Ahojte, v skratke: na stojane nastavim krasne šalter (x01) vsetko radi ako ma, ale ked na bike sadnem a zacnem radit tak to robi blbosti, niekedy to precvakne po 10s, niekedy ani nezareaguje pri urcitych stupnoch vobec (1-2 rychlosti strajkuju uplne). Lanko bolo vymenene, bowden je volny priechodny, petka rovna... co este moze byt problem?? Dakuje.m.
11.05.2022 - 18:06:14
00
Krátky / posunutý bowden.
Máš to na fulle alebo HT?
11.05.2022 - 18:19:10
00
matko001 napísal:
Krátky / posunutý bowden.
Máš to na fulle alebo HT?

Full, praveze aj bowden sme dali aby bol volny... ?
11.05.2022 - 19:23:23
00
Skúsil som si aj v úplne zanorenej polohe? Mne to robilo na Cube veľký rozdiel okolo stredového zloženia
11.05.2022 - 19:45:53
00
artsvk napísal:
Full, praveze aj bowden sme dali aby bol volny... ?

Nastavoval si presne podľa návodu na SRAMe - tlmič si mal sfúknutý?
Dĺžku reťaze máš správnu?
Tam môže byť toho viacej, neviem akú máš kazetu / reťaz, ak od SRAMu, tak či je to rovnako staré, alebo si dával novú reťaz na zabehnutú kazetu. Ja poznám jedného, čo si kúpil na SRAM kazetu zlatú reťaz tuším od KMC a tá mu robila problém, lebo je širšia ako od SRAMu.
Tak skús ešte popísať použité komponenty, toto všetko sú len typy s čím som sa stretol.
12.05.2022 - 07:42:19
00
Uplne nova XX1 kazeta, XX1 retaz, mam DHx2 sfuknut nesfuknem jedine vybrat ale fu... do toho sa mi moc nechce, daval som ho tam pol dna Jarolobo
12.05.2022 - 09:15:10
00
Ale v návode pre nastavenie prehadzovačky na FULE máš napísané, že tlmič musíš sfúknuť a nastavovať keď je stlačený, inak to to nebude správne fungovať.
Ale ak sa ti nedá sfúknuť a nechce sa ti ho zhadzovať, tak to musíš nastavovať v teréne a nájsť lepšiu polohu prehadzovačky. Ide to, len je to zdĺhavé a nie tak presné sa trafiť do správnej polohy.
12.05.2022 - 09:34:39
00
1-2 rychlosti strajkuju uplne = kriva patka. Ked nie patka povolena kazeta, ked nie kazeta tak orech. Moze to byt i povolena klietka respektivne volne kladky. Vsetko pozriet a dotiahnut. Skontrolovat ako ide retaz. Skontrolovat ci je retaz zalozena ako ma byt. Skontrolovat radenie ci radi tak ako ma, ci tam nieco neskripe, ci nie je pocitovo vyvaklane. Ci nie je vyvaklany salter. Skontrolovat spominany bowden ci nie je niekde vyskoceny, zalomeny, ci netrci z neho na konci jadro. Takisto pozriet lanko, ci nie je na konci pri saltri zohnute a ci tam nie je roztrapkany nejaky drotik. Cisto teoreticky to moze byt i nieco s klukami ak mas nejaku uplne mimo retezovu linku ale to skor nebude ono. Najskor bude asi stacit doladenie pri radeneni za jazdy.
12.05.2022 - 09:56:53
00
Tak skusali to nastavit v 2 bike servisoch, kubica sport, velosprint, vymeneny bowden, kazeta uplne nova, retaz uplne nova, skusal sa aj novy salter, salter je x01 zmenil som tlmic dhx za rs vzduchovy, stale nemozne nastavit..... ? posledne co ostava prehadzovac ... nvm co dalej...
26.05.2022 - 20:56:24
00
No ved nechaj bajk na stojane, ale uvolni tlmic tak aby ti sadla zadna stavba a skusaj .. podla toho co pises to vyzera, ze mas nieco s bowdenom zrejme niekde okolo stredu a prejavi sa to ked sa zadna stavba zasunie pod vahou a bowden sa natiahne. Obvykle je problem s koncovkami kvoli kratkemu bowdenu, ktore na prvy pohlad vyzeraju ok, ale po natiahnuti sa vysunu a robia problemy tohto typu, kedy lanko sa nechce vracat. A samotne lanko funguje ok, ked nie je zadna stavba zatazena.
Resp. taky rychly test mozes spravit, ked uvolnis tlmic , rukou posunies zadnu stavbu postupne dole a pozeraj na tom mieste , ci sa ti bowden nevysuva z koncoviek. Som si skoro uplne isty, ze je na tom mieste kratky. Obvykle tak 0.5-1cm. Na pohlad to nevidno, ale zadna stavba ho natahuje.
27.05.2022 - 07:55:16
00
Mne to isté robil ohyb bowdenu. Vychádzal z rámu oblúkom popod stredové zloženie a na zadnej stavbe bol uchytený SK páskou. Nepáčil sa mi jeho veľký oblúk. Po jeho zmene na menší však nastali problémy s radením. Po úprave na pôvodný ohyb oblúku bowdenu bolo opäť všetko OK.
27.05.2022 - 08:36:35
02
Som myslel že to el.radenie je blbosť, ale ako tak čítam niektoré biky to asi vyslovene potrebujú :)
27.05.2022 - 17:08:43
00
3jalo3 napísal:
Som myslel že to el.radenie je blbosť, ale ako tak čítam niektoré biky to asi vyslovene potrebujú :)

to si asi nedomyslel, nie je nič lepšie
27.05.2022 - 23:34:08
00
Mne to radí ako na formuli aj bez batérií, ale nemám full bike.
28.05.2022 - 11:34:45
00
GaliPet napísal:
Mne to isté robil ohyb bowdenu. Vychádzal z rámu oblúkom popod stredové zloženie a na zadnej stavbe bol uchytený SK páskou. Nepáčil sa mi jeho veľký oblúk. Po jeho zmene na menší však nastali problémy s radením. Po úprave na pôvodný ohyb oblúku bowdenu bolo opäť všetko OK.

Presne toto som opravoval jednemu chalanovi tuna z fora. Rovnaky symptom, vsetko vyzera ok, radilo, akonahle na to sadol, zacalo to zvlastne blbnut. Vsetko vypadalo ok .. tak som chytil bowden rukou a nechal zatlacit a vsjo jasno. Zacal vyliezat zo zakoncenia. Dokonca to nebolo vidno pri miernom zatlaceni, lebo to schovavalo prave to zakoncenie. Chybalo tomu asi 1cm.
Jednoducho, ak radenie funguje ok ale pri zatazeni tlmica nie, tak prakticky neexistuje ina moznost, len toto.
Inak presne s tym ohybom to vidim rovnako .. normalne vidim, ako to chyta vsetky konare :D .. taketo ramy fakt potrebuju e-radenie ako sol :D
28.05.2022 - 12:54:16
00
keyboard_arrow_up