Zdá sa že squirt je dobrá voľba na mtb
12.04.2022 - 13:36:42
01
Ja tiez pouzivam Squirt vyborne mazivo na road bike, ale preco to riedis vodou a preco saponat co je to za recept?
12.04.2022 - 16:48:09
00
Aby to lepsie zatieklo do clanku,navrchu neostane skoro nic.Ten saponat je kvapka Jari na 5kubikov vody na odstranenie povrchoveho napatia.
Proste ma to napadlo ked som si cital zlozenie Squirtu a v povodnej konzistencii ho na moj vkus vela ostalo a zaschlo na povrchu.
12.04.2022 - 18:36:39
00
To už trocha zaváňa homeopatiou :)
12.04.2022 - 19:33:22
06
Tiež homeopatujem, omnoho lepšie zatečie do článku a na povrchu neostáva, do ďalšieho dňa sa voda odparí a mazivo je presne tam, kde ho treba. Nepoznám to, na čo tu mnohý vyplakávali, že majú nabalený vosk na kladkách a viackole... Zatiaľ najlepšie mazivo na reťaz pre mňa.
12.04.2022 - 20:21:14
00
Tiež som prešiel na Squirt, ale mám otázku. Začali ste to používať na čisto novú odmastenú reťaz? Lebo ja som to skúsil na používanú, vykúpal som ju pekne v benzíne na viac krát, vydrhol kefkou, na pohľad vyzerala ako nová, keď som po nej chodil utierkou tak ani náznak mastnoty a nechal som ju dlhšie vyschnúť. Squirt som dal podľa návodu, 2 vrsty v rozmedzí cca 10 min, nechal cez noc zatiecť a na druhý deň, 40 km MTB výjazd. Reťaz nebola až tak špinavá ako po oleji, ale trocha predsa - to by nebol problém, ale hlavný problém bol, že po 40km reťaz totálne nepremazaná, vŕzgala, ako už pekných pár rokov nie. Robím niečo zle, alebo to jednoducho treba používať vždy od novej reťaze?
12.04.2022 - 21:19:27
00
Po viacerych domazaniach squirtom sa to zlepsi.
12.04.2022 - 22:11:44
00
peto353 súhlas, ako za Lenina, všade tma len vpredu svetlo ... squirt :) mňa by zaujímalo, o koľko viac km sa najazdí s retiazkou pri takom bolení hlavy ...
12.04.2022 - 22:31:01
10
Bezne som menil retaz na 2x10 okolo 1700km, so Squirtom som menil pri 2300km a aj to preventivne, lebo mierka bola stale OK... Nova nepreskakovala. Takze za mna super.

Ano vsimol som si tento rok, ze sa velmi nekamarati s vlhkom a zimou. Pocas vyjazdov vacsinou po asfalte v zime a vlhku som si vsimol, ze sa na kladkach tvori taka divna pasta. Asi to viac viaze ten drobny prach z cesty.

Inak na MTB nie je fakt nic lepsie. Iba to voskovanie, ale na to nemam nervy ani cas.
12.04.2022 - 22:48:42
00
Voskovanie je zo vsetkeho tu popisaneho najjednoduchsie len to treba pochopit a robit spravne-ziadne nervy, super rychle, ziadny bordel.
a najazdy zalezia aj od kvality retaze aku kto pouziva tiez vydrzia niektore aj 2x viac ako ine napr sram ma velmi dlhu zivotnost pre MTB, ultegra na cestu tiez duraace menej ale zase je viac efektivna. S voskom sa da najazdit aj mtb aj cesta od 8.000-15.000km na retaz a hlavne na co tu zabudate nie je len ze “sak vymenim retaz a je to” ale po 2-3cykloch mozes menit kazetu a prevodniky a je sakra rozdiel ci tych par 200€-600€ Menim po 4-5000km teda skoro kazdy rok alebo po 25-30.000km co je raz za 3-4roky.
13.04.2022 - 07:57:42
01
dám také malé zhrnutie ohľadom klasickeho vosku, varenie v nádobe. Po dvoch rokoch maximálna spokojnosť. Používam granulát, reťaz stocená do slimáka v hrnci par minút povarím, následne vytiahnem pár sekúnd odkvapkáť a zotriem handrou povrch tak, že ťahám po reťazi tak , že ju lámem, aby sa hneď trošku rozhýbala,čím viac sa ňou takto hýbe, menej treba ju potom po stuhnutí rozhýbavať. Rozhýbanie robím cez dve kladky z ramienka prehadzovačky. V zime boli reťaze tuhé, ale tomu som pomohol tým, že pri likvidácii zvyškov z okrasných vianočných sviec som použil zvyšky vosku, ktorý bol masnejší a reťaz po ochladnutí bola menej tuhá.Teraz uvažujem o tom, že do čistého granulovaného parafínu pridám kúsok z vosku z ozdobných sviečok. Najlepšia je reťaz po treťom voskovaní. Novú reťaz ( točím dve reťaze na troch bicykloch) čistím zbežne iba a prvý krát ich dám do vosku ktorý chcem vyhodiť, v ňom sa dočistia. Pri prvom varení možno pozorovať drobné bublinky vzduchu vychádzajúce z článkov, keď to prestane, reťaz má zaplnené voľné miesto vo valčekoch, je pripravená. Pohon iba zbežne čistievam vzduchom kompresorom, kazetu tiež, iba medzeru medzi najmenšími pastorkami (tu sa natlačí vosk na teleso medzery) po prvej jazde kuskom zašpicateného drievka . Reťaz pred ďalším voskovaním iba vyfúkam.Kazetu čistím parným čističom asi raz za 2000km.. Nečistoty zostanú na dne nádoby, keď vidím že vosk je ešte dobrý a na dne je veľa nečistoy, tak tuhy vosk vyklepnem von z nádoby a nožom zrežiem, zoškrabem zo dna usadené mechanické drobné nečistoty... voskujem asi po 200-300 km. veľa ľudom sa to môže zdať pracné, alebo nejako inak zaťažujúce, ale ja s tým nemám problém, mám na to priestor. Predlžuje to životnosť pohonu, neviem presne o koľko, neznačím si to, ale na dva bicykle už mám prichystanú rok kazetu na výmenu, lebo som čakal po založení reťaze že už budú strieľať, ale nestalo sa tak, idú ďalej. Reťaze dojazdievam na zimáku a tam si vedú veľmi dobre, dorážam ich na kazetách ktoré boli vyradené mnou,alebo kolegami..
13.04.2022 - 09:00:01
02
StanoLevice Mňa by celkom zaujímalo, ako riešiš napr. cestovanie s bikom. To všade so sebou vozíš ten granulát a hrniec a po večeroch voskuješ? V tom mi príde to voskovanie ako veľké obmedzenie, neviem si to úplne predstaviť.
13.04.2022 - 09:42:10
00
Necestujem s bicyklom. Ak by som.isiel na dovolenku zoberiem dve reťaze, ale na dovolenky nenosim bicykel.
13.04.2022 - 09:46:03
00
ak ides na dovcu zoberes 2retaze a ked by to nestacilo alebo mas len 1 retaz, tak zoberes silca super secret a domazes klasicky pretoze to je vlastne tiez vosk len s WS2 a je plne kompatiblny s voskom co znamena ze potom tu retaz znova mozes hodit do vosku a nic nepokazis, este sa da pouzit UFO alebo maximalne smoove ale ten treba uz najprv vycistit az potom znova do vosku. ine maziva sa neodporucaju na domazanie vosku
13.04.2022 - 10:40:26
02
Ja som ten silca super secret supol na voskovanu retaz, a teda vydrzi to tak 150-200km, ale chyta to trosku spinu. Predsalen som uz zvyknuty ze na vosk nejde ziadna spina, takze budem primarne voskovat a ten supersecret bude ozaj len nudzovka.
13.04.2022 - 16:09:23
00
keyboard_arrow_up