Zdravim, na starom bajku mi pukalo v pedale bezne. Zdroj uvadzam preto nie zeby mam usi ako slon a pocujem to stamadial, ale zvuk sprevadzalo aj jemne tuknutie ktore som cez podrazku topanky citil. Nieco akoby na oske pedalu bolo vychrustane. Stary bajk, tak som neriesil. Teraz som kupil haibike hardnine 3.0 a po 20 km/cca 1 hod jazdy mi to iste zacalo robit len na pedali na druhej strane. Nove pedale a od vyroby zle a nahodou tak zle ako stare ? Viete niekto co to moze byt ? dakujem. PS:prosim len o relevantne prispevky
13.10.2017 - 13:42:04
00
Obcas mi to robili Simano pedale, gulicky v konuse. Som to rozobral, premazal, dotiahol a zas bol na cas klud.
13.10.2017 - 13:49:56
00
Anim Neuviedol si o aké pedále sa jedná. Pokiaľ sú to pedále ktoré boli namontované na bajku pri kúpe tak by som sa ani veľmi nečudoval, že pukajú (praskajú) Z pravidla sa na nové lacnejšie bajky dávajú nekvalitné plastové pedále ktoré toho naozaj veľa nevydržia. Väčšinou sa to hneď mení za iné. K drahším modelom sa napríklad už pedále ani nepredávajú treba ich dokúpiť zvlášť.
16.10.2017 - 17:53:48
00
Ahoj, dakujem za radu. nemal som sajn ze to tak chodi. Na pedaloch nieje ziadne oznacenie. Na zostave bajku na nete je uvedene ze, MTB Plattformpedal, aluminium ale podla mna blud lebo su s plastu take tie siroke s kolikmi co dobre drzia na podrazke. Ten popis je na stranke k aktualnemu hardnine 3.0 a ani farba nesedi podla toho sudim ze mam starsi model. Takze pomalicky sa popozerat po novych pedaloch ? Ako nech si to puka pokial to za jadzy neodpadne a neslapnem do prazdna ...
17.10.2017 - 06:26:06
00
Aj ja som bol na tom podobne, plastové pedále z nového som prehodil na starý bajk, poobzeral som sa po iných, našiel som čo mi vyhovuje.
Pozri napr. toto : https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/ploche/bpd-32-mountainhigh-pedale.html
Koľko ľudí tolko názorov, všimol som si že permanentne sa tu rieši téma s nejakým pukaním. :-)
17.10.2017 - 12:29:14
00
Super, dakujem za radu. Isto to vymenim lebo najviac ma stve ze to robi nahodne a vzdy v ten najnevhodnejsi cas hlavne ak idem s niekym a posobim tak "lacno" ze novy bajk a uz v nom nieco puka. Inac nasiel som link na tie moje co tam mam teraz.
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/ploche/bbb-bpd-35-trailride-pedale.html
19.10.2017 - 08:09:58
00
Najskôr skús ešte pedál dotiahnuť. Uvoľnený v kľuke tiež vydáva zvuky.
19.10.2017 - 11:44:44
00
Dik za radu, ale to ma napadlo ako prve :)
20.10.2017 - 09:03:03
00
To nebude v pedaloch. To bude v reťazi. Rázy z vytahanej reťaze sa cez kľuky prenášajú na pedále a potom si myslíš že je to pedál.
02.11.2017 - 22:02:39
00
keyboard_arrow_up