Čuss All mam taky menší porblem z Bike mam kalsické brzdy nie kotučové no a ked zabrzdim no ja ani nezabrzdim musim brzdit prednov lebo zo zadnov dačo je no ked zabrzdim zadnov stlačim pačku brzdovu na volante tak lanko sa nevracia tak ríchlo cez bowden ako predtím neviete čím to je ?
14.08.2013 - 15:19:07
00
je to opotrebením bowdenu, alebo slabým napnutím spätných pružín na v-brakeu,..takže odporúčam vymeniť bowden, samozrejme aj lanko + vyčistiť samotné pivóty na brzdu..a malo by to byť ok
14.08.2013 - 18:15:31
00
Kupil som nowé bowdeny a new lanko som kupila ide to ako ma dík za radu :)
15.08.2013 - 18:48:28
00
V inej teme som to uz myslim raz pisal,neviem v ktorej tak pisem tu. Mam problem: ked brzdim poriadny zjazd a nasledne pustim brzdovu packu tak je pocut velmi silne pulzujuce suchanie nico ako "chš-chš-chš" a staci ze jemne pritlacim (pocas toho suchania) brzdnu packu staci iba 1mm a to suchanie prestane.. Mam pocit ze to ma suvis s tym ze ked brzdim - logicky - sa platinky, olej a kotuc zohreje, ale inym to nerobi pri podobnych situaciach, tak nechapem. Ked brzdim prednou taky problem nemam.. Uz som skusil uvolnit brzdovy stremen z ramu vycentorvat opat dotiahnut skrutky - je krasne vidniet ze medzi platnikou Ľ+P a diskom je medzera. Dokonca ked sa to suchanie deje rychle zastavim dvihnem zadne koleso a rukou pootocim pozeram na medzeru medzi dostickou Ľ+P a diskom a je tam, dokonca ani nic nesucha.. Nasdadnem kym je to este horuce a suchanie opat. Po asi minutke jazdy bez brzdenia to prejde..
Brzdy shimano (hydraulicke) M 395
13.09.2013 - 18:53:45
00
Poloha platničiek voči kotúču pri nezaťaženom bicykli môže byť iná... Skús vycentrovať prasa keď budeš na bicykli sedieť/keď ho budeš nejako zaťažovať.

Inak ak je to len zvuk klasického šúchania platničiek v nejakom bode a ak prestane po nejakej dobe, tak by som to neriešil.
13.09.2013 - 19:10:30
01
Poloha platničiek voči kotúču pri nezaťaženom bicykli môže byť iná... Skús vycentrovať prasa keď budeš na bicykli sedieť/keď ho budeš nejako zaťažovať.

Inak ak je to len zvuk klasického šúchania platničiek v nejakom bode a ak prestane po nejakej dobe, tak by som to neriešil.

Vyskusal som vycentrovat v zatazi a velmi citelne sa to zlepsilo (neustupilo to uplne ale je to velmi akceptovatelne) :) Vdaka
18.09.2013 - 18:37:29
00
keyboard_arrow_up