kolko to stalo?
co uz, ked nepijem a nefajcim, vrazim do biku nie ?

toto si povedal pekne :)
28.04.2009 - 17:52:00
00
Na mazanie retaze je dobry aj grafitovy sprej :idea: . To je vastne grafitovy prasok s nejakym aerosolom, ktory sa po nastriekani odpari a zostane len grafit a ten maze. Retaz vyzera sice ako keby bola po 300km, ale maze to :D
28.04.2009 - 20:25:28
00
Máte nejaké skúsenosti s olejom na mazanie od shimana? Niekde som čítal, že je to dosť dobrý produkt. Čo vy na to?

http://katalog.paul-lange-oslany.sk/shimano/shimano-doplnky/shimano-technicke-komponenty/shimano-maziva-oleje/mazaci-sprej-na-retaz-a-lanka-125ml-/c31000000305p1415.html
28.04.2009 - 22:26:24
00
a co hovorite na toto MOTOREX Wet a Dry Lube :?:
29.04.2009 - 08:23:27
00
na retaz je super valvoline white synthetic chainlube, vyskusane v zime, v mokrom aj suchom prostredi :wink:
01.05.2009 - 12:25:21
00
ja ten valvoline používam tiež, ale nie je to bohvie čo... :roll:
01.05.2009 - 22:13:02
00
na retaz je super valvoline white synthetic chainlube, vyskusane v zime, v mokrom aj suchom prostredi :wink:


maže dobre, ale špinu viaže ešte lepšie (vyskušane v suchom aj mokrom prostredi :| )
01.05.2009 - 22:20:14
00
Na mazanie retaze je dobry aj grafitovy sprej :idea: . To je vastne grafitovy prasok s nejakym aerosolom, ktory sa po nastriekani odpari a zostane len grafit a ten maze. Retaz vyzera sice ako keby bola po 300km, ale maze to :D


To som raz dávno videl v jednom dokumente, že ten grafit použili na Lunochode na mazanie ložísk. To je to vozítko čo chodilo po Mesiaci :D
01.05.2009 - 22:26:33
00
mne to spinu nejak nedrzi, skus pripadne ice wax, daval som to len na sneh retaz nechytala ziaden marast ale bola o dost hlasnejsia
01.05.2009 - 23:04:08
00
Mám rovnakú skúsenosť s Ice Waxom, bordel nechytal, ale už po 20-30 km som počul reťaz.
01.05.2009 - 23:15:20
00
Chlapci, riešite vyriešené...
Jednak tu už tieto témy boli.
Druhak platí, že right tool for the right job. Takže ak si vážite svoj stroj, používajte na to mazadlá na to určené, za seba môžem odporúčať od Yarroline LubriChain Racing Wax - na to, že je to vosk, je dosť trvácny a odolný voči vlhku, takmer nechytá svinstvo. Celkom dobré sú aj veci od Finish Line a Pedros. Ale fakt je, že v mokre a blate to chce Wet mazadlo, ktoré v suchu chytá prach celkom dosť... bežné vosky zas vydržia tých 50-80 km, ako ste vyššie písali - a použiť ich do mokra či snehu je blbosť, na to vôbec nie sú určené.
Okrem toho, tieto mazadlá idú pri praní reťaze aj celkom dobre dolu (aj s nalepeným svinstvom) a dosť to predlžuje životnosť reťaze (a tým aj kazety a prevodníkov).
Grafit nieee, WD 40 už vôbec nieee.
Yarroline a Finish Line sú bežne dostať, takže neviem, čo máte za problém s adekvátnym mazadlom... a ak chcete slušný univerzál tak ten vosk čo chválim hore... a ak chcete výdrž za cenu že možno budete prať reťaz tak Finish Line Wet Lubricant.
02.05.2009 - 02:18:08
00
to tulenik co radis na retaz jazdenie crossom viac suche,prasne cesty ziaden extrem.Pozeram rozne pripravky ide mi o to aby sa na to nechytal prach hlavne piesok,drobne kamienky,a nemusel zakazdym cistit retaz.Neviem ci vsetky produkty FINISH LINE zacierna retaz nemam odskusane.

FINISH LINE TEFLON PLUS
FINISH LINE CROSS COUNT
FINISH LINE KRYTECH
FINISH LINE 1-STEP

http://www.cykloshop.sk/cyklokozmetika_mazacie-prostriedky.html
20.09.2009 - 19:39:22
00
No od kedy bicyklujem som pouzival najprv WD 40 dalej olej na sijacie stroje, chain star,lubrichain , motorovy olej D;D;D;D , potom od repsol olej na retaze motorky a vyhralo mazivo od firmy shimano sprej brutalne dobre radi vyschne a ostane film je to najlepsie co som malll vola sa to ze mazaci sprej na lanka retaze a bowdeny
20.09.2009 - 21:47:19
00
neodporucam Finish line teflon plus, pokial jazdite viac nez 20 km, uz po 10 - 15 km jazdy je retaz sucha. ale zato velmi cista :?:
vratil som sa spat k oleju na sijacie stroje, radsej budem castejsie cistit ako chodit nenamazany :-D
21.09.2009 - 09:23:27
00
mafo na ten Yarroline Lubrichain Racing Wax sa bordel chytá úplne minimálne, chce to len po namazaní a zavädnutí (najlepšie cez noc) prebytok zotrieť. A vydrží na prekvapenie a na rozdiel od iných voskov veľa, odhadom 250-400 km podľa podmienok. (V mokre a blate ide dole všetko, v suchu a prachu sa zasa všetko zapráši.)
To 1-step mazadlo je pre tých čo sú pohodlní a nevadí im častejšie mazanie, ale na dlhý výjazd by som ho nedával. Inak tuná:
http://www.finishlineusa.com/products/
máte presné špecifikácie jednotlivých mazadiel od Finish Line, takže maturovať nad testovaním veľmi nemusíte - sedí to. Pokiaľ z nich chcete nejaký univerzál tak niektorý z tých "wet" mazív, ale opäť platí, že po zavädnutí UTRIEŤ. Žiaľ ich mazivá na suché podmienky naozaj nedržia na reťazi zrovna najdlhšie...
21.09.2009 - 10:24:42
00
keyboard_arrow_up