Vcera som sekol na nejakom kameni dusu a mal som tam asi 1cm dieru, ktoru som 2x skusil zalepit normalnym flakom, kore sa predavaju...po oba razy to vzdy fucalo.
Mam sa s tym trapit dalej, ci to zahodit ako dieru, ktora uz nejde zacelit?
08.04.2022 - 12:06:24
00
Tak ja osobne akekolvek lepene duse pouzivam len na dojazdenie domov. Ale zas za 15 rokov som mal defekt asi 2x. Takze niesom vhodny priklad. V tvojom pripade by som sa s tym urcite uz nehral a vymenil.
08.04.2022 - 12:41:08
00
Keď som ešte používal duše, tak som párkrát lepil dieru dlhú 1-2cm a nemal som s tým problémy. Možno zlá sada na lepenie alebo nesprávna technika lepenia?
08.04.2022 - 13:46:09
00
Ahoj, také diery sme kedysi zvykli lepiť, odstrihlo sa zo starej duše a presah aj 2-3 cm okolo na dieru 1 cm aj viac a jazdili sme ďalej. Vtedy bol luxus, že nová duša bola jedna nejaká zničená a z toho sa lepilo kým nezmizla :D Sa človek naučil opraviť kadečo by sa jeden divil :D
08.04.2022 - 15:19:56
00
Hosi ja jazdim 40 rokov, za ten cas som uz lepil desiatky defektov... a naozaj kedysi boli nejake sady na lepenie luxusom a lepilo sa zasadne strihanim starej duse. Mozno je chyba, ze ten flak v priemere tak 2cm cca a je proste maly, aj ked vo sfucanom stave sa to nezda, ale pri nafuknuti sa ten objem zvacsuje, takze by stacilo pouzit vacsi flak...ale osobne by som takej dusi asi velmi neveril, takze som ju vyhodil radsej.
Dal som druhu, tiez lepenu, ale ta drzi uz dlhu dobu.
A premyslam nad prechodom na tubeless, oba bajky mam na to pripravene.
08.04.2022 - 15:33:10
00
Vzdy ak je moznost, je vhodnejsie pouzit original zaplatu, potom staci aj presah menej ako 10 mm od okraja diery. Original zaplata dane miesto spevni a neroztahuje sa potom spolu so zvyskom duse. Samozrejme zalepit aj dieru velkosti 1 cm nie je problem. A to hlavne - je vhodne pouzivat primerane velku zaplatu k velkosti diery, nikdy nie zbytocne velku, lebo ta oslabuje dusu na zvysku obvodu (prierezu). Na klasicke defekty po trnoch je najlepsie pouzivat co najmensie zaplaty s priemerom okolo 13 mm, nikdy nie tie väcsie. Na obrazku su to tie najmensie nad zltou ceruzkou.

Prílohy:

cure-c-cure-zaplaty.jpg
cure-c-cure-zaplaty.jpg 27.28 KiB thumb_up0thumb_down

08.04.2022 - 15:37:48
00
Mna napriek tym desiatkam rokov skusenosti rosku zmiatlo, ze ten flak bol podla mna dostatocne velky na tu dieru, lepidlo pekne sadlo, nevidel som ziadne problemy, ale okamzite ako sa dostal tlak do duse tak vzduch prudko unikal akoby tam ani nebol.
Na 1x som myslel, ze som ho ndal na stred a som mozno blizko okraja atka som pouzil druhy s tym istym vysledkom a tak som zostal trosku zmateny, ze mi za tie roky nieco uniklo co sa tyka lepenia dusi.
09.04.2022 - 13:08:11
00
keyboard_arrow_up