Caute.Potreboval by som poradit ohladom prisposobenia bycikla k čo najpohodlnejsie jazde,posielam odkaz na moje videa,na prvom mam sedlovku nizsie a na druhom vyssie,no aj tak ma dost boli lave koleno ked zajdim,prosim poradte kde moze byt problem,prip.či kupit predstavec inej velkosti alebo riaditka alebo čo.A ešte by som sa chcel spytat ohladom kolies,mam nove ultegry na ktorych momeentalne jazdim a jedny takmer nejete Eastin VIsta SL.Chcel by som jedny z nich predat,len tie lepšie by som si chcel nechat,ktore su podla Vas lepšie?Dakujem.Prikladam Video.
Kód:
http://www.youtube.com/watch?v=3Y4h2SgX7nk
Vid.1


Kód:
http://www.youtube.com/watch?v=d8Zrt5_t0dc
Vid.2
27.11.2010 - 17:31:05
00
namiesto toho aby si jazdil na lahkom prevode a pomaly , lietas na tom videu ako sarkan , ja osobne som nevidel ani prd ...

ale ak ta boli lave koleno zmen trochu vysku sedla resp skus ubrat z tuhosti SPD ciek ci naslapnych pedalov vobec ... mna bolievali kolena iba ked som mal super tazky prevod a isiel som do kopca ...
27.11.2010 - 19:12:04
00
Najprv by som odporucal sa pohrat s umiestnenim kufra na tretre na nohe, ktorej koleno ta boli. a to nielen predozadne ale aj mimoosovo. Povodnu polohu si oznac a casto pomozem aj milimetrova zmena. Kludne mozes mat jednu nohu inak nastavenu ako druhu.
27.11.2010 - 19:59:37
00
Dakujem no na videu tretry nemam,mam salovky a obycajne spd pedale,potrebujem zohnat tretry,no to kolesa ma boli aj ked jazdim normalne pedale s botami no aj ked som mal pedale a tretry.Nemoze to byt aj tym,ze jazdim 172,5mm kluky hoci mam 170cm?Diky.
27.11.2010 - 20:07:21
00
noo tu sa citim zodpovedny odpovedat :whew:

mam vysku 170 cm aj to po zaokruhleni a donedavna som jazdil 175 mm kluky !!!
a mozem potvrdit bolesti hlavne na tazssich prevodoch kedze tam bola klasika 53/39 ,asi tak 5 mes dozadu som ich dal doprec a jazdim 170 mm kluky a rekord 50/36 a jazdi sa mi omnoho lepsie aj ked podotykam ze na rovine zatial na borcov abs. nestacim, neukrutim to .

takze 172,5 by mohlo byt este ok ALE tie bolesti mas okamzite tj. po velmi kratkom case jazdy alebo az po dlhsej dobe cca 4h a viac ?

ak by to bola okamzita bolest najpravdepodobnejsie je nieco zle s posedom kedze ako pises robi sa ti to aj ked mas iba topanky. nesmies uplne prepnut nohu v kolene tam by som zacal, popros svojho kameramana nech ta podrzi na biku a ty si nastav sedlo ked budes mat nohu mierne pokrcenu, staci oznacit tu vysku a potom uz mimo bike doladit aby bolo sedlo aj rovno :makeup:

ja len dufam ze ram mas primerany na svoju vysku 52 max 54
27.11.2010 - 20:23:47
00
Tak podla tťoho čo som vyzistil na nete o geometrii BH ramu,tak by to mala byt velkost SM čiže druhy najmenši potom su este vacsie MD LA XL a najmensi je XS.Inak ked uz mas podobnu vysku ako ja,kolko cm mas od stredu po lyziny na sedle?Moze to byt teda aj tymi klukami?Bolest nastupi takimer ihned ako nasadnem,v 2.videu som si dal o niečo vyssie sedlo a bolo to o nieco lepsie no nic moc.Kedysi som jazdil na starom bycikli aj 120 km a nemal som bolesti,raz som dal 8km kopec kde boli aj 14perc.stupania a neboli bolesti,nejazdim velmi dlho,asi 4 mesiace,no nikdy som stym nemal problem len posledne 2 mesiace asi z coho som mesiac na bycikli nesedel.Inak nezda sa ti ze som na byckli natiahnuty?Dakujem za ochotu,odpis pls.Dik.
27.11.2010 - 20:45:01
00
podla mna sedis moc vysoko, v spodnej polohe uplne vystrieras nohu a este sa natahujes za pedalom spickou..
ale zas ked si obujes tretry bude to inak..
27.11.2010 - 20:53:50
00
teeda
a mas este ten stary bike ? ak ano pokus sa nastavit vsetky nastavitelne komponenty presne podla stareho bicykla , ak nemas skusim to pomerat snad ti to pomoze aj ked tie ramy su trolinku odlisne dakedy hra rolu aj 5 mm ... podotykam nie som ziaden odbornik ale takto mne nastavovali posed ked som kupoval bike a chlapik ma za sebou asi 15 r zavodneho pretekania ....

btw : nemoze to byt aj niecim inym ako bikom ? myslim prechladnutie a tak ? (krajny pripad)
27.11.2010 - 22:47:10
00
NIe mam už len tento,prosim skus to odmerat,aj ked myslim ze to bude asi v tych klukach,to kolesno ma totiz pri ziadnom inom sporte neboli,len ked som na bycikli a točim,prave inak uplne v poriadku a celkovo ma neboli vobec nič.No nič,vidim to že budem musiet skočit na rontgen.
28.11.2010 - 03:24:21
00
Jednoznačne navštív lekára. Bolesť kolena s dokonalým nastavením bicykla nebude mať nič. Ja mám zase trošku podobný problém pri behaní. Napriek kvalitným bežeckým teniskám a behaní len na mäkkom lesnom podklade mi po niekoľkých tréningoch začali vždy praskať kolená. Ktoré prestalo postupne až po niekoľkých týždňoch až mesiacoch, keď som prestal behať. Bolo to nepríjemné ísť do obchodu a čo krok to suché silné prasknutie, ktoré som cítil v celej kostre. Nie také to ostré prasknutie, čo občas počuť pri hlbokom drepe bez rozcvičenia. Odvtedy bežím iba o život a v zime som si musel hľadať iné možnosti na udržanie akej takej kondície. :D
28.11.2010 - 10:00:44
00
Dakujem za tvoj prispevok,dnes rano ako som vstal som si dal riadny strečing na nohy a bolest nebola vyrazna,iba občas ked som prisilno šliapol do pedala špičkou nohy,je pravda že som jel viacej po rovinke no bolo to lepšie po tom strečingu,problem je že som pri cyklisitke nikdy strečing nerobil,čo je chyba len ma to nikdy nebavilo.Po dnesnej skusenosti budem robit pravidelny strečing a ak sa to neupravi a bolest pretrva tak zajdem doktorovi,dakujem za vaš čas.Prosim ešte sa mi skuste vyjadrit k tomu,ktore kolesa su lepšie,či Easton Vistal Sl alebo Shimano Ultegra WH-6700,pričom Eastony su o niečo tahšie no zasa ked som skusal čo najviac roztočit predne kolesa,tak Easton kolesso sa točilo asi 3 minuty,zatial čo Ultegra asi 1,5minuty.Alebo na tom nezaleži ako dlho sa točia?Dakujem.
28.11.2010 - 12:31:31
00
no cisto teoreticky , cim sa koleso toci dlhsie ma vacsiu zotrvacnost a teda je super na roviny a zjazdy nie vsak do kopcov .... ja si asi kupim aj sadu lahsich kolies a uvidime co bude lepsie ....

inak kolko mas rokov by ma este zaujimalo ....
28.11.2010 - 13:23:31
00
Ja mam 17.Inak odmeral si mi tu vzdialenost stred-lyziny sedla?No ja radsej jazdim do kopcov,tak mam nechat tie ultegry?
28.11.2010 - 15:06:21
00
dost mlady aby si vobec uvazoval o akejkolvek bolesti .... ale k veci

tazke 1.vzd os stredu po os lyzin 67 cm
2.vzd os baranov po stred upinania sedla 67 cm (pozor sedlovka na offset 20 mm preto stred upinania)
28.11.2010 - 17:16:44
00
Tak niekedy to dost boli a len tažko sa to ignorovat,najma ked idem dokopca a celkom rychlo ale tak možno to chce len vytrenovat viacej nohy,neviem no.Tie udaje čo si mi posielal sa takmer zhoduju s mojimi.Ja mam teraz sedlovku uplne zatlacenu a od os stredu po os lyzin je to cca 63cm a od os riadit. po stredu upinania sedla mam 66cm.A vysku podla lekarskych zaznamov 172,5,lenze doma som sa meral s metrom a bolo to 170cm tak neviem ako sa to ma merat.Čo teda?mam dat trochu vyssie sedlo?Len ja mam slopinga keby ho dam vyssietak sa zvacsi vzdialenost riadit.stred ipn.sedla a to už teraz mam pocit že som na bycikli dost natiahnuty,najma ked sa držim baranov.Da sa zohnat este kratsi predstavec ako 90mm?Diky.
28.11.2010 - 17:53:41
00
keyboard_arrow_up