Dobry vecer, chcel by som sa opytat mam uplne novy bike CTM Rebel 2,0 som s nim spokojny, akurat mi vadi a neviem prist preco to tak je, ze ak idem napriklad dole kopcom ,suvisli dlhy, musim pedalovat aby som dobehol kamaratov, ktory idu spolu somnou. Oni neslapu len sa spustaju a ja ostavam pozadu. Aj po peknej rovine musim ovela viac pedalovat aby som sa udrzal s nimi. Mate nejake navrhy v com moze byt chyba? V obchode kde som bol mi povedali, ze este nieco take nepoculi. Pri dlhy trasach to nie je prijemne, ze musim vynalozit ovela viac namahy ako iny. Vdaka za rady....
04.06.2016 - 21:47:40
00
Keď nadvihneš jedno koleso a roztocíš ho nezastaví sa podozrivo rýchlo? Skús jedno a potom druhé. Prípadne plášte spravia naozaj veľa - myslím vzor. Alebo aj tlak v nich.
04.06.2016 - 23:26:05
00
hmm, ako to setrne napisat....
Tvoj 300 eurovy bicykel vazi skoro 17 kil - tvoji kamosi maju pravdepodobne lahsie a lepsie bicykle.
V takej cene si mal kupovat radsej bicykel z bazaru, alebo aspon hlinikovy Terrano 1.0 a nie tu tazku ocelovu kravu. Ak ho mozes vratit, tak ho vrat. Ak nie, tak zacni trenovat, lebo mas poriadny hendikep.
05.06.2016 - 00:22:52
00
lukas - kolko vazis? pravdepodobne si moc lahky a tvoji kamosi su tazsi, preto im to dole kopcom ide lepsie a bez slapania :)

a po rovine to bude zas problem kondicie a toho co pisu ostatni nadomnou.
05.06.2016 - 00:41:55
00
Kedze sa bavime o jazde z kopca, tak kolko vazi chalan alebo bajk nie je az tak dolezite. Rychlost z kopca na bajku ovplyvnuju tri veci:
- valivy odpor kolies = ake mas pneumatiky v porovani s kamosmi? Mas ich dobre nafukane?
- odpor vzduchu = nie si o moc vacsi od kamaratov? nenosis "padakovu" sustakovu bundu? Nemaju kamosi viac aurodynamicky posed?
- no a este trenie. To co spominal xpeter88, alebo suchajuce brzy, nic ine ma uz nenapada.

Ja som mal napriklad na jenom kolese "mensi" problem s trenim:
https://www.youtube.com/watch?v=x8BlIuwPDSI
:lol:

Jediny moment kedy vstupuje vaha do toho ako rychlo pojdes dolu, je pri prekonavani vyssie uvedenych odporov. Teda, u dvoch rovnako velkych/tvarovanych predmetov, ktore maju rovnaky odpor vzduchu, bude padat rychlejsie ten tazsi. Vaha inak neovplyvnuje akou rychlostou veci "padaju" dole, vo vakuu bude padat pierko a kladivko rovnakou rychlostou.
05.06.2016 - 01:16:51
01
Súhlasím aj s iron.hide.moj bracho má 90kg a dole kopcom ma predbehne.
Po tej rovine no zaleži to od váhy tvojho biku oproti ostatným a tvojej kondičky.
Mne sa dialo to isté jazdieval som s jedným parťákom a keď sme dali šprinta po rovine vždy ma dokázal predbehnúť váhou bol približne rovnaký ako ja bike o niečo ťažší plášte mal 2.35-2.40 ja 2.25
Nakoniec keď som tak obzeral jeho bike som zistil že to bolo tým že mal väčšiu prednu rozetu menej pedáloval ale išiel rýchlejšie zas ale musel vynaložiť viac sily.
Ja som pedáloval že mi skoro nohy uleteli, ale zbytočne.
No najväčšia komédia bola keď som začiatkom tohoto roka videl takú staršiu paní okolo 45-48rokov na biku predo mnou išla na 26" kolesách možno ešte menších.
Ani za pána som ju nemohol dobehnúť normálne som bol z toho mimo že ako to je možné, veď ani žiadny motorček som si nevšimol že by mala
05.06.2016 - 06:54:38
00
Ja som to to po sebe takto rano treizvy precital a vidim ze som napisal ze sice to od vahy nealezi, ale vlastne to od vahy zalezi :lol:

Kazdopadne, skontrolovat ci sa kolesa krutia a ci su gumy nafukane je minimum.
05.06.2016 - 10:39:58
00
Skusim vyskusat este roztocit tie kolesa ci sa spomalia prilis rychlo. Kolko zvyknete mat vy tlak, alebo aky je optimalny?
Mam 84kg, myslim ze to nie je nejak malo, takze lahky by som nemal byt. V padaku nejazdim, klasika tricko a sortky. Manzelka ma CTM Suzzy 1,0 ma o dost menej kg ako ja a dole kopcom bez slapania ma predbieha a vzdaluje sa. Ja este pedalujem a zda sa mi ako by som este praveze aj spomaloval ked sa len spustam. V kondicke myslim, ze problem nebude skusal som iny bike a nemal som problem. A plaste mam 26x2,0´´. Co ma napada je, ze kolsa maju drapakovy vzor, na ostatny ich maju hladsie.
05.06.2016 - 10:45:54
00
Tlak je velmi individualny. Ja mam 93kg a mam tlaky okolo 30psi na bezdusakoch. Na dusiach som maval nad 40psi uplne bezne. Pokial ti nedrhnu kolesa, moze to byt vzor pneu. Ale skor si myslim ze to bude tymi kolesami.

Ja mam opacny problem, ze v zjazde vzdy vsetkym ujdem :D
05.06.2016 - 10:59:45
00
Este ma napadlo, nemohlo by to robit, ze su plastne opacne nahodene? ze drazky nejdu tak ako by mali ist? Mozno blbost, ale aj to ma napadlo. Da sa to nejak zistit?
05.06.2016 - 11:38:30
00
Na boku plášťa musí byť uvedený smer rotácie, rozmer plášťa a maximálny tlak.
05.06.2016 - 11:54:51
00
PhijL ale zas by som nepodceňoval ani 300 eurové biky, dnes som zrovna išiel jednu trasu a v kopci stretnem jedného cyklistu mal železnu závodničku, on bol chudý jak palička a predsa som mal čo robiť aby som ho na mojom hliníkovom horskom biku dojazdil.
Som sa čudoval že chlape ty odkiaľ na to berieš silu?
06.06.2016 - 18:04:41
00
moc utiahnute konusy?
07.06.2016 - 11:11:46
00
Myslis tu srobu co drzi koleso krizom? Tam je to na rychloupinanie, tam to neviem nastavit.
Pozeral som aj plast, tak je spravne nahodeny. Este skocim na benzinku premerat tlak, ci je dobry.
07.06.2016 - 11:20:57
00
Nie tu srobu krizom. Konus nastavuje volu kolesa. No tuto to mas vysvetlene:-) http://www.mtbiker.sk/clanky/1248/kontrola-a-udrzba-nabojov.html
07.06.2016 - 12:20:57
00
keyboard_arrow_up