c


Naposledy upravil syny dňa 26.01.2014 - 16:58:54, celkovo upravené 1 krát.

04.05.2013 - 09:53:00
00
Kolesá na cesťáku fúkaš na väčší tlak než na MTB. Na boku plášťa je vždy napísaný min. a max. tlak aký je pre ten typ plášťa vhodný. Bude ti potrebná aj veľká servisná pumpa ktorá je schopná nafúkať až do 10 atm. , rovnako tak malá pumpa ktorú (možno) budeš nosiť so sebou. Tiež treba kúpiť vhodnú pre cestný bicykel, MTB majú nižšie tlaky a takou cestné koleso nenafúkaš.
06.05.2013 - 21:13:54
00
Možno s tým nebudú všetci súhlasiť ale ja pravidelne servisujem len reťaz. Každých 500km ju riadne výumývam vo flaške alebo pohárí používam let. petrolej. premažem a po zatečení dôkladne utriem aby olej zostal iba v článkoch. Mažem olejom na kola od Olpramu.
Premazávaním ložísk sa počas sezony nezaoberám iba pri výmene. Riešim až ked mám vakel alebo niečo vrzga. Zásada je nevrtať sa vo veciach ktoré šlapú.
Na fúkanie mám velkú pumpu s manometrom do 10atm s Kauflandu stála asi 6eur a používam ju už tretiu sezonu. Na rozdiel lidlovej je kovová.
06.05.2013 - 22:25:59
00
Ja pravidelne odoberám reťaz, umyjem v tech. benzíne,poriadne nakvapkám olejček na každý spoj a zasa nasadím. Popri tom ,ale nie vždy, odoberiem kazetu a tiež ju poriadne prepláchnem. A tiež občas v roku odoberiem kľuky, očistím ložiská (mám PressFit, takže tam sa vytiahnuť nedajú,len otriem vlhkou handričkou), poutieram os, kde sa tiež dokážu usadiť prach a kamienky medzi rám a kľuky,hlavne vtedy keď dám na os viac vazeliny a pri nasadzovaní mi ju potom vytlačí vonku. No a tiež raz do roka nazriem do hlavového zloženia, hlavne na spodnom ložisku sa od predného kolesa dokáže dovnútra dostať prach a jemný piesoček.

Možno pre niekoho divné, ale ja biky vôbec neumývam prúdom vody, čiže žiadne hadica alebo nejaký tlakový čistič nemá šancu :shake: . Voda sa dostane všade,len potom odtiaľ nevie vyjsť vonku, vymije olej,vazelinu, oxiduje to alebo hrdzavie :shake: .... Navlhčená handra stačí :nod: .
07.05.2013 - 09:33:56
00
Mal by som otázku.. tiež mám cesťák a pred týždňom som bol s ním na garančke. Všetko mi dotiahol, len keď mi ten bicykel išiel servisák priniesť, pred mojimi očami mu padol. Prešiel som sa na ňom, všetko sa zdalo ok, no keď som nabehol na horší asfalt, začala mi pravá dualka (Tiagra) hrkať. Neviem čo je to, možno len tie sklíčka. No každopádne. Nemáte s tým niekto skúsenosť ako takéto hrkanie odstrániť? Reklamovať to nemôžem, nakoľko je ten obchod odomnňa 170km ;)
08.05.2013 - 18:13:22
00
keyboard_arrow_up