bravcova mast :)

ja davam olej na siace stroje... pred kazdym vyjazdom... samozrejme pred tym retaz poriadne poutieram handrou
25.04.2009 - 11:36:52
01
ja myslím že takýchto tém o mazaní reťaze tu je celkom dosť, takže stačí si vybrať:

search.php?st=0&sk=t&sd=d&keywords=olej+re%C5%A5az
25.04.2009 - 11:54:26
00
Asi pred 2 dnami tu vznikla podobná téma... :|
Ten olej na šijacie stroje a bicykle je fajn ja používam na motorové píli :D...Sem-tam aj teflónový sprej ale olej sa mi viac osvedčil...Wdčko je fajn ale lepí sa na to špina (aj na olej aj teflónový sprej samozrjeme) ak to pravidelne čistíš tak môžeš aj WDčkom...

Ja to robím takto.
-Zhodím reťaz.
-Namočím ju do tech. benzínu (neviem či to neni aj do kosačky :mrgreen: ) behom pár sekund špina zmizne...
-poutieram benzínovou handričkou všetky kolečká, radenie (prešmyk a prehadzovačku)
-vykúpem reťaz v oleji
-poutieram reťaz
-nahodím reťaz
-nastriekam teflónovým sprejom radenie (prešmyk a prehadzovačku)
-KONIEC
25.04.2009 - 11:55:29
00
Olej na šijacie stroje a bicykle je vraj to naj. čo doteraz vymysleli. WD 40 skor čistí ako maže aj keď ho používam aj ja :oops: Možno ešte nejaký teflónový spray aj ked ten asi lepí prach :?: ale keď čistíš pravidelne tak je to asi jedno - okrem tej bravčovej masti :wink:
25.04.2009 - 11:56:30
01
WD40 nie je zle, ale vydrzi kratko. davam teraz olej na sijacie stroje, o dost viac sa retaz spini, ale ma hladsi chod a netreba to mazat kazdych 30 km ;-)
25.04.2009 - 12:29:02
00
www.modernbike.com
25.04.2009 - 12:42:44
00
Odhliadnuc od toho ze je tu asi 100 takchto tem :roll: tak ludia uvedomte sa a kupte si v bikovom obchode nejake normalne mazivo ani take drahe to neni... WD40 by som striekal max tak na panty dveri alebo priv povolovani zavitov - velmi nevhodne ako mazivo. Olej na siace stroje ma sice super mazacie vlastnosti ale predsalen so sijacim strojom sa nesije v blate ze?. A ze je tam napisane ze aj na bicyckle tak to je tam uz 30 rokov ked este nebol ani mtb vymysleny. Ten olej neskutocne nabera bordel - mozno viac vydrzi ale s tym bordelom nazbieranym sa z toho spravi brusna pasta ktora pekne nici retaz takze radsej mazat castejsie a niecim vhodnym (sak to nezabere viac ako par minut). Dobre mtb mazivo (napr. do sucha - teflon) obsahuje urcite zlozky kt. sa po aplikacii vyparia a vytvoria mazaci fil na kt. sa ale tak nechyta bordel. A vsetci co argumentuju tym ze je to drahe tak nech si spocitaju o kolko skor im odide retaz, resp. jak chodi a ak jazdia vela tak neni problem to postrehnut.
25.04.2009 - 12:52:12
02
No závisí to od toho ako často čistíš reťaz. Ak tam máš to najlepšie, najdrahšie mazivo a čistíš reťaz po 300km a keď tam máš obyčajný olej a čistíš to po každom alebo každom druhom výjazde (150km) tak máš tam bordelu rovnako...netreba ma o tom presviedčať, sám to mám odskúšané...týmto nezavrhujem teflón a iné "užitočné" zložky v mazadlách...teflón dávam do bowdenov...ale stále platí: Kto maže, ten ide.
25.04.2009 - 13:09:16
00
Ja to robím takto.
-Zhodím reťaz.
-Namočím ju do tech. benzínu (neviem či to neni aj do kosačky :mrgreen: ) behom pár sekund špina zmizne...
-poutieram benzínovou handričkou všetky kolečká, radenie (prešmyk a prehadzovačku)
-vykúpem reťaz v oleji
-poutieram reťaz
-nahodím reťaz
-nastriekam teflónovým sprejom radenie (prešmyk a prehadzovačku)
-KONIEC


-namocis do technickeho benzinu? to uz radsej petrolej...
ja to zvyknem vymachat len vo vode s kefou, nech sa zbavim prachu a ineho svinstva a zaroven nech nevytiahnem vsetko mazivo z tej retaze a potom olejom na retaz - nejaka no-name znacka ale je to celkom v poho
kedysi som pouzival WD40, ale vela ludi tvrdi, ze to neni dobre a okrem toho sa na to lepil bordel, tak som presiel na tuto metodu
25.04.2009 - 19:07:44
00
Odhliadnuc od toho ze je tu asi 100 takchto tem :roll: tak ludia uvedomte sa a kupte si v bikovom obchode nejake normalne mazivo ani take drahe to neni... WD40 by som striekal max tak na panty dveri alebo priv povolovani zavitov - velmi nevhodne ako mazivo. Olej na siace stroje ma sice super mazacie vlastnosti ale predsalen so sijacim strojom sa nesije v blate ze?. A ze je tam napisane ze aj na bicyckle tak to je tam uz 30 rokov ked este nebol ani mtb vymysleny. Ten olej neskutocne nabera bordel - mozno viac vydrzi ale s tym bordelom nazbieranym sa z toho spravi brusna pasta ktora pekne nici retaz takze radsej mazat castejsie a niecim vhodnym (sak to nezabere viac ako par minut). Dobre mtb mazivo (napr. do sucha - teflon) obsahuje urcite zlozky kt. sa po aplikacii vyparia a vytvoria mazaci fil na kt. sa ale tak nechyta bordel. A vsetci co argumentuju tym ze je to drahe tak nech si spocitaju o kolko skor im odide retaz, resp. jak chodi a ak jazdia vela tak neni problem to postrehnut.


ja som tak lenivy, ze radsej kupim za 400 korun novu XTR retaz ako sa zaoberat podobnymi vecami :-D

olej na sijace stroje rulezz!!!
26.04.2009 - 12:39:51
00
brunox na reťaze alebo pedros. WDčko nie.
26.04.2009 - 13:46:43
00
ja som tak lenivy, ze radsej kupim za 400 korun novu XTR retaz ako sa zaoberat podobnymi vecami

ako casto ju menis?
27.04.2009 - 15:30:30
00
radsej kupim za 400 korun novu XTR retaz

Prezrad mi prosim ta, kde nakupujes retaze?
28.04.2009 - 17:07:35
00
Prezrad mi prosim ta, kde nakupujes retaze?


www.kupkolo.cz
akurat pozeram, ze trochen zdrazeli :)
ked som kupoval ja pred 3 mesiacmi, tak stali 400kc, a kurz bol vtedy tost vyhodny... keby som to porovnal este ku slovenskej korune, tak to bolo 1:1
28.04.2009 - 17:09:45
00
ako casto ju menis?


na posledy som menil zaciatkom tejto sezony... retaz, kazeta, aj prevodnik (len stredny, moj oblubeny) boli na srot :) ... nuz co, tak som so clekom pekne za to zaplatil... co uz, ked nepijem a nefajcim, vrazim do biku nie ? :)
28.04.2009 - 17:12:03
00
keyboard_arrow_up