Neviem cim to bolo. Opat som to namazal pekne clanok po clanku, riadne som s tym popedaloval, aby sa co najviac dostalo do clankov a retaz handrou vydrhol do sucha. Sam som zvedavy.
29.04.2022 - 14:31:23
00
pa3km napísal:
Pod take ocakavania, ze som to namazal podla navodu a lepil sa mi na to bordel ako na ziadne ine mazivo.
Nie že by ma zrovna zaujímali cestaky, ale nejak mi nevie zapnúť ako sa môže lepiť prach na suchú reťaz [ teda predpokladám že ten Squirt si nechal vyschnúť podľa návodu ] ...
29.04.2022 - 16:18:05
00
pa3km napísal:
Neviem cim to bolo. Opat som to namazal pekne clanok po clanku, riadne som s tym popedaloval, aby sa co najviac dostalo do clankov a retaz handrou vydrhol do sucha. Sam som zvedavy.

Praveze neutierat, ale nechat zaschnut. Najlepsie cez noc. Ked je takto sucho nemala by retaz chytat ziadny bordel. Mne Squirt chytal viac bordelu, ked som jazdil na jesen a v zime po mokrom asfalte. Ale ani vtedy to nebola ziadna hruza.
29.04.2022 - 17:36:46
01
Tak bol som to vyskusat po celkom prasnej ceste a vsetko je ciste, mozno trochu hlucnejsie ako ptfe olej, ale nic co by ma nejak vyslovene iritovalo. Prvykrat som to zrejme slabo vyutieral a prach sa lepil medzi clankami co postupne zalepilo aj kladky. Takze zrejme moja chyba. Zajtra planujem nejaku 100ku, tak to otestujem poriadne.
29.04.2022 - 18:14:06
00
inak na rovinu treba povedat ze “stazovalo sa viac foristov” prave preto ze nie vsetci robia ten postup spravne. raz sa niekomu nechce viac krat odmastovat raz to len prebehne v pracke bohvie ako….atď, ale to je prave ten rozdiel. ak to niekto nema chut urobit poriadne (alebo nemoze lebo nema vedomosti ci vybavenie-co sa nie vzdy oplati kazdemu) nech si uz kupi rovno navoskovanu retaz od CS alebo silca alebo kdekolvek za €100+ a ma pokoj - uz len pravidelne voskovat

prave prvotne ocistenie retaze tak aby tam neostala ani kvapka stareho bordelu (alebo fabrickeho konzervacneho maziva-teda noveho bordelu) a ziadne mineralne oleje a zbytky vratane celeho pohonu (prevodniky, kladky….) je klucove.

potom vosk, smoove, squirt, ufo….budu vsetky fungovat spravne ( neni predsa mozne ze to kopec ludom u nas aj vo svete funguje cisto 10.000cky kilometrov a tu par foristom nie ?) a ich opatovna aplikacia je rychlejsia ako cokolvek ine a pohon cisty aj na MTB aj na ceste. a prave MTB je retaz dlhsie cistejsia ako na ceste pretoze na ceste je ovela jemnejsi prach jak v lese, to je fakt.

ale urcite to neni chyba tych vyrobkov, skor tych foristov, treba tomu venovat proste nejaky cas.
30.04.2022 - 09:05:04
05
A čo v prípade ze som sa s vyčistenim a odmastenim vyhral no aj tak to ani zďaleka nesplnilo očakávania? Kazdopadne je pravda ze som použil vosk od Zefalu a nie žiaden s menovaných
30.04.2022 - 09:50:41
00
tak si si aj odpovedal, proste ak niekto stale veri ze kupi vosk niekde, nejako namiesa prisady a ze to bude rovnake jak MSW napriklad, tak nech sa trapi ale nech sa ani nestazuje ze to neni tak ako sa pise. toto sa neda nijako odzubat alebo lacnejsie po “domacky” obist.
to je jak ked niekto povie ze si kupil lacnejsiu Cohibu od znameho co ma zarucene kontakty na kube, neexistuje, lacnejsie cohiby su len fejky. Cohiba ma svoju cenu a takisto aj dobry kvalitny vosk - stale je to vsak lacnejsie jak napr. nejaky hnusny mucoff z dlhodobeho hladiska.
30.04.2022 - 10:01:24
01
Kedisi som tu niekomu slubil foto ako vyzera voskom za horuca navoskovana retaz (ne squirt a rozne podobne pseudo voskovania), ked sa nejazdi len po vyzametanej hradzi, ako ma niekto obvinil. Tuto seoznu uz voskujem aj MTB a dnes som bol prvy krat v totalnom blate. Hned na uvod kazeta je este cela zas... od Squirt nic okrem retaze som necistil. Mal to byt experiment pri vymene retaze za novu. Pocital som ze vydrz na MTB bude tak slaba, ze sa to neoplati. Mylil som sa. Na jedno namazanie retaz zvlada okolo 150km trail/enduro jazdenia Cize dupanie hore kopcom 10-15km/h a obcasne prisliapnutie smerom dole. Celkovo viac ako 17hod jazdy ! Radenie ide lepsie aj na spinavej kazete, brod a voda tomu vobec nevadi. Jediny problem bol prvych cca 15km ked to nechcelo radit z 46z na mensi pastorok, retaz bola moc tuha a malo sa ohybala do stran. Pri krizeni 1x11 to je uz citit na 2x10 som nic take nepozoroval. Je to neslavna PC 1110 co vraj hrdzavie aj za sucha. Mozete posudit. Kazdopadne tu su fotky retaz ma za sebou aktuane 7 hodin 80km jazdy bez umyvania retaze ci biku. Boli to 3 vyjazdy, 2x sucho a prach raz blato.

Prílohy:

IMG_20220507_181601.jpg
IMG_20220507_181601.jpg 214.05 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20220507_181626.jpg
IMG_20220507_181626.jpg 187.24 KiB thumb_up-1thumb_down

08.05.2022 - 00:29:27
02
Celkom som to nepochopil tak pouzil si Squirt vosk ci aky iny vosk teda :?:
08.05.2022 - 08:14:45
00
Aj tak podla poslednej vety Kenaiovho podpisu je to cele iba fikcia 😀.
08.05.2022 - 13:48:39
00
infinitipp napísal:
Celkom som to nepochopil tak pouzil si Squirt vosk ci aky iny vosk teda :?:

Kedysi sim popuzuival Squirt na 3 bikoch dnes uz ani na jednom.
Je to namazane podla tohto postupu:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1713001.html#p1713001
Ak ches vediet viac co a ako robim, nebudem to pisat cele znovu je to tu v tomto vlakne.
https://www.mtbiker.sk/forum/member/Kenai/posts?t=19375&ch=-1&attachments=1
08.05.2022 - 17:20:55
00
ivast napísal:
..... nejak mi nevie zapnúť ako sa môže lepiť prach na suchú reťaz [ teda predpokladám že ten Squirt si nechal vyschnúť podľa návodu ] ...

Spravne uvazujes. No to preto, ze Squirt nikdy neostane suchy nelepkavy. Mozes ho nechat susit aj rok. Mimochodom podla navodu sa retaz ma utierat len z bokov. Cize ziadne utiranie clankov do sucha. :!:
V principe ak striktne dodrziavas navod, staci si pozriet moje fotky. Ak to nerobis podla navodu = mazes ovela menej a utieras do sucha vsetko, tak sa to da pouzivat. Cim viac toho Squirtu zotries, tym menej zapraseny pohon. Najmenej zapraseny pohon ked tam squirt vobec nedas :!:


inak na rovinu treba povedat ze “stazovalo sa viac foristov” prave preto ze nie vsetci robia ten postup spravne. raz sa niekomu nechce viac krat odmastovat raz to len prebehne v pracke bohvie ako….atď, ale to je prave ten rozdiel. ak to niekto nema chut urobit poriadne (alebo nemoze lebo nema vedomosti ci vybavenie-co sa nie vzdy oplati kazdemu) nech si uz kupi rovno navoskovanu retaz od CS alebo silca alebo kdekolvek za €100+ a ma pokoj - uz len pravidelne voskovat

prave prvotne ocistenie retaze tak aby tam neostala ani kvapka stareho bordelu (alebo fabrickeho konzervacneho maziva-teda noveho bordelu) a ziadne mineralne oleje a zbytky vratane celeho pohonu (prevodniky, kladky….) je klucove.

potom vosk, smoove, squirt, ufo….budu vsetky fungovat spravne ( neni predsa mozne ze to kopec ludom u nas aj vo svete funguje cisto 10.000cky kilometrov a tu par foristom nie ?) a ich opatovna aplikacia je rychlejsia ako cokolvek ine a pohon cisty aj na MTB aj na ceste. a prave MTB je retaz dlhsie cistejsia ako na ceste pretoze na ceste je ovela jemnejsi prach jak v lese, to je fakt.

ale urcite to neni chyba tych vyrobkov, skor tych foristov, treba tomu venovat proste nejaky cas.


Neviem presne co povazujes za "robit postup spravne" ale mozem ti z istotou povedat ze sa stazuju prave ti co ten postup robia podla navodu a paraju sa s tym ovela viac ako ostani. Venuju tomu ovela viac energie a su aj tym padom viac narocni na vysledok. Cakiaju napr. ze vosk budse po vyschnuti suchy a nelepkavy, ze ked je retaz dosledne odmastena (tak, ze na nu chyti cisty parafin) tak squirt ju dokaze dokonale penetrovat a namazat valceky. Ze vsetok squirt vytlaceny z retaze nebude prilepeny o kazetu, prevodniky a kladky, tak ze ich za 500km domazavania zalepi do tuha.
Urob si test ako dobre squirt penetruje retaz. Namaz retaz Squir dosledne, najlepsie ako len dokazes nechaj zaschnut a potom ju ponor do hrnca so studenou vodou. Pozroj bublinky ako voda zateka kam sa squirt nedostal. Ked to urobis s retazou navoskovanou za horuca neuvidis ani jedinu bublinku vosk vyplnil vsetko.

Ako to ze dosledne odmastena retaz v 3 roznych odmastovacoch, vysusena kompresorom po ponoreni do parafinu je uplne vyplnenna voskom ale squirt sa vsade nedostane? No preto, ze squirt ma hrozne slabu vzlinavost v porovnani s olejmi. Je to pekne vidiet ako sa robia gulocky z kvapiek na povrchoch. Horuci vosk ma tiez slabu vzlinavost, ale tym ze sa retaz v nom vari je tento problem odstraneny. Kazde mazivo na baze vosku, ktore sa kvapka bude mat tento problem. Totiz na zvysenie vzlinavosti musis pridat oleje a ked pridas oleje vytvoris lepkavost a si za mmnt pri babkinom oleji na sijaci stroj.
11.05.2022 - 11:59:46
00
Kenai
Asi si sa trochu unahlil ci doplietol ale ja som pisal o vosku “ze su taky co sa stazuju na vosk ze to neni ono” cize moj a tvoj koment si vzajomne neprotirecia - teda spolu suhlasime
12.05.2022 - 22:54:38
00
A co robia voskujuci ked uz treba dovoskovat retaz ale neni cas sa s tym serinkat lebo musis hned na vyjazd? Pripadne na dovolenke kde jazdis denne a dovoskovat treba uz po par dnoch jazdenia?

Ako odbordelovat tu novu retaz do stavu zw uz na nu davate vosk. Cim? Aky je postup?
12.05.2022 - 23:00:19
00
danyH napísal:
Kenai
Asi si sa trochu unahlil ci doplietol ale ja som pisal o vosku “ze su taky co sa stazuju na vosk ze to neni ono” cize moj a tvoj koment si vzajomne neprotirecia - teda spolu suhlasime


aha... doplietlo ma " potom vosk, smoove, squirt, ufo….budu vsetky fungovat spravne"
pochopil som to ze smoove, squirt... povazujes za vosk. Moja chyba. zle som precital ciarku. :$

Vela ludi tu squirt titilije ako vosk tak mi to ani divne neprislo. Ono to vosk podla obalu vlastna aj je.... :^)
12.05.2022 - 23:28:07
00
keyboard_arrow_up