Hornonitrianska MTB tour

12.09.2015
3. kolo - Hornonitrianska tour
MTB maratón
Chvojnica (Slovensko)

Propozície
Zúčastnených bikerov (13)
adam.frmAlexiusBralajfrenkyyyyJUBI71KarolikNoriokooborPetoPe581PosolRBproZdejakzuriel
Gpx?
10.09.2015 - 21:28:56
00
Dnes prejdene. Zmenu trate, ze sa nejde cez Koškárovcov som zaregistroval, i ked som bol trosku zmeteny, drzal som sa nakoniec sipok a nie povodneho GPX, co som urobil dobre. Vypustenie rozbiteho kamenisteho zjazdu do Cavoja som nezaregistroval v terene-prave som si hovoril ze asi napisem ci sa to neda zmenit - fakt to je tam o drzku, pre turistu ako tak, ale pri preteku by tiekla krv. Takze aspon tak, ze by sa slo kusok 3m dolava cez trail v trave co vyjazdila V3S, tade to slo v pohode a potom dole sa to uz napojilo na povodny usek tesne pred 90stupnovym odbocenim doprava dalej ponad dedinu. Takze tento usek je v mojom GPX povodny. Pre pretek treba sledovat znacenie a pozriet si mapu predtym priipadne, hehe.Zbytok sedi az na start ciel, to je tak hore dole vedla :-).
Ako som pisal predtym, pokal chce niekto pretekat, nie je to nic pre babovky. Koeficient okolo 30 pre celu trasu dava tusit ze na oddych nebude moc miesta. Skoro som tam dnes zdechol, druhe kolo len pod hrozbou nasilia :-) (ale siel som z a do PD na bike). Podklad je ryychly. Staci nizky rychly vzor. Ale !!! nie papierak, Dost kamenov. Tak si nekazte chut defektami z prierazov. Do predu staci napr. Rocket Ron pri 2.25sirke nafukany na 2.8 - 3,0, nie menej, ale do zadu nieco co sa tvari ako seriozna pneu /ja mam Conti Xking protection/.
Dnes v noci poprsalo. Vsade je sotolina tak je to uuplne fuk. Akurat pred cielom 1km bude asi 200-300m veselo.
10.09.2015 - 23:45:27
00
obor, nestraš :-) Ak si bol na Novodubnickom maratóne (klasik 42km/1650m), myslíš že to bude ťažšie? :-)
11.09.2015 - 06:46:24
00
Dnes prejdene. Zmenu trate, ze sa nejde cez Koškárovcov som zaregistroval, i ked som bol trosku zmeteny, drzal som sa nakoniec sipok a nie povodneho GPX, co som urobil dobre. Vypustenie rozbiteho kamenisteho zjazdu do Cavoja som nezaregistroval v terene-prave som si hovoril ze asi napisem ci sa to neda zmenit - fakt to je tam o drzku, pre turistu ako tak, ale pri preteku by tiekla krv. Takze aspon tak, ze by sa slo kusok 3m dolava cez trail v trave co vyjazdila V3S, tade to slo v pohode a potom dole sa to uz napojilo na povodny usek tesne pred 90stupnovym odbocenim doprava dalej ponad dedinu. Takze tento usek je v mojom GPX povodny. Pre pretek treba sledovat znacenie a pozriet si mapu predtym priipadne, hehe.Zbytok sedi az na start ciel, to je tak hore dole vedla :-).
Ako som pisal predtym, pokal chce niekto pretekat, nie je to nic pre babovky. Koeficient okolo 30 pre celu trasu dava tusit ze na oddych nebude moc miesta. Skoro som tam dnes zdechol, druhe kolo len pod hrozbou nasilia :-) (ale siel som z a do PD na bike). Podklad je ryychly. Staci nizky rychly vzor. Ale !!! nie papierak, Dost kamenov. Tak si nekazte chut defektami z prierazov. Do predu staci napr. Rocket Ron pri 2.25sirke nafukany na 2.8 - 3,0, nie menej, ale do zadu nieco co sa tvari ako seriozna pneu /ja mam Conti Xking protection/.
Dnes v noci poprsalo. Vsade je sotolina tak je to uuplne fuk. Akurat pred cielom 1km bude asi 200-300m veselo.

Ja som to šiel včera poobede a to bola trasa vyznačená po Gápel ( tam asi chlapci sadli do krčmy) a preto som na zvážnici pod Čičermanom maturoval a nevedel som ktorým výjazdom ísť na hrebeň, takže som sa tam trocha dokrútil, ale hore som sa dostal. Dúfajte, že pod Obšiarom nebudú aj v sobotu makať lesáci, lebo jedna tatrovka ma skoro zošrotovala. A na margo blata, zážitok bude zjazd z Obšiara po blatovej ceste ( ak to nevyschne). Môj postreh: je to dosť náročné, bol som celkom rád, že nemusím ťahať ešte jedno kolo :). Ale keby som pretekal, tak by som sa musel zaťať a šlapať.
http://www.sports-tracker.com/workout/vladoklucha/55f19ecae4b0e6dddd4065a7
11.09.2015 - 07:28:07
00
Pani da sa na start prejst autom cez Cavoj? Navigacia ponuka tuto trasu ale ta cesta nebudi doveru :-) vdaka
11.09.2015 - 16:09:27
00
Nie nie....neda sa....
11.09.2015 - 18:06:39
01
Dnes pekný pretek. Vidieť, že to organizuje niekto koho cyklistika naozaj baví. Trať výborná, aj keď by sa hodil nejaký ten singláč na spestrenie, ale chápem, že nie všade sú na to možnosti (ani ja v okolí ich žiaľ nemám). Zablúdiť sa nedalo naozaj nikde, aj keď nejaké vraj bolo, čo je pre mňa nepochopiteľné. :-) Guláš na pretekoch veľmi nemusím, ale tento bol naozaj poctivý a výborný :-) Asi jediné mínus boli tie dopletené výsledky, za čo samozrejme Roman nemohol, ale ujovia rozhodcovia zo SZC. Ja som sa dnes určite zabavil lepšie, ako minulý víkend v Sl. Raji (nie kôli počasiu) :-)
12.09.2015 - 22:41:31
00
Plne súhlasím s posledným príspevkom.
Ďakujem organizátorom za pekné preteky :y: (rozhodcovia :n: )
Ja som sa bavil aj minulý víkend v Slovenskom raji ;)
13.09.2015 - 19:29:26
00
...este by to chcelo tie vysledky..
13.09.2015 - 20:41:32
00
Výsledky.
Trochu neskoro, ale bol som rád že je to zamnou

http://www.cyklistika-sk.eu/vysledky/Tour%20de%20Magura%20výsledky%2012.9.2015.pdf
13.09.2015 - 21:20:50
01
Všetkým zúčastneným veľká vďaka za dôveru v podujatie .Verím že sa Chvojnica zapíše do kalendára aj v ďalších sezónach a vytvoríme po doladení niektorých vecí tradíciu. Vďaka aj MKL Nováky na čele s F.Klementom ,Horskej službe , Kaktusákom za skvelý rock, všetkým ktorí prispeli k pretekom čo i len kúskom .Sponzorom ,personálu hotela Magura s p.Michalíkom veľká vďaka a verím že aj o rok nás podporia.. Roman Barényi
13.09.2015 - 21:38:11
02
Divne znacenie trati... Lepsie su klasicke faborky ako sprej na zemi... Mozno aj preto zopar ludi bludilo aj ja... Rozhodca to nejak nezvladol s vysledkami... Ked tieto dve veci zlepsite tak to bude super... Inak prostredie krasne, gulas dobry... :)
13.09.2015 - 22:34:20
00
Uplne megazlihanie.....aby mi niekto priratal cez 30 minut k casu tak to uz kde sme...neviem načo potom platite tych rozhodcov a to z daleka niesom jediny ako pozeram tu listinu...
13.09.2015 - 23:04:15
01
doktor-40, mne tiež prirátali "rozhodcovia zo SZC" 25 minút. Hovoril som s Romanom, zajtra to dá do poriadku.
13.09.2015 - 23:34:10
00
Ja som len zvedavý ako chcú toto riešiť ,13€ vyhodenych len tak...a to nehovorim o tom ze regulovcik na asfaltke hore v cicermanskom sedle si ani len cisla nezapisoval šikovnejši si to vraj aj niekde skratili
13.09.2015 - 23:34:36
01
keyboard_arrow_up