Moja otazka je len informacna. V bazare je plno bikov pri ktorych sa uvadza, ze su este v zaruke. V pripade, ze kupujem bike ako celok, ziadna skladacka, a po nejakom case, este do 2 rokov ho predam, zaruka by uz platit nemala. Toto je informacia zo zarucneho listu 1,5 tyzdna stareho Speslu - zaruka na bike je viazana na konkretneho kupujuceho. Viete sa k tomu niekto vyjadrit? V pripade, ze je to pravda, info o este xy mesiacov trvajucej zaruke z inzeratov by uz nebolo pravdive. Vopred vdaka za prispevky.
02.08.2013 - 10:11:06
00
V pripade, ze kupujem bike ako celok, ziadna skladacka, a po nejakom case, este do 2 rokov ho predam, zaruka by uz platit nemala.

Na to si ako prisiel? Zakon hovori len o dlzke trvania zaruky a nic o tom, ze by to platilo len pre toho, kto vyrobok kupil.
Niektori vyrobcovia ponukaju aj dlhsiu ako 2 rocnu zaruku, na toto rozsirene casove obdobie si mozu definovat podmienky ake chcu (prvy majitel, servisne prehliadky, ...).

A Specialized je znamy tym , ze do zarucakov dava veci , ktore su v rozpore s platnou legilativou.
http://www.bike-forum.cz/forum/zaruka-na-ram.html#comment1201122
.
02.08.2013 - 10:48:17
00
pokial viem, viacero vyrobcov limituje zaruku na ram len na prveho majitela
teda nielen specialized ale aj giant dava zaruku na ram len prvemu majitelovi
ine znacky neviem ako to maju formulovane
02.08.2013 - 11:00:50
00
Zákonnú záruku nemožno limitovať len na prvonadobúdateľa. Ak je však záruka rozšírená nad zákonom stanovený časový limit, možno dohodnúť (poskytnúť) aj ďalšie podmienky.
Teda do 2 rokov výrobca (predajca) všeobecne ručí za kvalitu rámu a nad tento časový limit už môže viazať záruku na len prvonadobúdateľa, príp. určiť iné podmienky rozšírenej záruky.
02.08.2013 - 11:10:34
01
Dnes som bol v kamennej predajni svedkom, kde predávajúci odhováral kupujúceho od kúpy bicykla v bazári, pretože v 2-ročnom termíne záruky záruka na bicykel padá jeho prechodom do rúk nového majiteľa. Je to blbosť, ako bolo napísané, alebo sú v tom nejaké zmeny ? No do hlavy mi to neleze ... Zvlášť to predávajúci vzťahoval na e-biky s motormi Shimano ... môžu byť nejaké zmeny v súvislosti s e-bike ?
27.04.2023 - 19:28:55
00
Nie je to blbost. Ale poriesit sa to da splnomocnenim.
https://www.mtbiker.sk/forum/post775466.html#p775466
27.04.2023 - 19:37:28
01
Palo ďakujem. Preletel som, nejdem to študovať podrobne. Z uvedeného vyplýva, že pri predaji auta po 1 roku prevádzky v 2-ročnej štandardnej záruke sa treba ešte zaoberať prechodom záruky na auto na nového majiteľa ? Tak ako sa to popisuje, to ako predajca čohokoľvek by som sa snažil predať na meno, na konkrétnu osobu - bicykle, foťáky, objektívy, mobily, atd atd a ak by niekto prišiel s reklamáciou s iným priezviskom, tak by rýchlo vyhorel. Bavíme sa o zákonnej dobe záruky pre FO. Inak by som vnímal predĺženú 4-5 ročnú záruku s registráciou. Asi by bolo napísať na ŠOI alebo Združenie (?) na ochranu spotrebiteľa. Vďaka ešte raz.
27.04.2023 - 20:54:14
00
keyboard_arrow_up