo, iné veľmi nemá čo, možno ešte riadidlá...ale skôr len to sedadlo :-)
08.09.2015 - 18:06:21
00
keyboard_arrow_up