Ako začať, mám force 2012 myslím od začiatku leta 2015 a začal sa prejavovať škrýpavý zvuk od čapov iDrive, pätky to niesu určite, no ide o to, chcel som to rozobrať, vyčistit, premazať, u force je to škrýpanie vraj celkom bežné a treba sa o to dosť starať, no predošlý majitel to zrejme čistil tak často , že drážka na imbus v čape je tak vydratá, že je tam ten klúč úplne volný a tým pádom to nejde povoliť. Ide o to že by sa tam asi aj zišlo vymeniť ložiská a bez tohto to nepôjde. Ak by ste vedeli nejak poradiť ako to povoliť, poprípade kde potom zohnať nové, bol by som vdačný. :)

Prílohy:

DSCF3007.JPG
DSCF3007.JPG 222.06 KiB thumb_up0thumb_down

17.09.2015 - 20:03:39
00
povolit to mozes skusit tak ze tam nasilu narazis torx , mne raz ani to nepomohlo tak som kupil vytahovak na sroby :) a nove ti bude urcite vediet zohnat dodavatel http://www.gtbicycles.sk/prodejci/slovensko
17.09.2015 - 20:30:43
00
no takže povolovať som sa to ešte nesnažil od včera pre nedostatok času, no myslim že torx tam tiež nenarvem kedže je to vydrate skoro do kruhovej diery, a skusiť dodavatela ma veru nenapadlo :D už som tam písal, poslal mi katalóg dielov tak už len čakať, no som zvedavý čo ma to bude stáť ach... :D ale vdaka za radu, rozobrať to asi budem musieť tými vytahovákmi, no jak som rozoberal ten druhý čap, bol dosť pritiahnutý, skoro som zodral aj ten ozaj to bolo len tak tak že som tam ten imbus nepretočil
18.09.2015 - 14:24:18
00
Ako písal dobi235 naraziť torx, ja som mal rovnaký problém na svojom starom Full biku. Pokiaľ je ten materiál hliník tak zober o niečo väčší torx bit a doslova ho tam naklep.. :)
18.09.2015 - 15:05:15
00
Tak to ten vytahovak je urcite lepsi napad.Ten ked sa zakusne,neni boha nepovolit... ;-)
18.09.2015 - 17:36:50
00
som za tu menej deštruktívnu metódu, o čom sa dá v tomto prípade dosť polemizovať :D hlavne sa mi nechce moc tĺcť do toho čapu kladivom a narážať tam torx ked je ten čap ešte v bicykli, nejde mi tak o ložiska, tie sa budu meniť hned jak ten čap vyberiem no skôr o rám, kedže ten čap je v kontakte aj s rámom tak trocha a určite nieje celkom v pohode dávať tomu rámu rany kladivom... každopádne počkám na nove čapy čo bude zrejme až budúci týžden , možno aj to nie :D bez nich to rozoberať nebudem, hlavne ak nové čapy nebudú, budem musieť prísť na metódu ako ušetriť tieto staré, takže by som bol vdačný aj za metódu pri ktorej by sa dal ten čap znovu použiť :D
18.09.2015 - 17:51:46
00
neviem co riesis, bud to zachranis torxom, alebo budes muset poriesit vytahovak...
21.09.2015 - 20:37:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up