Caute,
prisiel mi novy Canyon /Grand Canon/, zmontoval som ho presne podla navodu. Predne koleso je namontovane pomocou pevnej osi. Pri otacani kolesa na prazdno, som spozoroval plavanie kolesa (osmina?). Tiez pri otacani kolesa, sa brzdny kotuc v pravidelnom intervale trie o brzdove oblozenie. Prikladam video [http://vimeo.com/107383904] (v skutocnosti to plavanie vidiet viac, je tam tiez pocut to trenie).
Neviem ci tento stav je normal, v toleranci, alebo je to na reklamaciu. Diky za radu
28.09.2014 - 15:06:32
00
A skontroloval si ci hadze rafik alebo ci to nerobi nahodou len ta continetal pneu? M<zno je len zle nasadena, ale aspon co som ja mal nejake conti gumy doma, tak vsetky hadzali.
28.09.2014 - 16:38:48
00
este som zabudol ktomu. pred nasadenim kolesa sa mi zdalo ze je dost nafukane, tak som pneu continental omylom pred nasadenim uplne vyfucal, potom nafukal a nasadil. neviem ci by toto mohlo mat nato vplyv
28.09.2014 - 18:33:01
00
To sa plast mrvi,aj schwalbe som mal asi 4druhy a vsetky sa neskutocne krutili na rafe
29.09.2014 - 18:51:15
00
Vsak nech sa na to pozre. Z toho pohladu na videu sa to neda vidiet ci to robi plast alebo cele koleso (rafik). A ak to je plast treba pozret ci je dobre nasadeny po celeom obvode na oboch stranach. A co sa brzdy tyka, zrejme bude stacit len prasa (strmen) nastavit spravne do stredu.
29.09.2014 - 18:54:13
00
ten rafik skontrolujem ale az cez vikend, ak by to robil rafik tak treba servis, alebo da sa aj doma nieco stym skusit? ak len plast, tak tam aky postup? je to novy bike, este ani raz sa na nom nesedelo a nechcem hned behat po servisoch, preto skusam tu o radu. vravim omylom bolo koleso uplne vyfucane, ci to moze mat stym suvis. diki
29.09.2014 - 19:16:09
00
No ak je to rafik, treba vycentrovat koleso. Ak vies centrovat koleso, mozes doma, ak nie, tak servis :lol: Musis ty vediet. Ak je to plast tak spravne nasadit. Patky plasta musia byt po celom obvode rovnomerne spravne nasadene/zapadnute. Ale moze byt, ze je nasadeny dobre a proste hadze. Niketore gumy su proste krive.

Inak, nic v zlom. Ale si typicky kandidat ktory si nemal kupovat bajk online ale v kamennej predajni kde mas zarucny servis a poradenstvo. Lebo ziavne neovladas ani zakladne veci.
29.09.2014 - 19:33:03
01
natoc to koleso este raz ale z boku aby sme videli ci to je rafik alebo iba plast
docentrovanie do 4€ na akejkolvek predajni pripadne
29.09.2014 - 19:40:52
00
viem ako zistit ci hadze rafik, ale mozem skusit az cez vikend. a ano je pravda kupit v predajni je jednoduchsie, ale canyon je za tu cenu canyon, preto volba na canyon. na starej meride som servis nejak neriesil okrem mazania, toto povazujem uz za lepsi bike a clovek sa uci az ked ma nieco take doma, tak snad zakladnu udrzbu clovek co o to zaujima casom zvladne, len som necakal ze bude treba nieco riesit hned na novom biku, co som cital o plastoch continental tak dost hadzu a aj ini bikeri riesia co stym
29.09.2014 - 19:48:40
00
Z toho videa nic nezistis. Moze to byt v pohode krivo nasadeny plast. Treba ho dat dole, a skontrolovat len cisto rafik. S nasadenym plastom to nie je tobre vidiet. Mne hadze predne koleso podobne, je to plast. Skusal som ho viac krat znova nasadit, ale aj tak hadze. Neriesim to, jazdim a je to v pohode. Pri nasadzovani asi treba pouzit mydlovu vodu, ponatierat vnutornu stranu rafika a plast a poriadne nafukat, ono by si to malo sadnut. btw treba sa aj tak povozit na tom, lebo je mozne, ze sa tie kolesa este aj tak rozcentruju, kedze su nove, preto su garancne opravy po 100km, aby to znova doladili v servise.
07.10.2014 - 21:27:35
00
Inak, nic v zlom. Ale si typicky kandidat ktory si nemal kupovat bajk online ale v kamennej predajni kde mas zarucny servis a poradenstvo. Lebo ziavne neovladas ani zakladne veci.


Inak nic v zlom, ale do servisu sa da ist aj s internetovym bicyklom :!:
okrem toho, zarucny servis neznamena ze kazdy mesiac budem chodit do obchodu aby mi vycentrovali kolesa :)
07.10.2014 - 21:40:47
00
Da sa, ale nie vsade ta zoberu a zadarmo to nebude. A zarucny servis znamena, ze ked na novom bicykli ta osmicka bude, tak ti ju vycentruju zadarmo, a spravidla prednostne na pockanie. :)
10.10.2014 - 23:40:59
00
vyzera, ze rafik ok, a robil to plast, uz je osmina mensia po napraveni plasta.

neviem ci blby kus, ale ani nie po 100 km co ma najazdene zacalo pukanie pri zabere na lavej strane, robi to do kopca ked je v zabere na tej jednej strane, zrejme nieco zo stredovym zlozenim, ale bike este neni ani zabehnuty tak neviem, prikladam video http://vimeo.com/108703801

mam to skusit rozbobrat, namazat, alebo skor poslat na reklamaciu do canyonu?

samozrejme som testoval aj vidlu ctd evolution, lebo nejaka varka prva bola dost nefunkcna co som cital, ale aj pri tejto su niektore veci neobvykle, ale to napisem neskor
12.10.2014 - 19:24:05
00
Kks stale by si len reklamoval:-) . Vo vacsine pripadov je pukanie sposobene tym ze clovek v zhone a radosti z noveho bajku nahodi pedale bez toho aby namazal ich zavit poriadne vazelinou. Inac co sa tyka pukania, moze ti kludne pukat zadne koleso a tebe sa bude zdat na 100% ze to ide zo stredu, je to naozaj tak osemetne...Ak to nebude tymto potom sa moze riest dalej. Po 100km ti povolili/sadli spice takze s bajkom chod urcit do servisu na dotiahnutie vypletu.

Problemy s patronami CTD evolution boli prve modely 2013.
12.10.2014 - 22:12:14
00
ok. diki, skusim, pozriem spice, pedale. preto som pisal ze to ide zrejme zo stredu, lebo skusenosti inych vravia, ak to robi pri zabere hlavne do kopca a v urcitej polohe, tak to je zo stredu
12.10.2014 - 23:00:46
00
keyboard_arrow_up