Lenze predpokladam ze ty ked vidis chodca ktory ide blizko spomalis na jeho chodze aby si vedel vcas zastavit.
Na obchadzanie sa neda vzdy spoliehat lebo pri prudkej zmene pohybu nemusis stihnut zareagovat popripade zo zakrytu moze vybehnut niekto koho si nevidel (a tiez cast chodcov ma zvlastny instankt ze ked zacuju za sebou cyklistu tak zo strachu odskoci cim vo vela pripadoch paradoxne skoci pod koleso).
09.09.2015 - 16:28:58
00
ževraj nebudu jazdit po cyklotrasach?

Prílohy:

WP_20150908_12_30_42_Pro[1].jpg
WP_20150908_12_30_42_Pro[1].jpg 274.08 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2015 - 17:02:21
00
Na tej foto vyzerá že nejde "po" ale "ponad" :)
09.09.2015 - 17:07:18
04
...
Na obchadzanie sa neda vzdy spoliehat ...

... pokiaľ po pešej zóne nejazdíš ako čurák, tak sa dá. Treba sa zmieriť s tým, že sa prepletáš medzi chodcami a tých pár sto metrov vydržať. Však na normálne jazdenie tu máme iné možnosti..
09.09.2015 - 18:20:10
04
ževraj nebudu jazdit po cyklotrasach?

Je to prvy krat v tomto storoci a netusim kedy najblizsie sa to moze opakovat. Uz len dva dni. Neskusime to prezit? Nepletme si tychto ludi s motorkarmi co nam obcas otravuju zivot. Chodil som roky s tymto pojazdnym cirkusom po pretekoch (nie ako jazdec - pocital som vysledky) a uverte mi maju toho dost, skoro kazdy vikend a pravdepodobne nemaju nic spolocneho s tymi "divokymi" jazdcami co si hraju na pretekarov.
09.09.2015 - 21:11:40
01
Každý šport na vrcholovej úrovni je drina.
ževraj nebudu jazdit po cyklotrasach?
No a čo? Radšej si mali vytvoriť vlastné, nové?
09.09.2015 - 21:16:27
00
každý šport na vrcholovej úrovni je drina a okúsil som aj z toho o ktorom písal pista a nie je to vozenie sa na motorke a divoké ukazovanie frajerín ale poriadna drina, títo jazdci vedia kde majú svoje hranice sú to profíci a je medzi nimi a víkendovými adrenalínovými bláznami veľký rozdiel....asi taký ako u cykloborca ktorý adrenalín vybíja na pretekoch aby podal co najlepší výkon a frajermi ktorí sa na bikoch naháňajú po meste medzi ľuďmi....
09.09.2015 - 21:26:35
00
Ak su to profici, tak predpokladam maju na motorke aj tachometer a vedia kolko sa u nas jazdi v obci. A dokazu taktiez rozoznat celu ciaru od prerusovanej. A kedze nemaju znacky ani smerovky, tak snad maju aspon koncatiny, ktorymi by obcas mohli mavat a dat ludom naokolo vediet, ktorym smerom sa racia vybrat.
Sam som na motokrosovej trati vyrastal a chapem ze je to sportova drina. Ale ani Saganovi by nikto netoleroval, keby v beznej premavke jazdil ako kus vola. Co si robia na trati niekde v lese mi je ukradnute. Pridu, pojazdia, odidu a bude klud. Na rozdiel od nevyburenych chumajov, co lesy brazdia bezne pocas roka.
09.09.2015 - 21:47:29
00
To co vidis nie vsetci su pretekari. Daco su priaznivci co sa s nimi tulaju svetom a dost vela miestni frajeri. Ta ozajstna spicka si nepokazi preteky pruserom s nedodrzanim dopravnych predpisov co su pre nich zavazne. I ked samozrejme nehodlam davat ruku do ohna.
BTW Nerad by som to zakrikol ale pokial viem napriek totalnej netolerancii nasich vodicov nedoslo k ziadnej nehode v prejazdoch medzi testami a casovymi kontrolami, kde sa pohybuju v normalnej doprave a maju dodrziavat predpisy. Vsetky nehody - bolo ich par - nastali na uzavretych testoch. A to do prveho dna startovalo 501 pretekarov (dnes ich bolo uz len 449)
a denne absolvuju daco vyse 250 km v narocnom terene.
09.09.2015 - 22:04:47
00
Je to prvy krat v tomto storoci a netusim kedy najblizsie sa to moze opakovat. Uz len dva dni. Neskusime to prezit? Nepletme si tychto ludi s motorkarmi co nam obcas otravuju zivot. Chodil som roky s tymto pojazdnym cirkusom po pretekoch (nie ako jazdec - pocital som vysledky) a uverte mi maju toho dost, skoro kazdy vikend a pravdepodobne nemaju nic spolocneho s tymi "divokymi" jazdcami co si hraju na pretekarov.

Jazda na motorke do lesa je normálne trestným činom. Teraz tam jazdia hordy motorkárov v maximálnom nasadení, ničia cesty, plašia zver, ohrozujú návštevníkov lesa...A trate vedú po tichých a prírodne cenných úsekoch ako napr. vrchol Kojšovskej hole... Vraj aby si jazdci dosýta ožili krásy slovenskej prírody.....Iste my to prežijeme. Niekto to možno neprežije... :(
09.09.2015 - 22:05:34
01
Karol, priroda ktora znesie nepretrzitu brutalnu tazbu tazkymi mechanizmami, priroda ktora znesie tony asfaltu navezeneho do lesov, prirodzene chodnicky zvere prerusene ludskou cinnostou atd. a to vsetko natrvalo, tato priroda podla mna poklada tento sestdenny najazd za vyrazku, ktorej sa rychlo zbavi. Nebudme puristi.
09.09.2015 - 22:11:34
05
Iste sú omnoho horšie veci v lesoch ako 6-denná. Ale 6-denná v okolí Košíc po trasách ako ju viedli vo Volovských vrchoch je podľa mňa bez relativizmu jednoducho barbarstvo...
09.09.2015 - 22:18:10
01
Az na to, ze niektori z organizatorov su moji pradavni kamarati a prislubil som im pomoc (uz tri dni stojim na vybranom kritickom mieste a primeranymi gestami sa pokusam zabranit vzniku kritickej situacie) nemam s vecou ani jej pripravou nic spolocneho, takze ako sa volili trate o tom vela neviem. Samozrejme viem vytusit, ze organizatori chceli co najatraktivnejsiu trat a na druhej strane stola boli vlastnici pozemkov, lesy, ochranari a neviem kto este dalsi. To co vidime je vysledok. Za predpokladu, ze spomenute institucie sa postaraju aby sa po lesoch a na tych trasach nevozili "divoki jazdci" tak posledne slovo povie zase ta priroda. Stopy zarovna erozia a porast. Zver sa vrati na svoje miesta. Uz som take v zivote videl. Verim, ze to bude aj tu tak.
09.09.2015 - 22:29:25
01
Pišta, tušil som, že máš v tom prsty :) Tie trasy mohli viesť ozaj omnoho ohľaduplnšie...
09.09.2015 - 22:35:29
00
Skor nohy :-) Skus stat na krizovatke 8 hodin denne uz tri dni. Ale kamaratom treba pomahat - nevies si predstavit kolko usilia s minimalnou podporou muselo vynalozit neuveritelne malo ludi. S vedomim ze ak bude smotana tak ju budu lizat ini ludia. Len napriklad - su to vlastne majstrovstva sveta a tratovy komisar jazdi na benzin co si kupi za vlastne.
09.09.2015 - 22:48:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up