Caute,

moja vidla na novom Canyone (2013 Fox Float 32 29" Factory FIT CTD + Trail adj.) nema hladky chod na zaciatku zdvihu. Vsade som vzdy cital aky maju foxky hladky chod, ale tato ide horsie ako ta Suntour NCX co mam na trekkingu :D

Najpr som myslel, ze nie zabehnuta a musia si tesnenia a klzne plochy sadnut. Alebo ze nema olej v nohach. Ale ma uz takmer 300km a 15 hodin odjazdenych a pri 10 hodinach som vymenil olej v nohach (nejaky tam bol, sucha nebola) a vycistil tesnenia ale ziadne zlepsenie. Klzne plochy na pohlad tiez boli OK a neposkodene.

Pri stlaceni na zaciatku zdvihu akoby v nej nieco jemne drhlo/trelo, citit to ako take nizkofrekvecne vibrovanie. A je to spojene aj s takym zvukovym dobrovom. Nizsie vo zdvihu uz to zda sa nerobi. Zaroven pri rychlom navrate (ked velmi prudko odlepim koleso od zeme napr. pri bunny hope) vyda taky hnusny zvuk. Akoby take vrzgnutie alebo pisknutie.

CTD, Trail adjust aj rebound funguje v pohode. Robi to aj ked ju sfuknem.

Co by to mohlo byt? Negativne pruziny?
23.07.2013 - 08:31:49
00
Hm skúšal si pri rozobratí aj ako chodia samotné vnútorné nohy v púzdrach? Tipujem na 90% privysoké trenie v nich a tým pádom zlý odtrh.
25.07.2013 - 20:46:46
00
No praveze ani neskusal. :(

Len je divne, ze to robi na 1cm alebo az takmer 1,5cm zaciatku zdvihu. Citit to ako take vibrovanie v riaditkach. Potom nizsie uz nic a ide hladko.

Asi dam este jeden vyjazd tento vikend a ked sa to nezlepsi tak kontaktujem Canyon.
25.07.2013 - 21:26:39
00
Tento problém som mal aj ja. Skús prestreknúť guferá silikónovým sprejom a nechaj ich "namočené" aj do rána, malo by to pomôcť. Tieto nové guferá SKF sú až príliš tesné a nasucho idú ťažko.
27.07.2013 - 01:24:00
00
Nuz, robi to negativna pruzina, resp. skor jej plastovy koniec. Proste na zaciatku zdviku ked sa roztahuje tak piestnica sa vzhladom na to spodne oko hybe a drhne to tam. Ked uz je raz vidla trochu zanorena do zdvihu (a piestnica sa vzhladom na to spodne oko uz nehybe) tak uz to nerobi. "Cestou spat" je to ta ista story len v opacnom poradi. Ked sa zacne negativna pruzina stalacat a teda jej spodne oko sa vzhladom na piestnicu pohybuje, tak to zacne drhnut.

Prílohy:

airspringpiston01.gif
airspringpiston01.gif 94.99 KiB thumb_up0thumb_down

27.09.2013 - 02:13:38
00
Navrhujem buď skúsiť otočiť tú väčšiu ngatívnu pružinu alebo a zafixovať nejaký tvrdší plast okolo piestnice, tak aby si vymedzil vôlu ale aby medzi tým plastom a plastom pod neg. pružinou bola ešte dostatočná vôla a nevznikalo väčšie trenie. Ešte jedna možnosť je o nejaký milimeter zväčšiť dieru v tom plaste a vymedziť polohu neg. pružiny v spodnej zarážke vnútorných nôh (medzi vnútornou nohou a neg. pružinou).
27.09.2013 - 09:59:10
00
Tam by sa aj tak hodila 120mm vidlica, o zmene si neuvažoval? :)
27.09.2013 - 10:15:41
00
Lapierre:
Ja predpokladam, ze tie puziny by sa mali byt schopne volne/hladko pohybovat po tej piestnici.Ci?

Na tej mojej ked som skusal tu pruzinu posnut hore dole tak to proste drhlo. Nemam to s cim porovnat, kedze to je prve foxacke "air piston assmebly" co som drzal v ruke, ale podla mna je ta pruzina trochu zohnuta preto sa na tej piestnici akoby napruzi a drhne.

PatrikL:
Ako vybrat ten 10mm spacer co tam je by bolo uz najmenej, ale neviem co by to spravilo s geo bicykla. A navyse zrejme budem tu vidlu reklamovat, tak ju chcem nechat v origo stave.

Inak vo vzduchovej komore som sice sucho nemal, ale zjavne tam nebol len float fluid. Vyzeralo to, ze ked to skladali dali na zavit "topcap" nejaku bielu vazelinu, ale dali jej privela a dostala sa aj do komory.


Naposledy upravil Ferisko dňa 27.09.2013 - 10:32:53, celkovo upravené 1 krát.

27.09.2013 - 10:21:51
00
Hlavový uhol je dosť vysoký (69,1 stupňa v L-ku podľa Bike magazínu), reálny zdvih 108mm (tiež podľa Bike) a 1 cm teda navyše určite neuškodí.
27.09.2013 - 10:24:52
00
jj kludne tam daj 120..a ako pise miro trosku zvecsi dierku pilnikom v plaste nech sa piestnica lepsie klze a je po probleme.....na piest este trosku husteho oleja a musi zehlit
27.09.2013 - 12:48:57
00
Chlapi, ja som tu vidlu este vcera zlozil naspat do kopy (zla zla zena mi nedovoli mat rozobraty bajk v obyvacke dlho, nechapem preco :lol: ). Tu piestnicu som trochu premazal Prep M vazelinou, ale to pomohlo len na prvych par stlaceni. Pilnikovat sa mi na 4mesacnej vidlici moc nechce. Ak ma ta struna behat volne (co by zjavne mala) tak ju asi reklamujem, nech to vymenia alebo nieco.

Aj tak neviem ako by som tu strunu vyberal z tej piestnice kedze cez tie konce neprejde... mysel by som najrpv bud piest alebo ten druhy dorazovy koniec z tej tycky dat dole.
27.09.2013 - 13:22:26
00
Tak mi to nedalo, znovu som ju dnes "otvoril", ze sa teda na tu strunu kuknem poriadne. Mylil som sa kde vznika to trenie, kedze ta medzera na tom spodnom zakonceni je dost velka. Kazdopadne ako kukam tak kukam, zistil som ze na topout pruzine chyba to plastove zakoncenie a ze negativna pruzina je trochu kriva.

Prílohy:

neg_spring2.jpg
neg_spring2.jpg 704.81 KiB thumb_up0thumb_down

neg_spring.JPG
neg_spring.JPG 535.69 KiB thumb_up0thumb_down

29.09.2013 - 02:47:24
00
No možno je len krivo nasadená. A to trenie až tak veľmi cítiť v chode? Resp. vydiera aj na piestnici nejaké vidieľné ryhy?
01.10.2013 - 22:27:29
00
Na piestnici ryhy nie su. A ako som pisal "Mylil som sa kde vznika to trenie, kedze ta medzera na tom spodnom zakonceni je dost velka.". Skor som toho nazoru, ze tie pruziny brnakali jedna o druhu a to citit v riaditkach ako vibracie. Teraz ked som to dokladne namazal a zlozil bez 10mm spaceru je tam navyse take jedno vyrazne "brnknutie" asi 3cm dole do zvdihu. Vzdy ked ide vidla hore alebo dole. A je ho aj pocut, nie len citit. :D

Ako bonus po poslednom poskladani pribudol este aj zvuk z FIT patrony ked dlhsie stoji. Take pukanie pri prvych par prepumpovaniach. Neviem ci je trochu zavzdusnena a prejavilo sa to az bez som zacal vyuzivat tych extra 10mm zdvihu bez podlozky alebo co ... CTD aj rebound zatial stale funguje ako ma.
02.10.2013 - 19:35:07
00
Takze dnes sa mi vidla vratila z reklamacie (cyklosvec).

Podla panov z cyklosvec je toto normalne:
http://www.youtube.com/watch?v=El78jiJLQE4

"Vidlice odzkousena a zavada nebyla nalezena. Cvakani ve vidlici zpusobuje negativni pruzina kterou nelze z vidlice demontovat."
18.11.2013 - 11:58:33
00
keyboard_arrow_up