Caute vsetci,
mam brzdy Shimano M446 a 160R/180F kotuce. Nedavno som si vsimol ze mi zadna brzda zacala pri silnejsom stlaceni vydavat taky plechovy zvuk. Moc som to neriesil, su ciste a brzdia velmi dobre.

Dnes som cistil bicykel a zistil som nasledovne. Ale najskor - toto sa neprejavuje na prednom kotuci, je vacsi.
Kotuc je vydrany nie len po pase na obvode ale platnicka zasahuje na urcitych miestach malinko a aj do vystuze - koli tvaru len niekde. Pocitam ze toto sposobuje moj zahadny zvuk ked zatlacim riadno na brzdu. Chcel by som vediet je to nejaky problem a treba to riesit? Zda sa mi ze od uplneho okraja je kotuc vydraty asi 2mm - je mozne platnicky posunut vyssie?

Dakujem,

Prílohy:

kotuc-zodrana vystuz.jpg
kotuc-zodrana vystuz.jpg 71.5 KiB thumb_up0thumb_down

platnicka 3mm cez kotuc.jpg
platnicka 3mm cez kotuc.jpg 60.06 KiB thumb_up0thumb_down

platnicka za rovno s kotucom.jpg
platnicka za rovno s kotucom.jpg 63.11 KiB thumb_up0thumb_down

08.07.2014 - 18:42:47
00
Stačí pod prasa dať patrične hrubé podložky.
09.07.2014 - 08:00:19
01
Prasa myslis cely ten strmen co je na rame pripevneny skurutkami a podlozky prave pod spominane skrutky (myslim ze su dve) aby bol cely mechanizmus malicko vyssie?
09.07.2014 - 08:36:41
00
áno, trošíčku vypodlož strmeň, nech sa platničky dostanú vyššie. osobitne sa to s nimi spraviť nedá
09.07.2014 - 08:45:10
01
Dobre chalani, skusim, dam vediet. Dakujem.
09.07.2014 - 11:23:57
00
Podľa mňa to ten zvuk nespôsobuje. Brzdové obloženie máš OK? Nie je už vydraté a nespôsobuje toto ten zvuk plechový? Ak dvihneš podložkami prasa a máš už kotúče vydreté podľa terajšieho setupu, zničíš si tým obloženie a brzdný účinok pôjde dole. Ak to chceš vyriešiť podložkami, budeš podľa všetkého potrebovať nový kotúč.
09.07.2014 - 16:38:31
01
@penner: bajk je skoro novy cca 300km najazdene:)
09.07.2014 - 17:16:03
00
Tak podarilo sa mi platnicky dostat asi o dva mm vyssie. Ten drziak s platnickami v strmeni mal dost velku volu, asi 2mm pocitam hore-dole, skusal som aj prednu brzdu a tam to drzalo v pohode tak som koniec zavlacky drziaku platniciek viac roztialhol a uz to drzi v pohode a platnicky sa mi posunuli trosku hore. Dnes som bol na malom vyjazde asi 20km hore+dole a ten zvuk tam stale je. Zadna brzda je neporovnatelne hlucnejsia ako ta predna, je to taky divny zvuk ako ked spravite "chhhhhhh" ktory sa prejavi pri strednom az silnejsom zatlaceni na brzdu, avsak brzda brzdi dobre, ked treba koleso sa zastavi jak nic.

Vzpominam si ze prvych 200km bolo vsetko v pohode a potom pri jednom zjazde sa to proste stalo, tak ci nebudu platnicky proste nejakym sposobom rozbite.

- Kotuc a strmen su vystredene, pri zabrzdeni sa kotuc sa neohyba
- pozeral som oblozenie len z vrchu cez strmen a zodrate urcite nieje, na pohlad obe oblozenia rovnake

Mate s tym niekto nejake skusenosti?
12.07.2014 - 11:05:22
00
je to dost neobvykle..ale nam dovozca dokonca uznal reklamaciu od zakaznika ktoremu brzdy vydavali prapodivne zvuky..a nepomahala ani vymena platniciek ani vymena kotuca....stale vydavalo divne zvuky.....

poslali nam rovno novu brzdu..ktoru sme zakaznikovy namontovali a zrazu islo vsetko ako ma :)

nevravim ze to je tvoj pripad...ale ak ti nepomoze ziadna rada....tak skus zajst do obchodu kde si kupil bajk a v ramci garancnej prehliadky---popripade reklamacie riesit tu brzdu :)
12.07.2014 - 13:22:34
01
Nemas pocit ze to pri tom brzdeni ked to vydava ten zvuk az rozvibruje bike? Lebo s tym som sa uz stretol aj osobne a nieje to zriedkavy problem. Moze byt zle zafrezovany mount brzdy, resp slabo dotiahnuty upinak. Niekomu pomohlo namaznie plochy medzi platnickami a piestami medenou pastou. Mne nic z toho. Pomohlo mi vymenit platnicky za ine tu som to vyhrabal kde som to pisal post621965.html#p621965 prebehni to cele vlakno je tam dost toho.. .
14.07.2014 - 09:55:03
01
@marek_K: co tak citam tak sa tqm vsetko toci hlavne okolo vibracii a tie ja ziadne nepocitujem. Skocim s tym do servisu ked bude trochu casu a dam vediet ako som dopadol.
14.07.2014 - 17:37:35
00
moje BR-M445 s resin platničkami tiež vydávajú také chhhh zvuky pri brzdení, hlavne zadná, ktorá má trochu krivý kotúč.
mne to príde normálne, je tam trenie kovu o nejakú zmes niečoho tvrdého, brzdiť to brzdí normálne, sice by to mohlo aj lepšie, ale to by potrebovalo metalické platničky a tým aj iné kotúče, alebo rovno SLX brzdy a nové kotúče :)
17.07.2014 - 22:03:22
01
@-WT-: Ze by som mal kotuc krivy som nespozoroval. Vies len predna brzda je ta ista a ta ide uplne tichucko, pritom brzdny ucinok maju rovnaky - zaberaju v strede a po primeranom zatlaceni dokazu kolesa zastavit bez problemov.
18.07.2014 - 09:00:42
00
Čaute,
Mam brzdy Cannondale helix 6 a vydávajú hrozné zvuky.
Začalo to asi po 200 km od kedy som bike kúpil, platničky som čistil odmasťoval ale po jednej jazde to bolo opäť rovnaké.
Neviem ako to mam riešiť platnicky ani kotúč niesu zodraté.
Vedeli by ste mi poradit?

Video: https://www.youtube.com/watch?v=i3y7Gn0x-uE
03.08.2014 - 13:30:09
00
To sa deje pri brzdeni alebo bez brzdenia?
03.08.2014 - 20:34:23
00
keyboard_arrow_up