Ahojte,
pri jednom zjazde sa mi podarilo ohnut ocko ktore drzi zadnu kotucovku na rame. Kotuc sa mi teraz sucha o platnicky na jednej strane, vyhol som to naspat, len by som chcel vediet ci to bolo pretazene alebo je to vyrobna vada, mal uz niekdo nieco podobne na CTM quadra 3.0.
dakujem
david
30.06.2014 - 17:08:21
00
hocijaky material ked je velmi zatazeny tak sa ohne / zlomi. To si ohol uchyt pre prasa , ci kotuc?
01.07.2014 - 08:18:40
00
Uchyt mechanizmu kotucovky,na aute by som to oznacil za strmen. Takze som ohol uchyty (ocka) strmena na rame. Niesom si vedomy ze by som do niecoho narazil alebo treskol. Stalo sa to pocas kratkeho zjazdu,nechce sa mi verit ze by to bolo tak zle nadizajnovane,preto sa pytam ci s tym uz mal niekto problemy. Bicykel mam mesiac,jazdeny mozno 100-150 km.
01.07.2014 - 08:27:40
00
No ten uchyt brzdy by tam mal byt na fest nazvarany. Na ten spoj posobia vertikalne sily, cize do stran to nemozes ohnut pri brzdeni. Ak si s tym nikde nepadol, tak jednoznacne vyrobna chyba. Len teraz ked si to ohol naspat, tak neviem ci ti uznaju zaruku. teda ak by si to riesil opravou v servise resp, vymenou ramu. Ked sa to stalo raz, tak ten zvar uz nebude 100%. Ja by som skusil reklamovat v obchode....
01.07.2014 - 09:51:01
00
Aj ja som mal ten isty problem, pri prudkom brzdeni ked mi na ceste nedalo prednost auto som ohol ten uchyt. V servise to servisak vyrovnal. tiez ziadny naraz len prudke brzdenie. Tak isto suchanie platniciek a kotuc a mam quadru 3.0 2014. bicykel ma tak max 200 km najazdenych aj to prevazne po spevnenych cestach. Takze vidim ze seria 2014 sa vydarila :(
05.07.2014 - 08:29:49
00
Asi to tak bude, teraz sa s tym hra, nastavil som asi vsetko uz a pri prudkom brzdeni sa to proste ohne, najme ked je zadne koleso tlacene pevne k zemi, na rovinke zacne presmykovat koleso,ale pokial je koleso pritlacene pevnejsie k zemi, ze tazsie presmykne tak to ohne tie uchyty.
To by mal vyrobca stiahnut z trhu ale to je asi vo sfere snov na slovensku.
05.07.2014 - 08:37:16
01
ak to uznali reklamaciu a vymenu noveho ramu a maš to s minuleho roka model,tak sa načakaš :) mne už 4ty mesiac slubuju novy ram
12.07.2014 - 13:55:01
00
Je to tohtorocny model. Prave dnes som to zaniesol do servisu, povedali mi, ze reklamovat dodavatelovi to nemozu, lebo som to "opravoval" sam. Co je sice pravda, ale prislo mi to lepsie ako niest bicykel 10 km horou na pleci. Proste zostali sramy po kombinackach na rame, takze namiesto ospravedlnenia, ze ma bicykel nechal v stichu po evidentne nie mojej chybe, si mozem ram riesit sam. Ale inak bol mechanik v servise mily, akurat, ze maju zle nastavene reklamacne podmienky. Nema niekto ideu ako by sa to dalo spravit ? Rozmyslam nad troma moznostami, skusit vacsi kotuc,prevarit to uchopenie alebo vyskusat brzdu uchopit inak na ram.
12.07.2014 - 15:27:48
00
Vacsi kotuc situaciu pravdepodobne len zhorsi, na uchyty bude posobit vacsia paka. Varenia uchytu na rame by som sa osobne dost obaval, je to dost namahane miesto a materialu tam vela nie je.
12.07.2014 - 19:01:16
00
Nenechaj sa odbit. Ram neni stary jogurt. Poriadne ich vyhubuj a trvaj na reklamacii
12.07.2014 - 20:48:35
00
pokial to uz vyhol niečim a je to viditelne,tak sa može postavit aj na hlavu,predajca/vyrobca taha za dlhši koniec...
13.07.2014 - 08:30:38
00
Vsak daj nejake foto.

Chod za predajcom a trvaj na tom, aby to riesil ako reklamaciu a poslal distributorovi/vyrobcovi. Kludne spomen aj toto forum, ze s tym mali problemy aj ini pouzivatelia.
Ak by sa prestal tvarit milo, hodit sa moze aj to, co som nedavno popisal tu:
post840106.html#p840106

Nepodarok sa obcas podari aj onakvejsim znackam ako CTM, pokial je to naozaj "systemova" chyba, tak s vymenou by nemal byt problem.
A ak uz nieco opravujes , skus najskor porozmyslat a pouzit setrnejsie metody ako klieste :) =cez uchyt dat srob s matkou a az ten chytit kliestami.
13.07.2014 - 16:44:28
00
pokial to uz vyhol niečim a je to viditelne,tak sa može postavit aj na hlavu,predajca/vyrobca taha za dlhši koniec...


to je snad zly sen.
vyrobca preda cloveku vyrobok, ktory ma evidentnu konstrukcnu chybu. tato chyba je takeho razu, ze moze zapricinit vaznu nehodu. standartny postup normalneho vyrobcu s civilizovanymi maniermi by bol - okamzite stiahnutie danej marze ramov z predaja, samozrejma bezúplatna vymena kazdemu zakaznikovi, ktory stroj z danym ramom zakupil, a nasledne by si vyrobca riesil ramy u dodavatela na taiwane. a modlil by sa, aby si nikto vdaka danej chybe nerozbil kecku, lebo by sa nedoplatil, ani keby predal decka do otroctva.
ale asi sme na slovensku. tuna ti nejaky pako vyhubuje, ze si si dovolil narovnat ten zmetok, ktory ti predali...
15.07.2014 - 00:28:02
00
normálne nosíš kombinačky so sebou na bicykel?
15.07.2014 - 09:11:37
00
Čiže reklamácia by sa mala uznávať/neuznávať podľa toho, či mohol mať na výjazde kombinačky, či nejaký multitool http://www.leatherman.com/8.html#start=19 alebo si niekde cestou takýto nástroj požičal?
15.07.2014 - 09:33:35
00
keyboard_arrow_up