páni, prepáčte, ja som to tiež nemyslel zle, som v práci a mám jej dosť. Ja len že tu o nejakom zaberaní chodníkov nemôže byť ani reč. Okrem toho nejedná sa o žiadne "zákazy" ale o čistú logiku že nie je celkom bezpečné ísť po traile smerom hore. Je niekde napísané že je to ZAKÁZANÉ - nie. A je to rozumné ísť hore? Sme rozumný? Zvažníc a cestičiek je pre chodcov v lesoch viac než dosť, tak prečo si tu my cyklisti budeme vyčítať tú jednu ktorú sme si spoločne vybudovali? To nemá logiku a v lesoch sú iný škodcovia, často práve tí ľudia čo tou Itovou obľúbenou cestičkov chodievali k ohniskám hore a nechávali tam tony odpadkov. Ale načo zbytočne podnecovať nenávisť.
10.09.2015 - 15:32:41
00
Nie, ja som to nemyslel tak, ze vycitam, ze to nikde nie je napisane. Ja to myslim ako konstruktivny navrh - ak vam tam chodia pesiaci, tak by sa tam nejake tabulky hodili. Totiz neznaly turista proste zbada pekny uzky chodnik, tak preco by sa po nom nesiel prejst. :) Ak chodec nema ako zistit, ze je to jednosmerna cyklotrat so zakazom vstupu, tak je väcsie riziko, ze po nej pojde.
10.09.2015 - 15:40:33
03
Na tom niečo je, ale boli sme viazaný normou značenia ktorá také niečo nepozná a v podstate ani nemáme právo niekomu vstup zakazovať. Ale aj tak, stále v tom nevidím problém ak sa tam občas niekto objaví... netreba z toho robiť tému na 5 strán. Mali by radšej vypustiť ďalšiu pumu.
10.09.2015 - 15:47:49
00
No, s tou rozumnostou opatrne :lol: .. ja kebyze mam rozum, tak sedim doma a nevlacim bajk na chrbte po Malej Fatre :rofl: :rofl: .. ale hentam som smerom hore nikdy nesiel, asi je to na mna strme. Ale cast rohatky som raz slapal hore , slo to praveze uplne paradne po tych klopkach, bolo to omnoho zabavnejsie ako smerom dole :lol:
Btw, ale preco sa dobudovali skoky na tej cesticke uplne zhora (Piesky) tak, ze sa to musi komplikovane obchadzat ? Najprv sa spravil chodnik , ten sa dlho jazdil a naraz na nom cez noc vyrastli prekazky :^)

edit: vlastne BK trail som siel smerom hore po tych serpentinach od BK hore na Piesky. Tusim som sa vtedy trafil asi akurat ten den, ked to dokoncili, lebo z hliny sa este parilo :lol: A bolo to super, lepsie ako ta pitoma zvaznica :P


Naposledy upravil lto dňa 10.09.2015 - 15:53:04, celkovo upravené 1 krát.

10.09.2015 - 15:51:41
00
A tiez si treba pamatat ze ta kamenita zvaznica nad parkoviskom uz nie je bk trail, a ze tadial ludia bezne jazdia aj nahor. Nestastne tam presne na nu usti posledny skok trailu.


Toto je výsledkom neochoty urbariátu viesť trail hrebeňom až k asfaltke - v lese napravo od spominanej zvažnice - čo by bolo samozrejme vhodnejšie.
10.09.2015 - 15:51:50
00
Tiež by som tam nič nezakazoval ale značka ktorá by im napovedala aby si dávali pozor lebo je tam zvýšený pohyb cyklistov v jednom smere by pomohla. Ale taká neexistuje. V nedeľu počas toho orienťáku som pozeral na pár situácií ako pretekár s tvárou v mape šliapal nahor a oproti ďalší pretekár. S niekym kto si to hore šliape po traili dobrovoľne som sa ešte nestretol. (biker ktorý v nedelu na BK po výmene defektu hodil dušu hneď vedľa trailu by si ale zaslúžil po prstoch)
10.09.2015 - 16:05:51
00
Jo, stacilo by tam dat v smere zdola hore na par miest tabulky v style Pozor, cyklistická zjazdová trať! V principe staci aj zalaminovana A5 na drevenom stlpiku na par kritickych miestach.
10.09.2015 - 16:14:37
01
No, zjazdova trat (myslim naozaj zjazdova) by asi mala byt obohnana ostnatym drotom, vsetko ostatne nie je nutne, ved vsetci jazdime tak, aby sme vedeli bezpecne zastavit .. dufam :)
A ten ostnany drot na zjazdove (rohatka/driver) .. preto, aby tam nemohli Kolibovy psickari vencit psov ale zaroven, aby ked tam niekto vlezi z bajkom, pekne trat dokoncil a zbabelo neutiekol.
10.09.2015 - 16:20:57
00
Ked som tam minule skumal bluetrail tak jeden DH biker akurat tlacil hore Rohatkou:)
10.09.2015 - 17:04:27
00
Na rohatke a driver8 sa da zazit kadeco: partiu desiatich dochodcov, par psov, na skoku sediacu mladu dvojicu, dochodcov co ti vynadaju ze tam nemas s bicyklom co robit, a deti s autom na dialkove ovladanie + v noci i prasce
10.09.2015 - 19:34:26
01
Tym divym sviniam by som tak vynadal, ze by sli svinskym krokom domov.
10.09.2015 - 19:39:39
00
Však ony aj sú doma. To my im chodíme do obývačky.
10.09.2015 - 20:09:03
02
Su to dive neprisposobive svine. Este nepochopili, ze mtb cyklistika sa vyvija a dinosauri vymru :lol:
10.09.2015 - 20:13:00
00
tak dnes naozaj ukazkovy jesenny den na biku

Prílohy:

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg 233.93 KiB thumb_up0thumb_down

10.09.2015 - 20:51:45
010
to ja som sa nakoniec doobeda motal len v okoli BK...sa mi nechcelo dalej, asi jesenna unava :-(
10.09.2015 - 21:01:09
00
keyboard_arrow_up