"suchavi,stromi"....sa nehnevaj :lol: :lol:

Neviem odkedy je teflon lepkavy.Podla mna ma teflon uplne ine vlaastnosti. 8)

myslel som ten sprej, proste to je lepkave...
a :oops: ja som nikdy nevinikal pravopisom... :(

ja jazdim 19-ku (ta dema, ktoru som mal v podpise, najdes ju na BF v mojich bikoch) ale ked som sa postavil a slapal do kopca tak som si buuchal kolena o riditka...
dobre, uz pls nerieste "moju velkost" ( :lol: ) uz je kupena a ina nebola, hlavne ze mne sa dobre jazdi...
PS : to akoze po kazdom vyjazde musim odmastit a znova namazat retaz ?? :shock:
a tu prehadzovacku mam normalne umyt, alebo sa s tym tak nesrat ?
este ma stve 1 vec : ked presmyknem z 1 na 2 tak sa mi niekedy ako keby "vzprieci" retaz a kolecko si ju vitiahne az po dolny okraj presmykaca... co s tym ? asi to necham na tu 1. prehliadku, ktora bude teraz nekedy ...
26.07.2008 - 20:07:25
00
Ja pouzivam TF 2 a vobec sa mi nezda byt lepkavy.To,ze sa na retaz namota bordel je normalne.Ale urcite nie sposobom,ze by sa lepil.
26.07.2008 - 20:10:19
00
marculix ma asi namysli to konzervažné mazivo ktoré má ochrániť reťaz pred koróziou pri skladovaní ... tak tú by si mal dať z reťaze dole a namazať to niečim na reťaze 8)
26.07.2008 - 20:22:38
00
Lapierre presne na to som narážal.Pokial viem tak si písal :"uz od nova bola retaz + salter + smykac nastriekane tym teflonom" na tej retazi je od novoty taký Sh sajrajt maže to super ale chytá to každý bordel to som myslel umyť tech. benzinom tú reťaz pred prvou jazdou.Na čistenie retaze používam PEDROS Oranj Peelz a na mazenie buď PEDROS Extra Dry alebo Ice Wax a najnovšie cca 3 mesiace PEDROS Chainj.Ináč na čistenie reťaze je ok aj český Cyklostar lacný a učinný.
26.07.2008 - 20:22:54
00
mno, bude to ono, ja som myslel ze ty "parchaniti" (nechcem nikoho urazit) ked povedia ze mi ho idu "doladit" a cakam tam 3/4 hodiny jak debil pozeram uz aj damske bicykle nech sa nenudim a oni mi ani "nepripravia" retaz...
PS : z cistenim retazi nemam nejake skusenosti takze :
cim to mam cistit ? mam kupit tu cisticku, alebo postaci nejaky kartac a potom "lazen" v tech. benzine ? alebo to iba najskor utret handrov a potom na to nastriekat ten benzin nech to odmasti ?
potom asi pride TF2-ka
este co si myslite o tych kotucovkach ? uz by asi mali brzdit...
26.07.2008 - 20:30:49
00
to s tou reťazou je tvoja povinnosť ... na čistenie postačí kartáč a technický benzín a potom nejaké to mazivo ako písal rasto

a k brzdám vieš je to Tektro a tie ich rotory .. no a s Deore by som to neporovnával

> dosť bolo OT na ďaľšie rozpisovanie pohľadaj vhodnú tému 8)
26.07.2008 - 20:38:02
00
mne V-čka brzdia hneď :-) a teraz k téme čistička nie je potrebná ale nesprvíš chybu ani s ňou pokial to chceš len tak prehebnuť a potm namazať.Ak to chceš urobiť poriadne po urcitých km zaleži od prostredia v akom budeš bikovať tak miska + kartáčik na zuby a buď tech. benzin alebo pripravky čo som vyššie spomenul a potom nakvapkať na jednotlivý článok reťaze.TF a iné spraje sú fajn ale nedaju sa aplikovať na jednotlive články reťaze tak presna ako olej a ty nepotrebuješ zasrať celu reťaz a ani ju namazať ale iba jednotlive články.Ale da sa aj TF2 vystriekať do injekčnej striekačky a potom aplikovať na články na reťaze.A ešte tú reťaz treba mazať na tie články z vnutra (zo spodu) a nie z vrchu
26.07.2008 - 20:40:42
00
...ked sa tyka toho prveho shimano sajrajtu tak ano ten lepi dost sprosto.Ja som to dva krat pred vyjazdom prestriekal tf dvojkou a poriadne zotrel handrou a bolo to v pohode.Nejak to proste odplavilo ten sajrajt a robim to tak po kazdej vymene retaze.
26.07.2008 - 20:44:43
00
"miska + kartacik " to ju mam akoze sundat, alebo iba misku na kvapalinu pouzivanu na cistenie ?
ja viem ze blbe otazky, ale vzdy som mal iba stary bike a tam boli ine metody (vlastne on som sa ani tak nestaral...)
dik chalani za pomoc...
PS : vy brzdite ktorimi prstami ? lebo som isiel fakt po prekliate takom terene dost rychlo, a brzdil (ak sa to tak da nazvat, skor suchal) som ukazovak+prostrednik a na malicek+prstenik som fakt tazko zvladal drzat rajdy, a potom som ich mal take stuhnute ako este nikdy.. :(
ako to riesite vy ?
26.07.2008 - 20:45:54
00
takze myslite ze problem je v rotoroch pri tychto brzdach ?
ak sa to časom nevirieši, tak ježiško byy mohol priniesť SLX hzdru aspon do predu, lebo ja niesom samovrah = sa rozvažat na biku ktory nebrzdi...
PS : idem to skusit očistiť..
EDIT : aby ste boli v obraze jedna sa o tento bike
(vacsie foto najdete na picasovy (2. odkaz v podpise) a tam to stiahnete v rozliseni 2048x1536

Prílohy:

Komentár súboru: GT
IMG_8782.JPG
IMG_8782.JPG 436.37 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2008 - 20:52:56
00
na normál brzdách ubrzdíš aj ukazovákom v pohode 8) čiže ta SLX by sa do predu hodila
26.07.2008 - 20:55:36
00
a keď nie tak si pomožeš fuck off prstom
26.07.2008 - 20:58:33
00
a prstenník len pri Tektro IO ... vlastná skúsenosť
26.07.2008 - 21:01:01
00
v rotoroch problém nie je. problém je práve v tých brzdách. mal som ich na iných rotoroch a je pravda, že moc to nebrzdilo. možno boli na vine skôr platničky (takéto info som sa niekde dočítal), neviem, neskúšal som ich meniť... už som sa tých bŕzd zbavil (aj s celým bajkom) ;)
26.07.2008 - 21:06:43
00
mne to stale podvedome z tej DEMI taha 3 prsty na paku (tam aby som zabrzdil, tak som musel vyvinut silu 3 Morganov Freemanov (pochopi ten kdo pozna South Park :lol: ) = extremnu silu...
ale sak uvidime ako si ta brzda sadne, a vyzera to ze peniaze by mohli byt...
PS : nemam skusit odmastit kotuc, lebo ten zvuk "suchajuuci" sa mi nezdaa...
ci je to bezne, kym to sadne ?
EDIT po precitani horneho prispevku :
a nejake kolostopi (ci ako sa to vola) by tomu nepomohli ?
26.07.2008 - 21:08:17
00
keyboard_arrow_up