Zdravím,
vedeli by ste mi niekto prosím poradiť, že ako odstrániť občasné pukanie na karbónovom cesťáku S-WORKS Venge Vias 2016?
Už som spravil:
1. stredové zloženie som vyčistil, aj stredové ložiská zvnútra, teda gulôčky som vystriekal wédéčkom, vytrel papierovým utierkami a po pár minútach som na gulôčky dal novú vrstvu červenej vazelíny. Potom som všetko zložil zasa naspäť. Hneď pri prvej jazde som zistil, že to nepomohlo.
2. pedále som tiež odmontoval, tiež všetko vytrel, dal novú vrstvu vazelíny a namontoval naspäť. Tiež nepomohlo.
3. kazetu som tiež odmontoval a vyčistil technickým benzínom, orech som vytrel papierovými utierkami, znovu namazal vrstvou vazelíny a kazetu som namontoval naspäť. Tiež nepomohlo.

Čo iné by som mal ešte vyskúšať, aby som to občasné pukanie odstránil?
Napr.pri šliapaní do kopca, ani pri malej kadencii šliapania po rovine to nepuká vôbec. No akonáhle zvýšim kadenciu šliapania, tak to striedavo jeden krát alebo aj niekoľko krát pukne (akokedy) potom nejaký čas bez pukania. O nejaký čas zasa sa to opakuje. A takto stále dookola.
Vopred ďakujem za rady.
19.05.2020 - 23:03:39
00
hlavové? sedlovka? sedlová objímka? pätka?
20.05.2020 - 07:23:09
00
mne tiez "pukal" bike...vymenil/vycistil som asi vsetko co ma napadlo...a stale nic, a na poslednom vyjazde mi zena hovori ze "puka ti sedlo" tak som vybral sedlovku, ocistil a namazal...a odvtedy ticho
20.05.2020 - 10:20:05
01
riesi sa to tu kazdorocne vo viacerych vlaknach
tak iba hladaj dzuro85 - a skusaj - moze to byt beh na dlhu trat :)
20.05.2020 - 10:23:22
00
keyboard_arrow_up