Caute,
prosim Vas, stretol sa uz niekto s niecim podobnym? Predpokladam, ze to nie je normalne a budem musiet vymenit kazetu.
Nedavno mi zacala skakat/strielat retaz na roznych pastorkoch, spravidla ide o lahsie prevody. Retaz je pomerne nova, daval som taktiez rovnat patku a nastavovat prehadzovacku (ide o Sram GX - prehadzovacka aj kazeta). Pri volnom toceni kazetou som spozoroval, akoby hadzala (najviac viditelne na najvacsom 50T pastorku).
Kazetu som demontoval a na rovnom podlkade (odkusane aj na lestenej žulovej doske) je vidiet, ako velmi je kazeta ohnuta - prikladam link na youtube: https://youtu.be/tYb61r4hrJU
Je pravda ze som zaciatkom roka padol a musel som kvoli tomu menit plast, ale zda sa mi velmi malo pravdepodobne, ze by takymto sposobom utrpela kazeta. Navyse smerom von, nie dovnutra.
Dakujem za postrehy.
01.03.2022 - 09:00:30
00
Cav
Mam tu nastole jednu novu tu istu kazetu a tiez to robi, mozno menej. Takze tazko povedat.
Vycnelok ani vybratie tam nieje ziadne, takze toreticky by to molo byt uplne rovne, tak sa to asi trochu skruca niekde na tych nitoch
Ak chces sa zastav a mozme porovnať s novou
07.03.2022 - 15:34:01
00
Nazdar,
ak to je z toho DT kolesa, s rozbitym nabojom, tak to je moja :D robila to o dost menej, len neviem, ci to moze byt pricina toho skakania retaze. Tu novu som este nejazdil, tak stale neviem, ci ten problem vyriesi. Co sa tyka opotrebovania tych vacsich pastorkov, nezdalo sa mi to nejak extra...ma tak 2500km
07.03.2022 - 15:43:17
00
Jaj to si ty, nie ta je už nahodena na kolese, mam uplne novu o tej som hovoril.
Inac koleso mam doma, zastavis sa pren alebo ho hodim k Matejovi? Nechce sa mi ho trepat do TN
A ak to skace tak to dost casto byva patka ohnuta
07.03.2022 - 16:04:02
00
keyboard_arrow_up