Turbi napísal:
Neblaznite s tym motorkovym olejom ak mate radi svoj bicyklovy pohon.

Práve naopak. Reťaz mi vydržala oproti Squirtu takmer o 1k km viac. Pretože oproti Squirtu to naozaj maže. Špiní o trochu viac ale Squirt robil tiež bordel. Nehovoriac v daždi, kde Squirt nefunguje vôbec.
03.11.2022 - 22:23:55
00
squirt je podla mna dosť tragédia na mazanie, i keď ked som to pre rokmi skúsil bol som nadšený... ale medzi časom sú ovela lepšie mazania... squirt má tragický nájazd, čiernota tam stále nejaká je a hlavne treba mazať vždy deň popredu... teraz som pár rokov požíval rex, nájazd v pohode, skoro nikdy sa mi nestalo to žeby mi začalo reťaz pískať niekedy počas výjazdu ako so squirt.... špinenie znesitelné... ale po viacnásobných aplikáciach bez umytia už je tam dosť nánosu na pohone a "čiernoty" teraz nedávno som sa dostal k tomu vyššiemu rexu - black diamond a to je ešte o dva levely vyššie, maže, vydrží a špiní ozaj minimálne, len tá cena a pomerne malá dostupnosť... nemci to napríklad vobec nemajú
03.11.2022 - 22:34:29
00
Ja osobne mám doma aj squirt, ale skoro vôbec ho nepoužívam, lebo jednak to vydržalo žalostne málo. Na cesťáku tak polovicu švihu a druhak, keď som si spomenul na to pred výjazdom, tak to bolo k ničomu, to už nevydržalo takmer vôbec nič.
04.11.2022 - 08:49:23
03
tiez som squirt hodil do kosa, este mi to aj s nim horsie radilo a dlho to teda na retazi nevdrzako po 2 hodinach na mtb som mal pocit ze to uz vobec nefunguje.
04.11.2022 - 09:22:38
00
ja ho ešte stále tiež mám, kedysi som si kúpil to velké balenie... ale na reťaz som ho nedal už roky... občas to hodím na BC bežky v zime ale nie na sklznicu ale na vrch, trochu to pomôže aby sa tam nedžrali nánosy snehu
04.11.2022 - 09:26:37
00
squirt treba aplikovat aspon pol dna pred vyjazdom, inak to tam ani nemusite davat... mne to vydrzi tak cca 5-6 hodin, 2 kratke resp 1 dlhsi vyjazd, potom len utriem retaz handrou a nanesiem dalsi squirt - praca na 5 minut a ziadny zalepeny cierny olej, ziadne pranie retaze...
04.11.2022 - 09:28:29
08
zvlastne - teraz som najazdil so squirtom cez 250km - z toho aj v hmle ked zo mna kvapkala voda. piatok nepodareny everesting na chatu pod inovcom, zaciatkom tyzdna lysa hora a naspat. retaz ani raz nepiskla. vsetko krasne ciste. asi si treba raz a navzdy ujasnit kedy je retaz este mazana a ked uz nie. lebo problem vacsiny je ze tam toho leje litre pri prvom vacsom hluku (co je stav kedy sa prave vydrolilo prebytocne mazivo, nie kedy treba retaz mazat)
zivotnost retazi mi predlzil minimalne o stvrtinu.
to mazanie den predtym tiez neviem kde ste zobrali - hodinka-dve bohate staci. niekedy primazavam aj pocas vyjazdu pri dlhsej pauze. ano skrati to vydrz ale nie tak drasticky ako sa tu popisuje.
04.11.2022 - 09:40:09
05
tak každému vyhovuje niečo iné... mna domazávanie na výjazde prudko vyrušovalo, tak ako ja tie pazvuky čo to začalo vydávať od reťaze... taktiež mi prišlo že ten squirt časom dosť degraduje, že ked to bolo nové to malo lepšie vlastnosti ako po roku atď... taktiež od času kedy som to ja používal mohli výrazne zlepšiť receptúru
04.11.2022 - 09:59:51
00
...a zatrepal si flastickou predtym ako si to daval na retaz? :D
04.11.2022 - 10:11:24
00
samozrejme, zvyknem trepať so všetkými takýmito flaškami :D
04.11.2022 - 10:29:52
00
Jeseň, zima - mažem týmto: https://r2-bike.com/PEATYS-Chain-lubricant-Link-Lube-Wet-120-ml
Jar leto - https://r2-bike.com/PEATYS-Chain-Oil-Link-Lube-Premium-All-Weather-120-ml
Obe mazivá nezasvinia reťaz, výdrž je primeraná, all weather variant sa na môj vkus priliš ľahko zmýva, ale všetko v norme.
04.11.2022 - 13:20:09
00
i.imgflip.com
04.11.2022 - 15:30:00
10
Ale krajšiu ženu si mohol dať ;)
04.11.2022 - 15:34:38
00
Ta zmatena pani je ako memecko standardizovana , "primerana vydrz maziva" nie. Skus to vyjadrit v cislach s doplnkovou info o jazdenych podmienkach :-D
04.11.2022 - 15:36:47
00
Pred aplikáciou vosku ako napr. Squirt je potrebné reťaz namazanú olejom dokonale odmastiť. Píšu to v každom návode resp. videu ako aplikovať. Ako poznám niektorých ľudí, ktorí ho aplikovali na úplne novú reťaz resp. na reťaz predtým mazanú olejom tak predpokladám, že nikto z tých čo vyššie píšu ako im to nefunguje, reťaz tiež neodmastili resp. neodmastili poriadne, alebo neaplikujú v dostatočnom predstihu pred jazdou. To sú potom vyhodené peniaze. Mne Squirt funguje parádne a v pohode zvládne aj 5h maratón. Pohon mám čistý a tichý odkedy používam. Túto sezónu som začala používať vosk SILCA SUPER SECRET. Je ešte lepší ako Squirt. Jeho veľká výhoda oproti Squirt je, že má lepšiu vzlínavosť a teda dokáže lepšie penetrovať do článkov. Bohužiaľ je drahší ako Squirt. Ale na druhej strane reťaz vydrží namazaná a tichá dlhšie ako so Squirt.

Oleje zvyčajne bývajú "blbuvzdorné" a jednoducho sa aplikujú aj tesne pred výjazdom. Oproti voskom je však prevodový mechanizmus z mojich skúseností oveľa viac zanesený a špinavý. To moc neprospieva životnosti duralových prevodníkov a pastorkov kaziet. Prevodový mechanizmus je teda potrebné častejšie odmasťovať čo stojí peniaze a čas. Vídavam prevodový mechanizmus, ktorý sa olejuje celý rok a maximálne utiera handrou. To je potom fakt "peklo".
04.11.2022 - 16:02:23
17
keyboard_arrow_up