Sorry.Zadna je tato

http://www.mt-sport.sk/product/sk/Packa-XT-kot-brza-prava-3-prsty-strieb
21.07.2015 - 11:21:06
00
Je to "turistická" verzia na 3 prsty. Tú by som ja osobne nekúpil
21.07.2015 - 11:36:08
01
Tu.
21.07.2015 - 12:04:54
00
dakujem pani za vase rady aj linky. potreboval som sa zorientovat kde moze byt problem a ako ho riesit. vdaka vam mam konecne predstavu. takze problem budem riesit vymenou celej paky. ta finalna cena 23e je myslim vcelku prijatelna.
21.07.2015 - 12:27:07
00
http://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-brzdy/239536/packy-shimano-xt-par.html
21.07.2015 - 12:51:55
00
Ano, novy kus za 24 alebo par z bazaru za 60. :-D
21.07.2015 - 12:53:32
01
Tlak stracas kvoli piestiku v packe. Mne sa na Saintoch zadrhaval piestik (cize packa ostala v zatiahnutom stave). Kedze som chcel jazdit, tak som sa do toho pustil. Stalo ma to hodne nervov a 4 hodiny casu, kedze som isiel podla intuicie. Su tam 2 schovane skrutky, lisovana ihla toho free-stroke bazmegu, atd.

Kratke zhrnutie: piestik je z plastu + 2 tesnenia. Vonkajsimi vplyvmi sa medzi piestik a otvor vo valci dostava bordel. Z plastu sa uvolnuju piliny. Piliny a necistoty nahlodavaju tesnenia. Zacne sa to prejavovat nekonzistentnym zaberom packy, neskor pomaly navrat packy, zahadne zavzdusnovanie az po zaseknutie piestika. Jemne som opilnikoval tie plastove golieriky, precistil, natiahol pruzinku aby sa to lepsie vracalo.

Shimano neponuka piestik ako nahradny diel. Mozno nejaky snazivec by vedel obdobne tesnenia vypatrat, alebo dat vyrobit... Shimano pouziva rovnako podradny piestik vo vsetkych brzdach. 2.x by som sa do opravy nepustal a kupil rovno celu packu. V kazdom pripade je to sklamanie, resp. hanba, ze vo vyssich sadach nepouziva shimano piestiky z nejakeho kovu a hlavne nevenuju sa lepsiemu utesneniu z vonka + neexistuju nahradne diely (okrem "vonkajsej" mechanickej casti packy).

Prevencia je caste preplachnutie systemu zospodu nahor a ocista vonkajsej casti piestika. Pri free-stroke packach je to stazene, kedze na piestik sa opiera plastova podlozka free-stroke nastavenia.

images.ridemonkey.com
22.07.2015 - 10:57:21
03
Azet pekne vysvetlene zrejme to bude tak, mam tiez xt 785 2013 a teraz po 15000km zacina zadna paka robit problemy, sice nič netečie ani nemekne ale ostava paka poslednych 1-2cm ked dotlačim paku piestiky sa vratia a nič nešucha, no neviem či je to zhoda nahod ale najčastejšie to robi teraz v horučavach, neda mi to sice som kupil novu paku ale premyšlam o rozobrati, počase otrasmi sa mi vráti nazad niekedy to trvá 5 min, a niekedy aj 30min tak síce neviem či je to presné to čo si mal ty. Brzda je
samozrejme ovzdušnena a piestiky ciste a premazane.
24.07.2015 - 13:23:29
00
hej, to su presne tie symptomy. aj mne sa to prejavilo viac ked boli horucavy. piestik ostane "zaseknuty". ked odtlacis piestiky v prasiatku, tak piestik v packe s cvaknutim vyleti naspät. je tam uz okolo piestika bordel + nahlodane tie golieriky piestika. mne pomohlo jemne obrusit. ak mas cas a nervy, skus sa pohrat. ak nie, rovno nahod novu paku a staru si nechaj na nahradne diely...
27.07.2015 - 12:07:10
00
Nova paka xt nahodena staru by som chcel rozobrat lebo urcite sa to da spraviť len poraď ako vylisovat tu vec čim su spojene vsetky tie veci :)
27.07.2015 - 17:25:33
00
ja som rozoberal saint paku, xt ani slx som zatial neriesil, lebo mi funguju, ale princip bude asi velmi podobny. odmontujes hadicku.
packa sa otaca na valceku. na valceku sa nachadza este pruzinka vracania packy a taky papagaji zobak kde je aj to kolecko nastavovacie, ktory tlaci na servo mechanizmus. valcek je fixovany cervickom, ktory je schovany pod malym gumenym/plastovym stuplom. spodne plastove ulozenie valceka je naschval plne, aby sa nestala nehoda keby uvolneny cervik sposobi vypadnutie valceka za jazdy a znefunkcnenie brzdy. smerom nahor sa valcek da vyklepat len vtedy, ked vyberies free-stroke skrutku. ked je vsetko vonku (pozor pruzinka je mala, tak aby sa nestratila) vies vylupnut aj servo-wave. od valceka ta deli uz len free-stroke plastova kokocinka-podlozka, ktora je na spodnej strane navlecena na nerezovu ihlu. tuto by to chcelo vylisovat, resp nenasiel som nikde schovaneho cervika ani nic podobne. na to som nervy nemal a free-stroke podlozku som cvakol/ulomil tak, aby sa este dala dat naspät tak, ze sa opiera o osku a z druhej strany ju tlaci skrutka - cize nestrati funkciu.
nasledne vies zo smeru od hadice vhodnym predmetom (u mna tenky inbus) vytlacit a vyklepat hlavny valcek. potom ho jemne upravujes smirglom a znovu vlozis az dovtedy, kym sa vsetko nehybe hladko. ja som este aj trochu natiahol pruzinku pod valcekom, nech ma vacsiu silu vracat valcek.
na saint, xtr trail (aj nove xt tak vyzeraju) nieje kryt expanzky demontovatelny, ak je problem s unikom oleja cez ten zlaty stupel, je tam dalsi schovany cervicek - kvazi od rajdov, cize ked je packa demontovana je vidiet maly cervik. uvolnit a do zlatej krytky najst pasujucu skrutku (v otvore je zavit, ale nesrobovat prilis hlboko) vytiahnut von. podtym je taka membranka a ta sa niekedy pohne a je problem.
ked to mas rozobrate, vsetko vyspricuj isopropylom alebo cisticom na brzdy.
spravny bastler by vedel novy valcek vysustruzit z hliniku, mosadze atd a prip aj tesnenia zohnat alebo z nejakych inych brzd zebrat a na uplne vydratom tele aj vyvlozkovat, hehe :P
27.07.2015 - 22:54:02
00
Jo dik už ťa musi bolieť ruka riadne si sa rozpisal no uvidime AK bude času pozriem nato a dam vedieť.
28.07.2015 - 07:50:10
00
cez vikend som doprial servis aj prednej packe, kedze uz tiez sa obcas vracala pomalsie. tentokrat som tu ihlu na ktorom drzi free-stroke podlozka opatrne vytlkol a nemusel som cvakat z tej plastovej podlozky. takze cely ukon sa da aj bezinvazivne a 100% navratne :)

Prílohy:

IMG_1862.JPG
IMG_1862.JPG 493.38 KiB thumb_up0thumb_down

03.08.2015 - 13:44:50
00
Aaa, toto bude asi moja téma.
V rámci phaseoutu Formuliek som začal rozmýšľať tým smerom, že by som si na AM kravu hodil XT brzdy a keďže idem vymeniť aj drivetrain na 2x10 (1x?) tak zmením aj radenie a vďaka i-spec si trochenzi zjednoduším kokpit (a zbavím sa dot brzdofky, ktorá je pretty agresive towards tuleňove ja). No ale viete, čo sa asi stalo - malí žlutí parchanti (nejde o rasizmus, ale o Vonnegutov terminus technicus :P) si vymysleli po 2 verziách i-spec I i-spec II preto a len preto, aby nám znemožnili narvať 10speed XT radenie na nové XT brzdy. (Tzv. customer shaping - si síce s niečím spokojný, ale my ťa donútime zväčšiť Everest odpadu).
Jedine cez nejaký predražený dzindzík tretej strany. Ešte som nevidel, asi je na dzindzíky moc skoro.
Otázka znie, či sú nové XT nejako výrazne lepšie od starých XT, resp. o toľko lepšie, aby som sa donútil zvažovať 11sp drivetrain s jeho somewhat drahými kazetami.
Bucte múdri, mne sa už dnes nesce.
09.09.2015 - 18:21:06
00
nové XT sú takisto účinné ako staré (785) XT,ale určite lepšie vyzerajú bez tej chrómovej krytky - v prípade prechodu na 1 x11 už ceny za kazety 11-42 poklesli,ja som kupoval pred pár týždňami za 89,90 a teraz sú za 75 ....
http://suncycle.sk/sk/produkt/mtb-kazeta-shimano-deore-xt-cs-m8000-11sp-11-42z/6402
10.09.2015 - 08:09:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Brzdy / Kotúčové brzdy)
keyboard_arrow_up