Ja davam cca tak isto ako na videu a nikdy som nemal kladky ako na foto vyssie...
28.03.2021 - 20:59:31
11
toto je aj celkom dost na tom videu :) nechal by som to zatiect a pred vyjazdom este utrel
niekto tu raz pisal, ze ked takto aplikuje squirt, tak predtym, ako pretoci retaz na dalsie clanky, necha ten usek, ktory "nasquirtoval", zaschnut, aby ostali pastorky prevodnika, kazety a kladky suche, len je to casovo narocnejsie
28.03.2021 - 21:11:19
00
Trochu som nad tým uvažoval, ale ako čítam tak je za tým cela mágia. Ostanem asi radšej pri klasike.
28.03.2021 - 21:13:18
04
prdlajs za tym je. Niekto tu jazdi v blate a sajrajte, a stazuje sa ze mu ostane a oschne blato s hovienakmi aj na pohone. Fotku so senom je skoda vobec komentovat. Aplikujem obdobne ako na videu, na squirt som presiel, ako som uz pisal x rokov dozadu, kvoli tomu ze v pieskovych oblastiach som musel retaz cistit po kazdom vyjazde. Teraz jazdim malo, ale pouzivam ho aj na mestsky bike. Ale zeby som badal nejake problemy so zasvinenou retazou a nanosom toho lepiveho bordelu ako som maval s retazou, to ani nahodou - ani teraz ked som x-tyzdnov po/cez zimu ne-squirtoval, a retaz by som mohol dat do foxu nech z nej vytazia kashimu, tam nebolo tolko sajrajtu ako na fotkach.

Ale sak co, nechajme tohto tuna nasho miestneho stamgastu/igorka, asi ho uz v inej teme prestali znova ludia pocuvat tak siel inam.
28.03.2021 - 21:41:24
16
Squirt produkuje taký čierny sajrajt. Píšu to aj v návode. Aj kladky sú od toho slušne zas*ané. V podstate by mi to ani nevadilo, keby som neparkoval bicykle v obývačke a nemal bledý koberec.
Riediť to s vodou alebo mazať menej je riešenie. Ale keď Squirt moc nevydrží ani keď sa poriadne namaže. Zriedený už mazať nebude vôbec. Ale reťaz bude čistá :-)!
28.03.2021 - 21:42:10
01
volodaj nezavesuj ;-] skús jednu fľašticku a uvidíš ... nedaj sa zmýliť zbytočnými rečami ...
29.03.2021 - 07:53:56
16
Gusto0 napísal:
fotit to nejdem - mazal som Pure-ckom co je nieco podobne ako sqirt. teraz mi doslo a kedze idem menit zachvilku pohon a prechdzam na squirt dal som tam docasne shimano olej co som pouzival predtym - a stacilo raz a uz je vidiet rozdiel.
tie bodky v cervenych kruzkoch - ano opadava cierny bordel aj po "voskoch" ale ovela menej, navyse utriet cierny bordel po shimane da zabrat po purecku to ide samo.
kladky som necistil cely rok - teraz 2 jazdy zo shimanom a uz ich musim cistit. tak isto prevodnik, pastorky.
ked som presiel na pure aj retaze mi vydrzali viacej

preco ides na squirt, daco zle s pure ?
29.03.2021 - 10:50:06
00
vraj vydrzi viac - tak som zvedavy ci naozaj
29.03.2021 - 13:22:17
00
vydrziat viac ako Pure zas az take tazke asi nebude, ci? :)
29.03.2021 - 14:03:32
00
ako nechcem robit mudreho, ale voda sa da riedit s voskom? ako vcelarovi mi to nevychadza.....
29.03.2021 - 14:08:31
00
vola sa to supenzia coece ... ale ked som sa pytal preco to robia s vodou a nie radsej s organickym rozpustadlom nist som sa nedozvedel ;-]
29.03.2021 - 14:25:55
00
Musel by som kuknut, ale pokial ma pamat neklame, tak squirt je rozpusteny vo vodnom roztoku - pravdaze, su tam primesy aby voda mohla byt nosnym mediom, cize najskorej nejake surfaktanty. Cize potom je najrozumnejsie riedit vodou
29.03.2021 - 14:39:56
00
Vedel by niekto z vlastnej skusenosti porovnat Pure-cko a Muc Off Dry ? Mozem mat zadara jeden z nich...
29.03.2021 - 18:57:28
00
Kenai napísal:
Cim a ako casto umyvas ? Dodrzivas postup podla navodu ? Odfot nam prosim kladky a napis kedy a cim si ich cistil. Dakujem

Prikladám foto kladiek po dnešnom výjazde. Bohužiaľ do tejto témy chodím tak raz za mesiac, a to že si chcel odomna nejaké info a foto som zistil nedeľu večer. Squirt kupujem pár rokov od Ronyho Kubu, a pred prvým mazanim reťaz niekoľkokrát odmastim, vysuším a potom kvapnem na každý článok reťaze malú kvapku squirtu. Po každom výjazde pretriem suchou handrou. Po cca 200 km znovu kvapnem na každý článok reťaze malú kvapku a tak dokola. Reťaz, kazetu a ani bike som nikdy neumyval pod tečúcou, striekajucou a pod. vodou, vždy pretriem rám, ráfik navlhcenou handrou, pohon suchou. Tak to robím na tomto a pár rokov aj na vedľa vysiacej hliníkovej meride. Biky sú stále ako nové :) a na každom spoločnom výjazde sú podľa ostatných účastníkov tzv. vitrinkové :D

Prílohy:

DSC_0454.JPG
DSC_0454.JPG 1 MiB thumb_up0thumb_down

DSC_0455.JPG
DSC_0455.JPG 1.32 MiB thumb_up0thumb_down

DSC_0456.JPG
DSC_0456.JPG 1.4 MiB thumb_up0thumb_down

DSC_0457.JPG
DSC_0457.JPG 1.44 MiB thumb_up0thumb_down

30.03.2021 - 13:56:02
11
:o :o :o
Nerobis podla popisu nic zasadne inak ako ja. Len mozno ta mala kvapka je ina ako moja, Ale mas totalne ine vysledky. Celkovo mazes zriedkavejsie, mne 200km squirt nevydrzal ani omylom. Rachot to zacalo robit uz po 70-80km a po 100km som mal pocit ze retaz ide na sucho. Spinavu retaz som na sucho nikdy neutieral, lebo som mal pocit, ze akurat ten cierny bordel co vyliezal z valcekov natlacim spat. Obcas som ju prekefoval, ked to bolo velmi zle.
Fakt nechampem. Uveril by som, ze som prekliaty, ale stava sa to aj dalsim ako tu pislai. :o

Este mi napadlo, mozno je chyba, ze otocim celu retaz do okola este kym squirt dokonale vsiakne do valcekov. Potom sa to asi dostane na kladky este ako tekute. Tiez pouzivam velke balenie a odtial to tecie celkom dost vydatne.
30.03.2021 - 14:03:13
00
keyboard_arrow_up