BigGuy napísal:
Caute. Chcem sa opýtať. Mám bicykel asi dva mesiace, jazdím v suchu a po lese. A keď som ho dnes umyl cely, vyčistil reťaz a namazal, tak som si všimol oranžovú farbu na kazete a reťazi. Je to normálne, že už po takom krátkom čase začne hrdzavieť?


Mne sa to stavalo tiez na retazi CN-HG95 po prechode na CN-HG54 bez problemu. Myslim, ze to bude tvrdsim materialom u drahsej retaze a tym padom mensia odolnost voci hrdzaveniu. Dalsia moznoist je pouzivat i.ytimg.com podla novodu sa retaz neperie, iba kefuje na sucho. :lol: Cize nikdy sa neodmasti tak aby zhrdzavela. Zatial to testujem na CN-HG54 ma za sebou 700km a stale je mierka len na 1 polohe cize opotrebenie do 25%. CN-HG95 s finishline dry lube mala po 620km na 75% opotrebenie tak som ju vymenil.
26.08.2019 - 13:08:32
00
vidis,mne sa to zas nestavalo s KMC x10 a stava sa to s HG54
26.08.2019 - 13:10:49
01
Ja som dlhorocny pouzivatel Squirtu a nemenil by som. Okrem utretia a namazania s tym nie je ziadna starost, stare mazivo opada, ci uz z prevodnika alebo kazety. Retaz pocut viac, ale to je len kvoli tomu, ze je sucha a cista tam kde ma byt (na valcekoch).
26.08.2019 - 13:19:23
02
maze niekto squirtom aj opotrebovanejsie retaze? lebo cim opotrebovanejsia retaz tym mi Pure menej vydrzi - valceky su volnejsie a asi rychlejsie vypada mazivo z retaze. no neviem ci by tento problem squirt vyriesil.
26.08.2019 - 14:13:48
00
Myslim ze astro by ti vedel povedat, co viem pouzival Squirt dlhodobo. On ma na to nahovoril a som mu vdacny. :hai:
26.08.2019 - 15:07:00
00
Vypatlal som jednu fľaštičku Squirtu a potom som sa nechal nahovoriť na Rex. A keď ho vypatlam buď sa vrátim ku Squirtu alebo vyskúšam Smoove.
Opotrebovaná/nepotrebovana...stále je to reťaz, ja to nejako detailne neriešim.
26.08.2019 - 15:36:23
01
Gusto0 napísal:
maze niekto squirtom aj opotrebovanejsie retaze? lebo cim opotrebovanejsia retaz tym mi Pure menej vydrzi - valceky su volnejsie a asi rychlejsie vypada mazivo z retaze. no neviem ci by tento problem squirt vyriesil.

Ja si myslim, ze ano, Ked niekedy davam pri servise dole retaz, tak je taka tvrdsia, co znamena, ze Squirt je zateceny vo valcekoch. Retaz mi nikdy nepiskala, aj ked bola velmi hlucna, lebo mazivo este stale nejake bolo vo valcekoch - ale to je extrem. Ja som citlivy na pazvuky. Mazem ju kazdych 50-60km hlavne teraz, ked sa prasi. Jedna 120ml flaska vydrzi pri castom mazani cez 3000km a to nesetrim.
26.08.2019 - 16:06:07
00
astro Ten Smoove bude asi vhodnejsi na cestu nez MTB. Ale ved daj vediet ak skusis. Ja tu moju flasticku Squirtu len tak neminiem mam 0.5l :-)

Sesulak Zaujimave zistenie, to je otazka ako to ovplyvnuje meranie opotrebenia retaze. Ked je priestor vo valcekoch tak dobre vyplneny, mozne preto mam stale mierku na prvej polohe :?: :tmi:
26.08.2019 - 16:06:59
00
Hmm nemate nieco co necierni, slusne maze a netreba to davat kazdy druhy den? Kedze posledne mesiace robim 1000-1300 mesacne tak taketo veci ako kazdych 50km nechcem, to by som mazal 2x za vyjazd. Teraz to mazem tak 2x za mesiac a celkom v poho len je vsetko furt cierne.
26.08.2019 - 21:36:07
00
V teme cim mazat retaz som teraz niekedy spominal squirt, akurat idem okolo 1400 km od posledneho mazania a nic nie je cierne. Retaz je trosku hlucnejsia jedine na velkom prevodniku a velkych pastorkoch. Samozrejme ide o cestak, pri MTB to je troska komplikovanejsie podla podmienok, ale nie neriesitelne, tiez som to uz niekde spominal, tam mazem retaz minimalne, treba si len najst tu svoju hranicu medzi namazanim-nenamazanim...

Prílohy:

IMG_20190826_231119.jpg
IMG_20190826_231119.jpg 1.25 MiB thumb_up0thumb_down

26.08.2019 - 23:18:54
01
Ved to ze to je hlucnejsie, by mi to pililo usi :)
26.08.2019 - 23:20:27
00
Hlucne to je fakt len na spanielovi a este tak 2-3 pastorky pod a mozno na to ma vplyv aj to, ze ja nahadzujem pomerne kratku retaz, cize je dost prepnuta na spanielovi... Musis si najst ten svoj kompromis...
26.08.2019 - 23:32:31
01
scarinko Ako to mozes pocut cez ten aerodinamicky hluk pri 30km/h a ramus okolo iduchich aut? A ty predsa vleke pastorky normalne neradis a na malych je to ticho.
Squirt mazem cestak raz za 100km cca. Aj to len pre to, ze som tak nauceny. Na MTB mazem po kazdom vyjazde, ale ak som 2-3 dni v kuse vonku na biku mimo dom mazivo neberiem a bezne urobim na namazanie > 100km na MTB. Viac "pilia usi" huciace plaste, nez je pocut retaz. Ale najvacsi rozdiel je, ze sa to nemusi/nesmie prat. Cize udrzba je prebehnut na sucho kefou, namazat, utriet boky retaze a to je vse.

Dzuch-Ban Kolko ti vydrzi retaz s tym postupom co pises. Je pouzivam Squirt len kratko tak zatial nemam vlastnu skusenost.
26.08.2019 - 23:33:23
00
No ved toto, na aktualnej kazete dost casto idem velke pastorky aj ked nie spaniela a uz tak to trochu pocujem. Skor som myslel ci nie je nejaky olej co necierni.

Kenai, praveze na aktualnej kazete mi to tak vychadza ze pouzivam aj velke koli rychlosti ktorou idem. Je to blbe ze akurat tam niekde pri 26-28 kmh musim furt menit malu a velku pilu.
100km je strasne malo, to mozem mazat kazdy alebo kazdy druhy vyjazd, by som sa zblaznil.
Nezabudni ze ty mas dom a priestor na takyto servis, ja to v byte nerobim rad a nemam na to priestor cize tuto ocistu robim velmi vynimocne ked je vela casu a priestoru.
Mne vyhovuje ze retaz namazem, necham postat, utriem handrou. Rano napr utriem zas a idem. Ked sa vratim tak ked nezabudnem utriem zas ale to uz je cierna takze uz svini kazetu trocha. Takto utieram kym nezacne byt retaz dost pocut co je signal ze bud zas namazem alebo ked je vela casu a priestoru tak vycistim a potom namazem. Nejake serinkanie s aplikaciou na valceky a potom davanim pozor kedy uz zas namazat, hmmm poviem pravdu nechce sa mi, pride mi to moc komplikovane. Staci ze to raz nebude po ruke ked to bude treba a namazes niecim inym a cele je to v zadku.
26.08.2019 - 23:42:27
00
No co ti poradit, mne sa zasa utierat spinavu retaz nechce. Mam biele omotavky, cierna retaz je pre mna ulne zlo. Je mi jasne, ze asi to mazem moc casto, este to odladujem. Kazdopadne oproti oleju mam pocit, ze je to podstatne menej pracne to udrziavat. Ani rafy nemam zaprskane, ani umyvanie biku nieje problem a to mam tu svetlu cervenu, To bol inak prvotny impulz zmenit mazivo. Aby sa to dalo lahko umyt.
este pozri tu: https://cyclingtips.com/2018/03/fast-chain-lube-that-saves-you-money/
26.08.2019 - 23:52:25
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Reťaze)
keyboard_arrow_up