Potrebujem poradit na kolko mam nafukat vidlicu a zadny tlmic na mojom Canyon Nerve 7.9 Moja vaha je 88kg...dakujem za rady
07.09.2016 - 01:40:46
00
na to asi musí prísť každý sám skúšaním :) , niekto to má rád tvrdšie iný mäkšie a záleží aj od jazdného štýlu, osobne som fúkal nižšie tlaky aké boli odporúčané výrobcom, tie sú skôr orientačné a nastavené na dosť vysoko-tvrdo a tiež som si občas, prifúkol keď som si chcel dupnúť a šiel som do ľahšieho terénu, v ťažšom teréne zas opačne, takže jednoznačná odpoveď na takúto otázku podľa mňa neexistuje a každý si musí nájsť to svoje, čo mu bude vyhovovať :) zober do batoha pumpu a skúšaj v teréne, správny tlak nájdeš sám ;)
07.09.2016 - 02:11:53
00
Ako bolo povedane, vlastnou skusenostou. Ale na zaciatok ni nepokazis ak fuknes tabulkovy SAG. Predok 15- 20% zadok 20 - 25%
19.09.2016 - 12:46:31
00
Príloha:
IMG_20170211_131740.jpg
IMG_20170211_131740.jpg 687.85 KiB thumb_up1thumb_down

presne tak treba fukat tak aby si nesiel po dorazoch jazdenim si sam otestujes co ti bude vyhovovat podla tvojich pocitov len nesmies ist na tie dorazy a aj podla typu vidlice ja svoju foxku by som mal fukat na 90psi a fukam na 60psi a to mam 90kg mam vzduchovu fox 32 FIT4 float 2016
28.02.2017 - 19:07:11
00
a aky mas sag ked to fukas len na tolko?
28.02.2017 - 20:03:39
01
sag neriesim pri mojej vahe a tejto vidlici mozno ju neskor dat vyladit pri 100 mm vidlici je to jedno aky sag trocha dofuknut aby to neslo na dorazy aj odskok a je to kto chce pretekat a vyuzivat viac zo zdvyhu nech si da 140mm vidlu
01.03.2017 - 11:34:52
01
jedno aky sag? ani by som nepovedal, nejaka necakana jama, skok alebo nieco a budes davat dorazy, co nie je zrovna prijemne
01.03.2017 - 11:38:10
00
no ved to ano preto tvrdim na take jazdenie vacsi zdvyh nech je tam rezerva ale zalezi aj od techniky jazdy jazdec musi byt v strehu ak je tam necakana jama stalo sa mi to v jeseni zasypana listim skoky mam poriesene odskokom tak akurat hlavne treba jazdit a doladit si to podla seba.netreba to tak rospytvavat a uzivat si jazdu kto chce pretekat nech riesi detaily ja pisem o mojej vidlici ziadny extrem zehlicka foxka je taka no zanara sa dost a pri dofuknuti je zase tvrda na redpisany sag pri mojej vahe to vobec nefunguje ked nafuknem sag cca 2cm celou vahou na raditka a ponori sak max.do polovice takze asi tak.
01.03.2017 - 11:45:09
00
na ake jazdenie? toto je bezna vec ktora sa ti moze stat hocikde na lesnej ceste kde nepotrebujes vidlicu so 160mm a odskok s tym nema absolutne nic spolocne odskok je len o tom ako rychlo sa ti vracia vidla spat zo zdvihu. A ked sa zavesis celou vahou na riadidla tak sa urcite nema cela zanorit. Sag by si mal mat 25-30% viac urcite nie. ale je to tvoja vec :) niekde das doraz a poletis cez riadidla ;)
01.03.2017 - 11:50:20
01
odskok ma vplyv pri skokoch chlope ked skocim cez jamu a vrati sa prirychlo tak kopne takze ma vplyv na horny doraz a ano ved pisem pri beznej jazde som hupsol kolesom do tej jamy vidla sa zanorila ale nastastie som mal tazisko vzadu takze koleso vyskocilo z jamy inak kotrmelec pekny by prisiel heh...no to je tvoje tvrdenie drz sa tabuliek ja reality nejazdia tabulky ale ludia to su moje skusenosti prave preto treba tu rezervu ne necakane prekazky kto chce jazdit rekreacne nech si spravi kolecko niekde popri hradzi...a nemasa celou vahou zanorit jasne lebo pri skoku tam posobia este vacsie sily no uzavriem to tak ze nejaka lepsia vidla moze fungovat v pohode na tabulkovych sagoch kde sa vyrpbcovia chrania kopec ludi si dava vidlice upravovat ale to uz je hlbkova tema a je tu toho na fore habadej ohladom tejto temy.dovi
01.03.2017 - 11:59:49
00
ale tu riesime doraz a s tym nema odskok nic spolocne, mozes mat odskok aj na maxime ale ked to das na doraz tak ti to je prd platne, a o tabulkach som nikde nepisal, sag nie je o tabulkach lebo kazdy bajk ma inu geometriu atd takze sag sa da nastavit jedine tak ze sadnes na bajk a nastavis si to ;)
01.03.2017 - 12:03:11
01
no ved o com som pisal nech si nafuka tak aby nechodil na ten doraz a ked sa boji ze raz za rok pojde aj na ten doraz nech si kupi rogalo
01.03.2017 - 18:08:49
00
outsiiider napísal:
sag neriesim pri mojej vahe a tejto vidlici mozno ju neskor dat vyladit pri 100 mm vidlici je to jedno aky sag trocha dofuknut aby to neslo na dorazy aj odskok a je to kto chce pretekat a vyuzivat viac zo zdvyhu nech si da 140mm vidlu

Ten je dobrý :) Ale patrí skôr do "Vtipkára" :)
01.03.2017 - 18:12:19
04
nemudruj a porad radsej
02.03.2017 - 07:06:14
00
Pozri, prišiel si na toto fórum a snažil získať info a požiadal o radu skúsenejších. Keď ti však aj chcel niekto poradiť tak si ho odpálkoval napr. komentárom čo som citovala ja. Ale OK. Skúsim to ešte raz. SAG je pre teba ten najdôležitejší údaj keď chceš vedieť na koľko máš nafúkať. Pokiaľ nevieš čo je SAG tak napr. tu máš názorné vysvetlenie.
http://www.dirt-bike-secrets.com/mountain-bike-suspension.html
https://www.bikerumor.com/2014/07/24/suspension-setup-series-1-set-your-sag-properly/
Takže laicky povedané sag je hodnota, o ktorú sa ti zanorí vidlica a tlmič keď sedíš nepohnute na bajku v pozícii akej jazdíš. Je rovnaká pre každého (zjednodušene povedané aby ma niekto nechytal za slovíčka). Povedzme, že pre vidlicu máš odporúčaný sag 20% čo sú pri zdvihu vidlice 100mm rovné 2cm. U tlmiča to bude pravdepodobne odporúčaná hodnota 25% čo je 1/4 z celkového chodu piestu tlmiča. Aby si dosiahol hodnoty sagu musíš nafúkať vidlicu a tlmič na potrebný tlak. Najskôr si zistíš aké máš hodnoty teraz. Na vidlici aj tlmiči máš také gumičky. Rukou ich zasuň úplne nadoraz k stieracím tesneniam. Opatrne nasadni na bajk tak aby sa pri nasadaní nezhúpol, ale aby sa vidla aj tlmič ponorili iba pod tvojou váhou. Najlepšie sa to robí pri stene a na nasadnutie použi nejaký schodík. Opatrne zosadni a zmeraj vzdialenosť o koľko sa posunuli gumičky na vidlici a tlmiči. To je ten sag. Keď sa na vidlici posunula vyššie o viac ako 2 cm tak musíš dofúkať vidlicu. Rovnako aj na tlmiči ak je gumička ďalej ako v jednej štvrtine chodu piestu tlmiča musíš dofúknuť. Keď menej musíš znížiť tlak. Takto sa s tlakom budeš "hrať" až pokiaľ nedosiahneš požadované zanorenie vidlice pri nasadnutí. To je ten sag.
Až potom nastavuješ odskok (rebound) alebo ak máš možnosť aj kompresiu odpruženia podľa požiadaviek.
02.03.2017 - 09:16:49
013
keyboard_arrow_up