Na mojom biku boli od výroby tiež tie Tektrá,ale hneď pri kúpe som ich dal vymeniť za Formula The One :mrgreen:

Aj na mojom biku boli Tektra a aj tam ostali a nemam potrebu ich menit. Brzdia paradne. Pri mojich 90 kg a odvahe s ktorou sa pustam dole kopcami, som nezaznamenal jediny pripad, ze by som neubrzdil. Najviac sa osvedcili na Salzke v tych rozbahnenych technickych zjazdoch. Tam sa s V-ckami snad ani nedalo brzdit.
28.07.2008 - 13:13:22
00
dobre, napisem to aj sem : co mam robit kd tie brzdy vydavaju neprijemny vrzgavi zvuk pripominajuci take bublnie a trase o zceli bikom, v piatok pode na garancnu, a neviem ci neznicim ie brzdy, kedch takto budem brzdit...
robi to aj predna aj zadna
odmastil som kotuc = pomoho ale iba na chvilu
rozobral som ich a zlozil spat = -||-
a este niec na vnutornejrne kotuca (brzdvj plochy) je tmavi pasik, ktori prtym nebol
ps : mam slabe baterky v klavesnici, a dost blbo satak pise, tak sory ze chybaju pismeka
30.07.2008 - 22:50:10
00
Chlapci tak mám tip na čistenie reťaze.
Neviem, či ste si všimli, že ak operiete reťaz v práčke s nejakým Cyklostarom - proste saponát plus voda - tak v závislosti na mikroklíme v ktorej to sušíte vám do rána občas trošku zoranžovie. Z toho vyplýva, že ak ste odmastili naozaj dôkladne, voda je aj vnútri článkov a správa sa podobne. A pokiaľ ste nevyprali všetky nánosy, môže sa aj také stať, že zvyšky mastného bordelu uväznia vodu vnútri a vlhké teplo je voči oceli ras.
Takže ma ako chemika hneď napadlo vylúčenie vody, alebo aspoň jej dodatočné odstránenie.
Prať sa aj dá v saponátovej vode, ale ja som si zarobil saponát s vodou a denaturákom... je dostať taký "odpadový syntetický lieh" z Tatrachemy, volá sa to TLH Produkt, zvláštny názov asi vďaka štandardizácii v rámci EU, liter za pár kaček. Reťaz som vypral v tejto zmesi - tým sa zníži bod varu a teda urýchli vyparovanie "čistiacej zmesi", a keď už bola reťaz primerane čistá, vylial som špinavý brblajz a nalial čistý denaturák.
Chemici medzi nami poznajú recept na urýchlenie sušenia laboratórneho skla - na záver opláchnuť denaturákom. Takže som to v tom dôkladne prepral (reťaz ešte pustila zvyšky bordýlku) a vďaka nižšej teplote varu, viskozite, povrchovému napätiu bola reťaz za chvíľu suchá, bez oranžových farbičiek, pripravená nasať svoju dávku oleja, pardon, vosku.
Ak sa vám nechce zarábať saponát okrem vody aj s denaturákom, stačí to záverečné prepláchanie v čistom denaturáku.
04.08.2008 - 17:55:21
00
Chlapci tak mám tip na čistenie reťaze.
Neviem, či ste si všimli, že ak operiete reťaz v práčke s nejakým Cyklostarom - proste saponát plus voda - tak v závislosti na mikroklíme v ktorej to sušíte vám do rána občas trošku zoranžovie. Z toho vyplýva, že ak ste odmastili naozaj dôkladne, voda je aj vnútri článkov a správa sa podobne. A pokiaľ ste nevyprali všetky nánosy, môže sa aj také stať, že zvyšky mastného bordelu uväznia vodu vnútri a vlhké teplo je voči oceli ras.
Takže ma ako chemika hneď napadlo vylúčenie vody, alebo aspoň jej dodatočné odstránenie.
Prať sa aj dá v saponátovej vode, ale ja som si zarobil saponát s vodou a denaturákom... je dostať taký "odpadový syntetický lieh" z Tatrachemy, volá sa to TLH Produkt, zvláštny názov asi vďaka štandardizácii v rámci EU, liter za pár kaček. Reťaz som vypral v tejto zmesi - tým sa zníži bod varu a teda urýchli vyparovanie "čistiacej zmesi", a keď už bola reťaz primerane čistá, vylial som špinavý brblajz a nalial čistý denaturák.
Chemici medzi nami poznajú recept na urýchlenie sušenia laboratórneho skla - na záver opláchnuť denaturákom. Takže som to v tom dôkladne prepral (reťaz ešte pustila zvyšky bordýlku) a vďaka nižšej teplote varu, viskozite, povrchovému napätiu bola reťaz za chvíľu suchá, bez oranžových farbičiek, pripravená nasať svoju dávku oleja, pardon, vosku.
Ak sa vám nechce zarábať saponát okrem vody aj s denaturákom, stačí to záverečné prepláchanie v čistom denaturáku.

Mne pripada lepsie reraz cistit motopurom. Zatial som nic lepsie neobjavil.
05.08.2008 - 13:31:48
00
ja cistim praskom na pranie...a parada :P
05.08.2008 - 13:36:17
00
ja cistim praskom na pranie...a parada :P

A na akom programe? Aj s predpierkou?
:lol:
05.08.2008 - 14:17:07
00
:) normalne zhodim z biku dam do palstovej flase zalejem teplou vodou nasypem prach zasrobujem potrasiem a necham odstat par minut potom vylejem a retaz je ako nova :)
05.08.2008 - 14:23:30
00
Ja si myslim, zrejme som praci prašok tiež raz použil, že je veľmi agresívny. Možno nim rozpustíš bordel z reťeze, len doporučujem ju demontovat a potom dat do zatvaracie pohara s tym roztokom. Praci prašok pôsobí agresívne na kovy, t.j. na rám, na ostatné komponenty.
05.08.2008 - 14:29:59
00
duves nemusel si to celé odcitovať :lol:
motopur je tiež good (však je na podobný bordel určený)
ale HLAVNE tam išlo o odstránenie vody z reťaze po vypratí a na to je ten špiritus bezkonkurenčný - teraz ako pršalo tak v chodbe bolo sparno ako v tropickom pralese pri blbej ventilácii a pri voľnom vysušení bola ráno reťaz miestami nahrdzavená, alkohol to suší v priebehu minút
05.08.2008 - 15:52:58
00
tulenik da sa to potom zaliať aj kračajucim panáčikom nie? :P
05.08.2008 - 19:22:36
00
to by bolo asi dosť neekonomické, panáčika si švacni do gágora :)
navyše v panáčikovi je priveľa vody
06.08.2008 - 00:45:56
00
Prať sa aj dá v saponátovej vode, ale ja som si zarobil saponát s vodou a denaturákom... je dostať taký "odpadový syntetický lieh" z Tatrachemy, volá sa to TLH Produkt, zvláštny názov asi vďaka štandardizácii v rámci EU, liter za pár kaček.


kde sa da v BA kupit tento spiritus ?
08.08.2008 - 12:53:29
00
nemusíš tento, stačí ti hocijaký denaturovaný (za pitný sa totiž platí gigantická spotrebná daň), ale v trescu
08.08.2008 - 14:02:58
00
Ahoj, neviem možno som to už niekde čítal, ale určite som si to nevšimol. :D Znie to ako z fantomasa....
Kúpil som si Finish line wax Krytech, teda vosk na reťaz do suchých podmienok, 120ml za 6€. Doteraz som používal nejaký silikónový olej no je to proste bordel dookola takže skúšam čo je pre moju reťaz nejlepšie.
Reťaz som vypral v technickom benzíne no a popritom som vyčistil prevodniky, kladky, kazetu a všetko je pekné strieborné :) opäť. Takže po dokonalej očiste, som teda naniesol ten vosk na reťaz po jednej resp. sem tam 2 kvapkách na článok a asi o minútku utrel handričkou do sucha.
No nieje mi celkom jasné kedy presne mám reťaz utierať aby vrstva vosku čo najlepšie vsiakla do reťaze.
Všetkým krokom chápem až na tento.
Teda možností je viacero, pre príklad ich pár uvediem:
1.)Namažem reťaz a okamžite ju vyutieram do sucha.
2.)Namažem reťaz a nechám vosk "účinkovať" zotriem reťaz tak za hoďku, alebo za noc.
3.)Namažem reťaz a nechám ju tak :).
Inak dúfam že tento vosk nebude zasierať všetko okolo na prepečenú čiernu farbu ;), inak ak je reťaz namazaná oplatí sa ju napr. po každej jazde večer utrieť handričkou?
Ďakujem, s pozdravom Fantomas ;)
12.06.2010 - 17:39:16
00
Ja ked cistim retaz tak ju riadne vydrhnem zubnou kefkou v miske s technickym benzinom. Potom pekne namazem a zvonka vyutieram dosucha. Nie je tu ziaden problem s vodou, odparovanim a neviem cim. Benzin to dobre vycisti, odpari sa a urcite nie je agresivny ku kovom.
13.06.2010 - 10:57:56
00
keyboard_arrow_up