Zdravím, rád by som sa špecializoval na servis bicyklov, no rád by som absolvoval aj nejaké odborné školenia. Viete mi poradiť, kto niečo také ponúka? Napriek tomu, že som technicky zručný, nemyslím si, že to postačuje. ďakujem
23.06.2016 - 15:41:13
00
www.youtube.com ;)
23.06.2016 - 15:53:27
02
obávam sa , že to nebude postačovať :(
23.06.2016 - 16:57:14
00
Ked sa chces specializovat na servis bicyklov tak by si o tom mal nieco vediet a mat v tom prax, nie?
23.06.2016 - 18:45:11
00
Každý raz musí nejak začať v akejkoľvek profesií. Prečo by mal o tom niečo vedieť a mať prax? Však sa naučí . Tiež keď si išiel prvý krát do školy tak si nevedel písať a teraz akú súvislú vetu dokážeš zo seba dostať:)
23.06.2016 - 20:29:32
06
netusm kolko ma rokov...pokial je to mlady chcalan co sa tomu chce neskor venovat tak okej...ale servisovanie nie je o tom ze si urobim nejaky "rychlokurz" a servisujem, na nete je plno navodov co sa ako robi, ale inak ako tym ze to bude skusat sa to tazko nauci...

.. a ja som vedel pisat este pred tym ako som isiel do skoly 8)
23.06.2016 - 20:43:58
01
Niekoľko rokov som sa venoval oprave lodných motorov. Mal som niekoľko školení, čo mi stačilo na to, aby som to dokázal. Som vyštudovaný strojár. Takže hľadám možnosť, kde je možné získať školenie/certifikát. Som celkom vášnívý cyklista, tak preto ma to ťahá týmto smerom :)
24.06.2016 - 11:48:31
00
na SVK podla mna nic take nenajdes. Skor by som sa skusil ist spytat do nejakeho servisu, ze ci nechcu zadarmo brigadnika, tam sa naucis prakticke veci.
24.06.2016 - 13:27:57
01
JozefZA : bajky sa servisuju uplne na amaterskej urovni, v porovnani s tym, co mas ty. Jedina snad vynimka su dake certifikaty pre ludi, co robia servis pre Fox a pod. ale tam je asi podmienka mat autorizovany servis a aj tak tie opravy su stale len srandovne. Tymto by som sa vobec nezaoberal, ked uz, tak auta .. ale uspel by si mozno v krajinach ako Rakusko, Svajciarsko. Na druhej strane ak si vystudovany strojar a bavia ta tieto veci, vies navrhovat a robit so sustruhom a frezkou, a si dobry, tak smerovanie je jasne ... navrhovanie ramov, vidlic a tlmicov, resp. ich patron. A to by som mozno skusil kontaktovat suspensionclinic, tam sa tymto zaoberaju.
24.06.2016 - 16:01:20
01
Ako ja som bol v servise pol roka na brigade a zakaznici boli pri maličkostiach spokojnejší (vymena duše,utiahnutie predstavca a pod....) ako pri "domácich" :D ale nechcem sa moc chváliť :-)
24.06.2016 - 18:39:02
01
certifikát? vážne? :D ak sa nemýlim tak reálne certifikát vieš dostať na servis vidlíc a tlmičov ak sa nič nezmenilo.....

ale veď ostatné veci hádam na svojom bajku robiť vieš nie? odvzdušnenie brźd, výmena ložisk atď?

na to certifikát vážne nepotrebuješ...
25.06.2016 - 16:15:52
01
JozefZA napísal:
Niekoľko rokov som sa venoval oprave lodných motorov. Mal som niekoľko školení, čo mi stačilo na to, aby som to dokázal. Som vyštudovaný strojár. Takže hľadám možnosť, kde je možné získať školenie/certifikát. Som celkom vášnívý cyklista, tak preto ma to ťahá týmto smerom :)

To by si vyplnil poriadnu dieru na trhu. Dobrych mechanikov je ako safranu - specializovat sa na tie zlozitejsie veci ako tlmice, nove elektronicke radenia... Pokial si sikovny sprav si vlastny biznis a ak budu ludia spokojni, budes mat roboty vyse hlavy.
25.06.2016 - 18:27:13
01
Čo poznám fachmanov,začínali začiatkom 90tych rokov,niektorí doslova na kolene,vypracovali sa a zostávajú v biznise,od takého človeka sa dá veľa naučiť,ak je komukatívny.Kurz na mechanika bicyklov ako taký nieje.Napríklad Paul Lange Oslany(Shimano)má školiace stredisko.Školenia sú relatívne úzko špecializované na ich produkty a je ich viac ročne,zúčastňujú sa ich delegovaní mechanici z firiem ako kaktusb.športserv.a živnostníci(odberatelia produktov Shimano)a býva dosť plno.Predpokladom sú skúsenosti s ich produktami.Občas robím drobné opravy,keď je mechanik preč.Som tiež strojár a pracujem,ako údržbár,ale keď potom konzultujeme opravu s mechanikom,často sa dozviem nové veci(skúsenosti=iný pohľad na problém a riešenie)Keby som to zo servisom myslel vážne,asi by som hľadal na začiatok brigádu v bikeservise.
25.06.2016 - 23:58:56
02
ďakujem chlapi za rady. Vyzerá to teda tak, že najlepšie si chviľu pobrigádovať, a potom to risknúť :) Skúsim sa odhodlať.
26.06.2016 - 22:20:12
00
JozefZA napísal:
rád by som sa špecializoval na servis bicyklov

A co si tym chcel vlastene povedat? Chces zmenit odbor v ktorom posobis/zdroj obzivy, alebo si len doma servisovat vlastny bike? Chces sam podnikat alebo byt zamestnanec? Ja len aby si potom nezistil, ze ides z blata do kaluze.
Samostatny servis bicyklov bez cyklopredajne tusim ani neexistuje, teda okrem tych par specializovanych.
26.06.2016 - 22:48:34
01
keyboard_arrow_up