Ahojte, prosím vás o radu. Mám LUX 6.0, chcem namontovať integrovanú teleskopickú sedlovku. Má niekto skúsenosť s vedením lanka kostrou práve na tomto biku. Predpokladám že lanko pôjde spodnou trubkou a hore k sedlu. Bolo potrebné rozmontovať stredové zloženie? Ďakujem za info.
13.03.2019 - 21:53:42
00
Kostry rieši Kostička Brennanovie, tu sa riešia rámy. U Luxu by malo vydať poslať hadicu hornou trubkou.
13.03.2019 - 23:34:11
00
Kostry rieši Kostička Brennanovie, tu sa riešia rámy. U Luxu by malo vydať poslať hadicu hornou trubkou.


Kostičku Brennanovie nepoznam, telenovely nepozeram. A ked uz tak bowden a nie hadica. :) Aj ja som si myslel ze "by malo", je tadial vedene lanko k zadnemu tlmicu. Lenze sa mi zda ze nieje priechod od hornej trubky k sedlovej. Skusal som to aj spodnou trubkou ale neprerazil som ani tam. Preto sa pytam ci bolo potrebne rozobrat stredove zlozenie aby som dole nasmeroval lanko.
14.03.2019 - 10:20:09
00
na 100% to ide spodom, stred zrejme bude treba vybrať, ale to nie je žiadna robota...
14.03.2019 - 10:23:40
01
pe3kk, podaktoré sedlovky sú ovládané hydraulicky - tož aj hadice :)
keď som rozmýšľal nad Luxom, že vymením prastarý hardtail za niečo súčasné, tak som narazil na nejaké video z montáže, kde to fakt vyzeralo, ako keby išiel cez hornú rámovku, hoci teraz, keď to pozerám, asi mal bovden predinštalovaný:
https://www.youtube.com/watch?v=2NpQuKNYMN0&t=115s
(a Kosť nem telenovela :D Kosť je ideálna žena, lebo nemá tzv. emócie :D)
14.03.2019 - 10:44:07
00
na 100% to ide spodom, stred zrejme bude treba vybrať, ale to nie je žiadna robota...


Dakujem za info, skusim to este bez rozobratia pripadne dokupim naradie.
14.03.2019 - 12:16:44
00
tulenik, ano mas pravdu uznavam teda aj hadice. :) Hornou trubkou by to bolo asi prilis jednoduche. (Ja skôr ženy s emóciami aby bola zachovaná rovnováha :D)
14.03.2019 - 12:22:23
00
tak inak ako cez stred nemas ako ohnut ten bowden v rame...
14.03.2019 - 12:27:09
00
Nakoniec to slo aj bez rozobratia stredu a myslim ze ten by tomu nepomohol, lebo podla toho co bolo vidno, od stredu nieje pristup do trubiek. Kazdopadne som si pomohol drotom kde som spravil na konci male očko do ktoreho som prevliekol silon, ktory mal na konci priviazanu kovovu podlozku. Takto som drot prestrcil od hlavy ku stredu tak aby som ho videl od sedlovej trubky. Potom som dole spustil na snurke magned z tachometra a vytiahol kruzok. Potom som vytiahol drot a silon ostal v rame. Potom som silonom pretiahol bowden ramom. ;)
14.03.2019 - 20:25:04
01
Ahojte, podobne som maturoval nad tým ako pretiahnuť bowden na teleskopku rámom ... Ja som postupoval nasledovne:
1. pretiahol som lanko cez spodnú rámovú trubku od hlavy k stredu tak, aby som cez sedlovú trubku rámu videl jeho koniec;
2. potom som pomocou magnetu a postupným tlačením lanka toto dostal až hore cez sedlovú trubku;
3. cez pripravený bowden som pomocou ihly a druhého lanka pretlačil rybársku šnúru bowdenom;
4. následne som na koniec lanka v ráme priviazal pripravenú ryb. šnúru (silón sa mi trhal);
5. lanko som rámom úplne pretiahol tak, aby cez rám viedla iba šnúra (stále spojená s pripraveným bowdenom);
6. nakoniec som držal napnutú šnúru, ktorá viedla rámom na oboch koncoch a použil ju ako vodítko, kde som cez ňu pretlačil bowden rámom a krásne som ho dostal cez kritické miesto ohybu pri strede. ;)
7. šnúru z bowdenu som vytiahol a v ráme nič navyše nezostalo :clap:

Pripájam obrázok, kde krásne vidno kadiaľ vedie kabeláž ;)

Prílohy:

canyon routing.jpg
canyon routing.jpg 48.82 KiB thumb_up0thumb_down

09.04.2022 - 13:50:07
00
keyboard_arrow_up